Horvaatia pääses juhtima 32. minutil nurgalöögist, kui õnnetu omavärava sepistas nigeerlastel Oghenekaro Etebo. Las Palmase klubi poolkaitsja jäi ette Mario Mandžukici pealöögile, mis muidu oleks väravapostist mööda lennanud.

72. minutil nähti tänase mängupäeva viiendat penaltit - viimati määrati nii palju 11 meetri trahvilööke ühel päeval 1998. aasta MM-il -, mille realiseeris külmavereliselt Luka Modric. Penalti tekitas Mandžukicist nurgalöögi ajal ümbert kinni hoidnud William Troost-Ekong.

Kui standardolukorrad välja arvata, oli tegu üpris võimalustevaese kohtumisega. Avapoolajal ei teinud kumbki meeskond pealelööki väravale, teisel poolajal jäi seis selles arvestuses 2:2.

Horvaatia asus ka D-alagruppi juhtima, sest Argentina ja Island tegid pärastlõunal 1:1 viigi.