FOTOD | Kaheksandikfinaalis seitse väravat! Mbappe ja Prantsusmaa lükkasid Argentina auti

(187)

Jalgpalli MM-i esimeses kaheksandikfinaalis alistas Prantsusmaa 4:3 Argentina. Kaks väravat sepistas 19-aastane Kylian Mbappe. Kolme järjestikuse tabamusega tulid prantslased välja 1:2 kaotusseisust.

Prantsusmaa läks juhtima 13. minutil Antoine Griezmanni penaltist, mille teenis uhke soolorünnaku lõpetuseks maha tõmmatud Mbappe. Argentina jõudis viigiväravani 41. minutil Angel Di Maria 27 meetri pommlöögist, mis tähistas selle MM-i kaugeimalt löödud väravat.

Teisest poolajast oli möödunud vaid kaks minutit, kui Lionel Messi pealelöök võttis Gabriel Mercadost ootamatu rikošeti ning suuna väravavõrku - Argentina ees 2:1.

57. minutil viigistas Prantsusmaa Benjamin Pavardi üle puusa kauglöögist 2:2. Vaid seitse minutit hiljem lõi Mbappe 1998. aasta maailmameistri 3:2 ette ning veel neli minutit hiljem 4:2.

Viimane lootusekiir terendas Argentinale Sergio Agüero kolmanda üleminuti pealöögi järel, mis tegi seisuks 4:3. Pall saadi prantslaste kasti ka viimastel sekunditel, kuid rohkem Hugo Llorisi seljatagune ei sahisenud.

Prantsusmaa veerandfinaali vastane tuleb kell 21 algavast mängust Uruguay - Portugal.

Prantsusmaa - Argentina
Prantsuse spordilehe L'Equipe esileht. "Milline hullumeelsus!"
Mäng läbi! Prantsusmaa on veerandfinaalis! Argentina sai veel viimasel minutil palli kasti, aga viimane lööks läks üle värava.
Suurepärane tsenderdus Messile Agüerole värava ette pea peale.
Nüüd läks korralik kukepoks lahti! Giroud ja Otamendi saavad kollase, naginaid tegitanud karmi vea tegi Mercado Pogbale.
90.+3. Argentina vähendab kaotusseisu 3:4-le! Kaks minutit on veel aega.
Kohtunik lisas mängule 4 minutit.
88. minut: Prantsusmaa vahetus - sangar Mbappe välja, Thauvin sisse.
85. minut: Messi soolorünnak ja pealelöök, aga liiga lihtne pall Llorisile püüda.
83. minut: Prantsusmaa teeb teise vahetuse - Griezmann välja, Fekir sisse.
75. minut: Mõlemad meeskonnad vahetavad. Prantsusmaa: Matuidi välja, Tolisso sisse. Argentina: Pavard välja, Meza sisse.
73. minut: Pavard saab kollase Di Maria maha võtmise eest otsajoone juures.
72. minut: Matuidi saab kollase (ilmselt protesteerimise eest) ja peab järgmise mängu vahele jätma.
Ilus kiirrünnak, Giroud'lt väravasööt, Mbappele ei jagunud enam kaitsjaid peale ja kindel löök Armani selja taha tahaposti.
68. minut: Mbappe lööb Prantsusmaa 4:2 ette! Foto: Reuters/Scanpix
66. minut: Argentina vahetab: Perez välja, Agüero sisse.
Matuidi löök värava ees ei õnnestunud, pall sattus Mbappe jalale, kes tegi paar sammu vasakule ja pani palli mööda maad väravavahi käe ja jala vahelt läbi võrku!
64. minut: Mbappe viib Prantsusmaa 3:2 juhtima! Foto: Reuters/Scanpix
PRANTSUSMAA VIIGISTAB 2:2! Pavardi ülepuusalöök karistusala äärelt täpselt posti kõrvale!
56. minut: Armani ja Fazio ei suutnud kokku leppida, kumb palli peaks võtma ning Griezmannil tekkis ootamatu väravavõimalus, aga viimane lükkas palli hoopis üle otsajoone.
Ever Banega võtab endale 50. minutil kollase kaardi ning temagi peab järgmise mängu vahele jätma!
48. minut: Argentina lööb 2:1! Messi pealelöök võtab Mercadost rikošeti ja läheb ootamatult võrku! Muidu tundus Llorisile Messi löök püütav olevat.
Argentina tegi kohe vahetuse: Marcos Rojo asemele tuli AS Roma kaitsja Federico Fazio.
Teine poolaeg on alanud!
Esimene poolaeg on lõppenud!
Sellise vägeva lennu tegi Lloris, aga näppe vahele ei saanud. Foto: Reuters/Scanpix
Mascherano sai kollase ja peab järgmise mängu (kui see tuleb) vahele jätma. Kollase on täna Argentinal saanud juba ka Rojo ja Tagliafico.
41. minut: Argentina viigistab 1:1! Di Maria fantastiline kauglöök 35 meetrilt!
ETV kommentaatoritel tekkis küsimus, kas Maradona on ikka kohal. Aga kuidas siis muidu? Foto: PA Pictures/Scanpix
31. minut: Prantsusmaal oli jälle ohtlik kiirrünnak, kus suurema töö tegi ära keskväljalt tõusnud Pogba. Sööt läks kasti Mbappele, kes aga ei leidnud kuidagi head löögikohta. Kaitsjad olid tihedalt vastas.
28. minut: Merchado nõuab Umtitile kätt, aga kohtunik ei anna isegi nurgalööki. Palli pani mängu Prantsusmaa väravavaht.
27. minut: Aga kui nad seda teevad, on see alati ohtlik! Griezmann murdis end paremalt äärelt osavalt kasti ja väravavahiga üks-ühele, kuid selles duellis jäi peale Franco Armani.
Argentina pallivaldamisprotsent on 69 %. Prantsusmaa ei pea enam ummisjalu ründama.
Pogba põrutas otse peale. Kindlalt üle. Foto: Reuters/Scanpix
Ei, ikkagi 16 meetri pealt. Praktiliselt kasti äärelt!
20. minut: Mbappe tõmmatakse jälle maha, seekord tuleb karistuslöök. Aga vaid 17-18 meetri pealt.
Umbes selline see Mbappe soolorünnak oligi (õiget videot me kahjuks näidata ei tohi) https://twitter.com/uddin8989/status/1013062967162785793
SEES! Kindlalt alla keskele! 1:0!
Griezmann läheb lööma...
Mbappe sai ka natuke vigastada ja vajab tohterdamist.
11. minut: Mbappe teenib Prantsusmaale uhke soolorünnakuga penalti!
Griezmann lõi otse peale, aga latti!
7. minut: Prantsusmaa teenib 21 meetri pealt karistuslöögi. Väga ohtlikust kohast!
Argentina karistuslöök jääb madalaks ja ohtu sellest ei sünni.
4. minut: esimene viga Messi vastu tehtud. Suurt puudet polnud, aga see-eest hüpe oli vägev.
Hümnid kuulatud ja kätlemised käteldud. LÄKSIME!
Mängu vilistab iraanlane Alizera Faghani, kes oli ametis ka Saksamaa - Mehhiko alagrupimängul. Foto: SIPA/Scanpix
Didier Deschamps tähistab juubelit ja rekordit, võttes Prantsuse koondise staažikaima peatreeneri tiitli Raymond Domenechilt. https://twitter.com/OptaJoe/status/1013049630899261441
Argentina on üllatuslikult pingile jätnud Gonzalo Higuaini ja Sergio Agüero ning algrivistusse lülitanud 22-aastase Cristian Pavoni. Prantsusmaal on väljas täpselt sama koosseis, millega alustati mängu Peruu vastu (1:0).