Videokohtunik sekkus mängu 58. minutil Prantsusmaa penaltiolukorra puhul, et tuvastada, kas Joshua Risdon takistas trahvikastis Antoine Griezmanni määrustevastaselt või mitte. Telekordused tõestasid, et austraallase jalg puudutas Madridi Atletico staarründaja kanda ning Griezmann realiseeris ise 11 meetri karistuslöögi.

Läks mööda vaid neli minutit ja seitse sekundit (MM-i ajaloo lühim aeg, mille jooksul mõlemad meeskonnad penalti on teeninud - toim), kui teisel väljakupoolel puutus Samuel Umiti palli käega ning Austraalia kapten Mile Jedinak viigistas penaltist 1:1.

Lõppsõna jäi siiski favoriidile Prantsusmaale, kelle eest lõi 81. minutil efektse võiduvärava Paul Pogba. Tabamuse fikseeris kohtunik väravajoonetehnoloogia abil, mis näitas, et latist maha põrkunud pall oli täielikult väravajoone ületanud.

D-alagrupi teises kohtumises mängivad kell 16 Argentina ja Island.