Atletico võitis UEFA superkarika kolmandat korda, varem oli see neil olemas aastatest 2010 ja 2012. Real oleks võidu korral pälvinud kolmanda järjestikuse ja kokku viienda superkarika.

Pall oli mängus olnud vaid napid 51 sekundit, kui Diego Costa, kes karistusala paremas ääres osavalt Reali kaitsjad pika ninaga jättis, selle terava nurga alt pommlöögiga Keylor Navase selja taha saatis. Hispaanlane haaras ühtlasi enda nimele UEFA superkarika ajaloo kiireima värava rekordi.

Atletico suurem surve üle elatud, hakkas ka Realil rohkem võimalusi tekkima. 27. minutil andis Gareth Bale suurepärase tsenderduse värava ette, kust Karim Benzema palli peaga võrku koksas, viigistades seisuks 1:1.

Real pääses esimest korda kohtumist juhtima 63. minutil Sergio Ramose penaltist, millele eelnes nurgalöögi olukorras Juanfrani käega mäng. Atletico polnud aga veel kaugeltki oma viimast sõna öelnud - 79. minutil sahistas Diego Costa juba teist korda õhtu jooksul võrku, tehes seda keset Reali väravaesisel tekkinud segadust vaid mõne meetri pealt.

Kuna 90 minutiga võitjat ei selgunud, läks mäng lisaajale, mis hooaja esimese ametliku mängu puhul oli mängijatele kahtlemata raskeks katsumuseks.

Atletico otsustas mängu saatuse juba esimese 15-minutilise lisaaja jooksul, lüües linnarivaalile kaks vastuseta väravat. 98. minutil sai jala valgeks Saul Niguez, 104. minutil Koke.