Meeskonna edu murdis Rootsi valitsuse jalgpalli MM-i boikoti

 (20)
Meeskonna edu murdis Rootsi valitsuse jalgpalli MM-i boikoti
Foto: Jorge Guerrero, AFP

Rootsi valitsus otsustas lõpetada Venemaal toimuva jalgpalli MM-i diplomaatilise boikoti, sest Rootsi koondis jõudis võitjana alagrupist edasi.

Rootsi sotsiaaldemokraatide ja roheliste valitsus otsustas MM-i Venemaal boikottida solidaarsusest Suurbritanniaga pärast endise topeltagendi Sergei Skripali mürgitamist Inglismaal, milles paljud süüdistavad Venemaad, vahendab The Local.

Pärast seda, kui Rootsi 3-0 võiduga Mehhiko üle kaheksandikfinaali jõudis, muutis Rootsi valitsus meelt.

„Me oleme nüüd teises olukorras. Jalgpall peab olema miski, mis ühendab. Taani saadab samuti inimesi ja Ühendkuningriik ei ole vastu, et me inimesi sinna saadaksime. See, mida nad täpselt teevad, sõltub mõistagi sellest, mis juhtub jalgpallis. Ma ei arva, et nad on otsustanud. Me jätkame oma meeskonnale kaasaelamist,” ütles Rootsi välisminister Margot Wallström ajalehele Expressen.

Seotud lood:

Millised Rootsi valitsuse liikmed täpselt Venemaale sõidavad, ei ole veel otsustatud, kuid peaminister Stefan Löfven ütles, et see ei ole tema.

„Ma arvan, et see oli tähtis joon, mida tõmmata, aga me oleme nüüd teises olukorras jalgpalli mõttes. Need ei ole üldsegi topeltstandardid – meie poliitilised vaated jäävad samaks,” lausus Löfven.

Rootsi mängib kaheksandikfinaali Šveitsiga 3. juulil.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare