Jalgpalli MM-i penaltiseeriaid on haaramas veider trend. Kas horvaadid teadsid seda ette?

 (10)
Jalgpalli MM-i penaltiseeriaid on haaramas veider trend. Kas horvaadid teadsid seda ette?
Venemaa väravavaht Igor Akinfejev istub nukralt maas. Venemaa pidas MM-il kaks penaltiseeriat - üks lõppes võidu, teine kaotusega. Esimesel puhul löödi teisena, teisel puhul esimesenaFoto: Chine Nouvelle, SIPA/Scanpix

Kuigi varasemalt on erinevad teaduslikud uuringud näidanud, et penaltiseeria võidab 60-protsendilise tõenäosusega löömist alustav meeskond, siis viimased kaks MM-finaalturniiri on läinud sellele trendile totaalselt vastupidises suunas.

Nimelt on viimased kuus MM-finaalturniiril peetud penaltiseeriat lõppenud hoopis selle meeskonna võiduga, kes lööb teisena - sealhulgas kõik neli selle MM-i penaltiseeriat.

Tähelepanelikumad vaatajad võisid ka Horvaatia ja Venemaa veerandfinaali ajal näha, et mündiviske võitnud horvaadid said valida, kas löömist alustavad nemad või venelased - ning Luka Modrić andis kõhklemata esimese löögi õiguse Venemaale.

Omapärasel kombel näib penaltiseeriate statistika MM-idel käivat pendlina edasi-tagasi - enne praegust kuue penaltiseeria pikkust jada võitis koguni üheksa penaltiseeriat järjest (!) meeskond, kes löömist alustas.

Kõigi 30 MM-finaalturniiridel peetud penaltiseeria peale kokku on statistika sealjuures täiesti võrdne: 15 seeriat on võitnud löömist alustav meeskond, 15 seeriat teisena löönud tiim. On siis üldse kellelgi psühholoogiline eelis või mitte?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare