Vilepuhuja Rodtšenkov: aitasin ühe MM-i koondisse valitud jalgpalluri positiivse dopinguproovi kinni mätsida

 (2)

Vilepuhuja Rodtšenkov: aitasin ühe MM-i koondisse valitud jalgpalluri positiivse dopinguproovi kinni mätsida
Foto: Sputnik/Scanpix

Kurikuulus vilepuhuja Grigori Rodtšenkov väidab, et 14. juunil algaval jalgpalli MM-il mängib Venemaa eest vähemalt üks musta minevikuga pallur.

Moskva antidopingulaborist käisid enne selle sulgemist Rodtšenkovi sõnul läbi 34 jalgpalluri kahtlased dopinguproovid, mis kõrgemate riigiametnike korraldusel tuli puhtaks pesta. Vilepuhuja vihjete peale hakkas asja uurima ka rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA, kes on juhtumi tänaseks piisavate asitõendite puudumisel sulgenud.

"Dopinguprogrammis oli kirjas 34 jalgpallurit nii juunioride, U-23 kui ka naiste ja meeste tasemel," ütles Rodtšenkov Spordi Puhtuse Fondi asutamise üritusel video vahendusel, kirjutab Inside The Games.

Ta tundis Venemaa praegusest koosseisust ära ühe nime, kelle ta oli kunagise spordiministri ja jalgpalliliidu presidendi Vitali Mutko käsul 2014. aastal puhtaks pesnud. Väidetavalt olla Mutko toonasele Moskva antidopingulabori juhile öelnud, et "jalgpallureid ei tohi puutuda".

"Meil pole jalgpalli vaja ühtegi positiivset juhtumit ega isegi müra, eriti koondise tasemel," olnud Mutko sõnad.

Venemaa jalgpallikoondis avab 14. juunil koduse MM-i Moskva Lužniki staadionil mänguga Saudi-Araabia vastu.

Lihtne küsimus = võimas auhind!
Kõikide vastajate vahel loosib välja Optibet 500€ elektroonikapoe kinekaardi, millega võid osta endale ükskõik mida. Võitmiseks vasta küsimusele ning jäta oma kontaktandmed!
Kas Harry Kane lööb Panama vastu värava?


Tänud vastamast ja
head loosiõnne!
Tänaku ralli WRC
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare