INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Nii sündis värav, mis päästis maailmameister Saksamaa katastroofist!

(194)

Valitsev maailmameister Saksamaa alistas jalgpalli MM-i teises alagrupivoorus Sotšis Rootsi 2:1 ning säilitas edasipääsulootused. Dramaatilise võiduvärava lõi viiendal üleminutil karistuslöögist Toni Kroos.

Rootsi läks kohtumist juhtima 32. minutil Ola Toivoneni tabamusest. Sakslased olid keskväljal valesööduga palli ära kinkinud ning rootslased realiseerisid kiirrünnaku.

Sakslased jõudsid viigiväravani juba 48. minutil, kui Mesut Özili asemel algkoosseisu usaldatud Marco Reus Timo Werneri söödust palli viie meetri pealt väravasse kõmmutas.

82. minutil jäid maailmameistrid platsile kümnekesi, sest teise kollase kaardi oli saanud keskkaitsja Jerome Boateng. Arvuline vähemus ei takistanud neid aga rootslasi jätkuvalt survestamast.

Teisel üleminutil tabas Julian Brandti kauglöök Rootsi värava posti. Kolm minutit hiljem teeniti karistusala vasakult äärelt karistuslöök, mille Toni Kroos Reusiga lühidalt lahti mängis, sellega Rootsi kahemehelise müüri lahti meelitas ja siis üle nende palli ristnurka keerutas.

Mehhikol on F-alagrupi liidrina kuus punkti, Saksamaa ja Rootsi on mõlemad kolme silma peal, Lõuna-Korea pole punktiarvet avanud. Alagrupi viimases voorus kohtub Saksamaa korealastega ning Rootsi Mehhikoga.

