NÄDALA ÄMBER: Lufthansa pidi kustutama jalgpalli MM-i reklaamklipi, mis filmiti Ukrainas

 (10)

Saksamaa lennufirma Lufthansa vabandas esmaspäeval palju pahameelt tekitanud jalgpalli MM-i reklaamklpi pärast, mis filmiti tegelikult Venemaaga sõjajalal olevas Ukrainas.

Klipp, mille Lufthansa oma kodulehelt ja sotsiaalmeedia kanalitest eemaldas, kujutab endast kahte Saksamaa fänni Moskvasse reisimas, plaaniga teha sama, mis neli aastat tagasi Brasiilias ehk tulla maailmameistriks.

Mehed jalutavad 36-sekundilises klipis läbi vihmase pargi ning jõekaldal. Reklaamis on püütud jätta mulje, et tegevus toimub Moskvas, kuid inimesed on neis ära tundnud Kiievis Berezniaky rajoonis asuva kiriku ning Dnipro jõe.

"Saime esimeste kommentaaride järel aru, et olime mõnede inimeste tundeid haavanud. Meil on kahju ja vabandame selle pärast," seisis Lufthansa pressiteates.

Lennufirma sõnul filmiti klippi Kiievis logistilistel põhjustel, mis olevat reklaaminduses tavapärane praktika.

Lufthansa apsule reageeris ka Ukraina välisminister Pavlo Klimkin, kes süüdistas firmat pettuses. "Ma mõistan, miks Lufthansa eelistas filmida Ukrainas, mitte Venemaal. Siin on ilus ja turvaline. Aga see ei õigusta pettust," kirjutas ta Twitteris. "Pakkun välja, et Lufthansa võiks siit saadud materjale kasutada oma Kiievi lendude reklaamimiseks."

Lihtne küsimus = võimas auhind!
Kõikide vastajate vahel loosib välja Optibet 500€ elektroonikapoe kinekaardi, millega võid osta endale ükskõik mida. Võitmiseks vasta küsimusele ning jäta oma kontaktandmed!
Kes võidab mängu Portugal-Iraan?


Tänud vastamast ja
head loosiõnne!
Esmaspäev, 25.06
17:00
Saudi Araabia
vs
Egiptus
21:00
Iraan
vs
Portugal
21:00
Hispaania
vs
Maroko
Tänaku ralli WRC
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare