Võidu kaitsmine võib eestlastel kodusel tuuril raskeks kujuneda, sest kohal on koguni neli UCI prokontinentaal taseme meeskonda, lisaks veel üheksa tugevat kontinentaaltiimi ja kolm rahvuskoondist.

Eesti koondise esinumbriks on eelmise aasta Tour of Estonia võitja Martin Laas, kes igapäevaselt teenib leiba Delko–Marseille Provence KTM nimelises profiklubis. Varus on ka 2013. aasta võitja, Cofidise rattur Gert Jõeäär. „Laasi hooaeg on olnud keeruline, ta pole saanud vigastuse tõttu korralikult treenida. Tuleb Tour of Estoniale põhimõtteliselt 5-nädalase ettevalmistuse pealt ja seetõttu on tema vorm küsimärk,“ rääkis koondise peatreener Jaan Kirsipuu. „Jõeäär palus end varusse lisada. Kui ta pääseb Cofidisega Belgia velotuuri sõitma, siis teda meeskonnas pole. Kui sinna ei pääse, siis tuleb sõitma,“ lisas Kirsipuu.

Esimest aastat Tour of Estonial koondise peatreeneri rolli täitev rattalegend Kirsipuu arvas, et Eesti meeskonnal on pigem üllataja roll. „Neli tugevat profitiimi on need, kes võtavad sõidus vastutuse. Meie püüame pigem jälgida sõidu kulgu ja üllatada. Eelmisel aastal võitis Eesti koondis tuuri outsiderina, sel aastal oleme veel rohkem outsiderid,“ rääkis ta. Kirsipuu lisas, et teised meeskonnad teavad kindlasti tiitlikaitsjat Martin Laasi, kuid ülejäänud U23 tiimil baseeruv eestlaste tiim on neile suhteliselt tundmatu. See aga ei tähenda, et meeskonnas poleks teisi üllatusvõimelisi mehi. Ta tõi välja, et heas vormis on näiteks ka Norman Vahtra ja Karl Patrick Lauk ning et meeskonna tegelik esinumber selgub alles sõidu käigus.

Eeldatavat neli kõige tugevamat profitiimi on poolakate CCC Sprandi Polkowice, venelaste Gazprom-Rusvelo, kes praegu osaleb ühe koosseisuga ka Giro d’Italial. Lisaks neile kahele eelmiselgi aastal osalenud USA-s baseeruv diabeetikutest koosnev Novo Nordisk ja teine Poola profitiim Verva Activejet Pro Cycling Team.

„Tõenäoliselt põhjus, miks meil on õnnestunud sellel aastal nii head tiimid Eestisse tuua, peitub paljuski UCI uues reitingusüsteemis,“ selgitas võistluste direktor Indrek Kelk meeskondade nimekirja. „Kui varasemalt ei saanud Tour of Estonia eest punkte Maailma tuuri tabelisse, vaid ainult Euroopa tuuri arvestusse, siis nüüd kehtib üks ühtne tabel ja Tour of Estonia kui esimese kategooria UCI velotuur on seetõttu ka tugevamate tiimide jaoks atraktiivsem võistlus, kust saab väärt punkte.“

Lisaks Eesti meeskonnale on eeldatavasti stardis veel kaks eestlast. Mihkel Räim on üles antud Iisraeli tiimi Cycling Academy Team koosseisus ja Peeter Pruus on lätlaste Rietumu-Delfin nimekirjas.

Sarnaselt paarile viimasele aastale toimub Tour of Estonia kahel päeval. Reedel, 27. mail sõidetakse Tallinn-Tartu 190 km pikkune etapp, mis sel aastal on täpselt sama nagu 2014. aastal. Tour of Estonia võitja selgub laupäeval 28. mail, kui sõidetakse vaatemänguline Tartu GP otse linna südames. Erinevalt varasematest aastatest on Tartu GP rada seekord pisut kompaktsem ja välja on jäänud paarikilomeetrine lõik raja lõpuosast, mis kulges Tartu tööstuspiirkonnas Sepa tänaval ja Ropka teed pidi. „See võib raja isegi raskemaks teha, kuna Jakobi ja Vanemuise mäe tõusud jõuavad kiiremini kätte. Kuna sõidetakse rohkem ringe, siis on ka tõusukilomeetreid rohkem,“ kommenteeris rajamuudatust Kirsipuu.

Tour of Estoniale järgneb pühapäeval, 29. mail Ida-Euroopa suurim rattafestival 35. Tartu Rattaralli, kus ka kolmekordne võitja Kirsipuu plaanib starti tulla. Lisaks temale on Rattaralli stardis mitmed teised eelmisel kahel päeval joonel olnud profiratturid Eestist ja mujalt. 35. Tartu Rattarallile on viimastel andmetel kirjas juba üle 3200 ratturi. Seejuures on soodusregistreerimine avatud veel kuni selle reedeni. Valikus on nii 135 km kui ka 56 km pikkune distants.