FOTOD | Horvaatia lõi Argentina nokauti ja kindlustas koha kaheksandikfinaalis, eelmise MM-i finalist väljalangemise äärel

(242)

Jalgpalli MM-i kaheksanda mängupäeva lõpetas Argentina ja Horvaatia D-alagrupi põnevuskohtumine. Turniiri üheks mustaks hobuseks peetav Horvaatia võitis teise poolaja väravatest kindlalt 3:0 ning kindlustas koha kaheksandikfinaalis. Argentina on endiselt ühe punkti peal.

Esimese värava ehitas Argentina endale ise, kui väravavaht Willy Caballero valesöödu lõikas 53. minutil vahelt Ante Rebic, kes palli õhust väravavõrku põrutas. 80. minutil lõi teise värava 18 meetri kauglöögist Horvaatia kapten Luka Modric.

Esimesel üleminutil saatis kiirrünnaku lõpetuseks palli tühja väravasse Mateo Kovacicilt resultatiivse söödu saanud Ivan Rakitic. Caballero oli parasjagu ametis Kovacici katmisega, Rakitici valvamine jäi argentiinlastel hoopis unarusse.

D-alagrupi teises mängus kohtuvad homme Island (1) ja Nigeeria (0). Horvaatial on kahest mängust 6 punkti, Argentinal 1.

Kui Island homme võidab, vajab eelmise MM-i finalist ja kahekordne maailmameister Argentina viimasest voorust suureskoorilist võitu Nigeeria üle ning peab lootma, et Island Horvaatia vastu punkti ei teeni.

Argentina - Horvaatia
Tegemist on Argentina suurima aotusega MM-i alagrupiturniiril pärast 1958. aasta 1:6 kaotust Tšehhoslovakkiale. https://twitter.com/OptaJoe/status/1009887898458624000
Kohtumine on lõppenud! Horvaatia on kindlustanud koha 16 parema seas, Argentina edasipääs ei ole enam ainult nende endi kätes.
87. minut: veel üks kollane Argentinale! Seekord Acunale.
86. minut: Otamendi võtab endale kollase kaardi.
Korras. ETV ei näita enam pilti ka.
80. minut: Luka Modric lööb kauglöögist 2:0! Karistusala kaare juurest, peaaegu keskelt. Paremaga. Täiest südamest. Täpselt posti kõrvale.
76. minut: Rakitic oli juba pikalt murul pikali, aga argentiinlased ei löönud palli auti. Horvaadid on selle pärast muidugi püha viha täis. Lõpuks pidi kohtunik mängu seisma panema.
68. minut: mängu neljas kollane kaart läheb Vrsaljkole.
Argentina vahetab: Perez välja, Itaalia liiga paremuselt kolmas väravakütt Dybala viimaseks 25 minutiks sisse.
66. minut: Horvaatia teine värav on õhus, aga Mandžukic lööb viiekasti seest hoopis küljevõrku.
64. minut: hiilgav võimalus Argentinal! Meza ja Messi saavad viiekasti sees löögile, aga kumbki ei löö ära! Subasicilt kaks järjestikust tõrjet!
59. minut: Mandžukic saab lõpuks kollase. Toksis niikaua vastastele jalgu, kuni ära karistati.
Horvaatia vahetab ka: värava autor Rebic sai vigastada ning Kramaric sekkus tema asemele.
Teine vahetus ka: Pavon sekkub mängu Salvio asemele.
Argentina teeb esimese vahetuse: Higuain tuleb kahvatult esinenud Agüero asemele.
Rebicile oli tabamus nii tähtis, et mees poetab isegi pisara.
See värav läheb väravavaht Caballero kapsaaeda, kelle söödu Otamendile Rebic vahelt lõikas. Foto: Reuters/Scanpix
53. minut: Agüero sai läbisöödu karistusalasse, kuid pealelöögi põrutab otse väravavahile sülle.
Rebic viib 53. minutil Horvaatia 1:0 juhtima!
Kohtumise teine kollane kaart läheb 51. minuti Merchadole, kes võttis kiirrünnakul Rebici maha. Mõlemal mehel nüüd kaart all.
Teine poolaeg on alanud!
Maradona on ka Nižni Novgorodis kohal ja juhatab fännide horde. Foto: Reuters/Scanpix
Avapoolaeg lõpeb Horvaatia kiirrünnakuga, mida Ante Rebic kõige paremini ei lahenda. Esimene puude oli halb ja sellega olid kaitsjad tal juba küljes. Viimases hädas tehtud pealelöök läks kõrgelt üle värava.
40. minut: Rebic saab Salviole hüppeliigese peale astumise eest kollase. Argentina loots Jorge Sampaoli nõuab VAR-i ja horvaadile kangemat värvi kaarti.
Gabriel Merchado tohterdamisele kulub veidi aega. Valus kokkupõrge oli Ante Rebiciga, kes lendas argentiinlasele põlvega selga.
33. minut: Mandžukic sai värava ees peaga löögile, aga lõi kolme-nelja meetri pealt mööda! Mees magati kaitsjate poolt täiesti maha. Peaelöögid: Argentina 2, Horvaatia 3.
30. minut: Ideaalne võimalus Argentinal, aga Enzo Perez, selle asemel, et pall tühja väravasse lüüa, põrutab selle hoopis küljevõrku. Taaskord oli Subasic endale ise väravat ehitamas.
Nurgalöök ebaõnnestub täielikult. Pall maandub otse küljevõrgus.
27. minut: Argentina ohtlik kiirrünnak. Agüero otsib kastis sööduga Messit, aga horvaadid klaarivad palli nurgalöögiks.
Mõlemad väravavahid on teinud juba ühe väga ebakindla väljalöögi, mis halvimal juhul võinuks lõppeda kiire ja ootamatu väravaga.
19. minut: argentiinlased nõuavad kohtunikult seletust, miks neile karistusala äärelt karistuslööki ei antud, aga usbekk näitab rahulikult, et Perez ju sukeldus.
13. minut: Meza pealelöök blokeeritakse kaitsja poolt, sellele järgnenud nurgalöögist Argentina enam ohtu ei kujutanud.
12. minut: Messi esimest korda suures pildis. Rünnak lõpetati sööduga temale, aga mees ei küündinud enne Horvaatia väravavahti pallini.
Esimese pealelöögi teeb Mandžukic 5. minutil. Horvaatidel väga hea kontrarünnak, aga Caballero tõrje hoiab praegu värava ära.