Prantsusmaa läks juhtima 13. minutil Antoine Griezmanni penaltist, mille teenis uhke soolorünnaku lõpetuseks maha tõmmatud Mbappe. Argentina jõudis viigiväravani 41. minutil Angel Di Maria 27 meetri pommlöögist, mis tähistas selle MM-i kaugeimalt löödud väravat.

Teisest poolajast oli möödunud vaid kaks minutit, kui Lionel Messi pealelöök võttis Gabriel Mercadost ootamatu rikošeti ning suuna väravavõrku - Argentina ees 2:1.

57. minutil viigistas Prantsusmaa Benjamin Pavardi üle puusa kauglöögist 2:2. Vaid seitse minutit hiljem lõi Mbappe 1998. aasta maailmameistri 3:2 ette ning veel neli minutit hiljem 4:2.

Viimane lootusekiir terendas Argentinale Sergio Agüero kolmanda üleminuti pealöögi järel, mis tegi seisuks 4:3. Pall saadi prantslaste kasti ka viimastel sekunditel, kuid rohkem Hugo Llorisi seljatagune ei sahisenud.

Prantsusmaa veerandfinaali vastane tuleb kell 21 algavast mängust Uruguay - Portugal.