Mis tunne nüüd on, härra van Basten? Täna Eesti vastu mängiv marokolane annab Hollandi vutikuulsusele magusa ninanipsu

 (2)
Maroko koondise treening
Hakim Ziyech (paremal) Maroko koondise treeningul Lilleküla staadionilFoto: Rauno Volmar

Maroko jalgpallikoondisega täna Eesti vastu astuv ning peatselt Venemaale MM-finaalturniirile sõitev Hakim Ziyech seisis 2016. aastal valiku ees: kas rahvusvahelises jalgpallis esindada sünnimaad Hollandit või vanemate päritolumaad Marokot?

Hollandis üles kasvanud ning jalgpallihariduse saanud Ziyechi vastu tundis Hollandi koondis esimest korda huvi 2015. aastal, ent tänaseks Amsterdami Ajaxisse välja jõudnud Ziyech otsustas siiski Maroko kasuks.

Pisut pärast valiku tegemist kritiseeris seda teravalt endine Hollandi ründekuulsus ja koondise toonane abitreener Marco van Basten. "Miks ei oleks võinud ta natuke oodata? Ta oleks ju saanud siis Hollandi koondise eest mängida. Ta oleks olnud meie jaoks ideaalne tüüp, aga toona ei olnud ta veel piisavalt hea. Tema turuväärtus oleks Hollandi koondislasena kõvasti suurem."

Kaks aastat hiljem on Ziyech värskelt Ajaxi särgis lõpetanud suurepärase hooaja ning on Maroko koondise juhtivmängija. Aga turuväärtus turuväärtuseks - härra van Basten, kes sõidab MM-finaalturniirile, kas Holland või Maroko?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare