Landa kuulus taas suurde jooksikute gruppi, mis mägise etapi algfaasis peagrupist põgenes. Kui varasematel üritustel jäi tal etapivõidust alati veidi puudu, siis täna oli hispaanlase võit kindel. Teisena finišisse jõudnud portugallane Rui Costa (UAE Team Emirates) kaotas talle 1.49 ning kolmanda koha saanud prantslane Pierre Rolland (Cannondale-Drapac) 1.54, vahendab rattauudised.ee.

Roosas liidrisärgis sõitnud hollandlasel Tom Dumoulinil (Sunweb) ei olnud täna hea päev – mees jäi lõputõusu keskel teistest üldarvestuse favoriitidest maha ning kaotas liidrisärgi. Uueks liidriks tõusis Quintana, kes edestab nüüd Dumoulini 38 sekundiga. Kolmandal kohal jätkab itaallane Vincenzo Nibali (Bahrain Merida Pro Cycling Team).

Homme on tuuril kavas veel üks mägine etapp. Giro d’Italia lõpeb pühapäeval pika eraldistardist etapiga.