Boatengi punane kaart jättis Saksamaa 82. minutil kümnekesi Foto: REUTERS/SCANPIX
Marco Reus viigistas 48. minutil 1:1 Foto: REUTERS/SCANPIX
Ola Toivonen viis Rootsi avapoolajal juhtima Foto: REUTERS/SCANPIX
Saksamaa - Rootsi
See tabel näitab kõikvõimalike variante, kuidas keegi veel edasi võiks pääseda või välja langeda. Isegi kuus punkti teeninud Mehhiko ei saa end veel kindlalt tunda. https://twitter.com/willryan/status/1010628208687902721
Rootsi peatreener Janne Andersson: "See on ilmselt kõige karmim mängu lõpp mu karjääris. Aga meeskond on veel elus, seega lakume oma haavu ja oleme järgmises mängus tagasi! Meil on siiani suurepärane võimalus edasi pääseda. Üritame kolmapäeval selle nimel teha kõik mis võimalik. Emotsionaalselt on praegu lihtsalt raske, sest punktita jäämine valmistab pettumuse." Foto: AP/Scanpix
Ajalehe Bild veebiväljaande esikülg
VÄRAV! Saksamaa saab 2:1 võidu!
Toni Kroos mängis karistuslöögi lühidalt lahti ja põrutas sealtsamast otse ristnurka! Foto: AFP/Scanpix
Viies üleminut: Saksamaa saab vasakult äärelt karistuslöögi.
90+2. minut: Julian Brandti kauglöök läheb posti! Werneri löök värava eest läheb üle. Viimane oli tegelikult ka suluseisus.
5 minutit lisab kohtunik.
90 minutit on täis.
Rootsi teeb veel ühe vahetuse: Berg lahkub, Isaac Kiese Thelin tuleb asemele.
88. minut: Gomez sai viie meetri pealt peaga löögile, aga Olson tõrjus palli nurgalöögiks!
82. minut: Boateng saab punase! Teine kollane kaart. Selge viga Bergi vastu. Foto: Reuters
81. minut: Werner pääseb Mülleri söödust 10 meetri pealt löögile, aga lööb kõrgelt üle.
76. minut. Forsberg saab nurgalöögi jätkuolukorras kaugelt päris hea löögi sooritatud, aga Neuer püüab palli.
75. minut: Rootsi vahetab: Viktor Claesson välja, Jimmy Durmaz sisse.
72. minut: Werner tekitab Rootsi värava all teravust. Rootslaste omavärav polnud üldse kaugel.
Esimene kollane kaart ka sakslastele. 71. minutil teenib selle Boateng, kes võttis Forsbergi kiirrünnakul maha.
61. minut: Reusi kannalöök läheb napilt postist mööda! Täpse söödu oli värava ette kasti paremalt äärelt andnud Kimmich.
57. minut: SAKSAMAA VÕIMALUS! Olsen püüab Hectori lähilöögi.
Esimese kollase kaardi saab 52. minutil Rootsi poolkaitsja Albin Ekdal.
51. minut: Thomas Müller saab karistuslöögist peaga löögile, aga pall läheb napilt postist mööda.
Werner söötis karistusala vasakult äärelt värava ette, Gomez ei ulatunud pallini, Reus ei jätnud võimalust kasutamata.
Saksamaa viigistab juba 48. minutil 1:1! Marco Reus õigustab enda algkoosseisu kohta! Foto: Reuters/Scanpix
Teine poolaeg on alanud. Mario Gomez on tulnud Draxleri asemele.
ÜLLAR: Mulle meeldib see seis.Parem on kui kaoksid ära prantsusmaa saksamaa belgia ,mõned veel kus mängivad 98 prossa muulased
Ajalugu sakslaste kaotusseisust võidukalt välja tulemist ei soosi. Viimati juhtus see 1998. aastal Mehhiko vastu. https://twitter.com/OptaJoe/status/1010593555600076800
Esimene poolaeg läbi!
45.+2. minut: Neuer peab tegema veel pooalaja lõpus supertõrje. Berg sai karistuslöögist peaga löögile.
maxim: Väga viis oleks, kui Saksamaa, Argentiina ja Brasiilia koju saadetakse alagrupiturniiri järel!:) Tegelikult nii võib väga lihtsalt isegi minna.
45. minut: keskkaitsja Boateng sekkus rünnakule ja sai kaugelt päris hea pealelöögi sooritatud, läks napilt paremast postist mööda.
44. minut: Rootsi teine värav oli lähedal! Forsberg leidis pika sööduga kastis Bergi, kuid Saksa kaitsjad võtsid ta jalalt palli ära.
Ajalehe Bild veebikülg näeb välja praegu selline.
Kõik sai alguse sakslaste valesöödust keskväljal. Kiirrünnaku lõpetuseks tõstis Toivonen palli üle Neueri väravavõrku. Rüdiger sai varba vahele, aga sellest ei piisanud, et palli suunda muuta.
TOIVONEN VIIB ROOTSI 32. MINUTIL JUHTIMA! Foto: Reuters/Scanpix
31. minut: Nüüd tehakse siiski vahetus ära. Gündogan tuleb Rudy asemele. Kuus minutit oli Rootsi enamuses.
Sakslased on juba mitu mitut arvulises vähemuses olnud. Rudy verejooks ei jää ilmselt seisma ja Löw vahetust ei taha teha.
Meedikud näitavad vahetust, mees ise lidub küll vahetuspingi juurde, nuuskab nina särgi sisse puhtaks ja tahab mängu tagasi tulla. https://twitter.com/BedStuy4Ever/status/1010590193479503875
25. minut: Rudy on pikali maas ja nina verine! Kordus näitab, et sai Toivonenilt valusa paugu kannaga näkku.
Söötude arv on juba 220:29 (neist täpsed 201:17) Saksamaa kasuks. 22 minutit mängitud.
18. minut: Berg saab kasti keskel üle puusa löögile, aga Boateng paneb jala ette.
Kordusest on selgelt näha, et Boateng lükkas Bergi selga, aga kohtunik viga ei näinud.
13. minut: Saksamaa pallikaotusest saab Rootsi hiilgava võimaluse vasturünnakul! Marcus Berg pääseb Neueriga üks-ühele, aga Saksa väravavaht jääb duellis peale.
PÖÖRANE STATISTIKA: Saksamaa on teinud juba 136 söötu, Rootsi vaid 12!
8. minut: Draxler laseb palli värava eest läbi, aga Müller jääb sellest teisel äärel liiga kaugele. Taas oli Rootsi värava all elevust.
7. minut: Forsberg üritab end nelja Saksa kaitsja vahelt kasti suruda, aga kuidgi ei õnnestu! Laiutab käsi ja nõuab kohtunikult viga, aga ei saa seda.
Kui sakslased sellist turmtuld edasi panevad, on vaid aja küsimus, millal Rootsile esimene ära lüüakse.
3. minut: SAKSAMAAL HIILGAV VARIANT! Olsen tõrjub Draxleri lähilöögi.
Mäng on alanud!
Hümnide aeg.
Ahjaa, üks suur üllatus veel! Mesut Özili asemel on algrivistuses Marco Reus. Özil saab esimest korda pärast debüüti suurturniiril mängu pingilt vaadata. https://twitter.com/OptaFranz/status/1010563773747343361
Mehhiko jalgpallikoondis kindlustas seitsmendat MM-finaalturniiri järjest alagrupist edasipääsu, alistades teises voorus 2:1 Lõuna-Korea. Rootsi koosseisus üllatusi pole. Eelmisest mängus haiguse tõttu eemale jäänud Victor Lindelöf asendab Pontus Janssoni. Saksamaal asendab keskkaitses vigastatud Hummelsit Rüdiger. Haigusest paranenud Hector võtab sisse oma tavapärase koha vasakkaitses, pingile peab jääma seetõttu Plattenhardt. Sami Khedira asemel on täna keskkaitses pigem kaitsva suunitlusega Rudy.