Mida kõike ei juhtu! Taaramäe lõpetas treeningu taksosõiduga lennujaama


Rein Taaramäe
Rein TaaramäeFoto: Anni Õnneleid

Hispaanias Andaluusias, Sierra Nevada mägedes Giro d´Italiaks valmistuv Rein Taaramäe sattus treeningul liialt pikalt tiirutama ning sihtpunkti jõudmiseks tuli profiratturil tellida takso.

Ta lootis treeningu lõpetada Granada lennujaamas, et võtta sealt rendiauto. Kuid sõit venis liiga pikaks ja 5,5 tunnise treeningu järel tuli teha päästev telefonikõne. "Väiksemaid teid mööda minnes oli lennujaamani veel 50 kilomeetrit, kiirteed mööda 35 kilomeetrit. Kuna tuul oli vastu, siis lisandunuks ajaliselt veel kuni 2 tundi. Seda olnuks ilmselgelt liiga palju. Nii ma taksoga lennujaama sõitsingi," meenutab Taaramäe eilset seika.

Rendiautot läheb mägedes vaja proosalisel põhjusel. Kui mägedes elades lumeolude tõttu kohe rattaselga istuda ei saa, siis on vaja transporti, millega liikuda allapoole. Täna tuligi Taaramäel liikuda mõnikümmend kilomeetrit alla, et ideaalsetes oludes (17 kraadi sooja) planeeritu ellu viia. Elupaigas, enam kui 2000 meetri kõrgusel üle merepinna, on temperatuur mõni kraad üle nulli ning lumi maas.

Vahepeal ravi vajanud jalahäda on Taaramäe sõnul kenasti taandunud ning viimastel päevadel pole jalg vähemalgi määral tunda andnud.

Järgmine start ootab Katjuša proffi ees 21. märtsil kui algab Kataloonia velotuur.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare