BLOGI | Võimas Venemaa tagus ka Egiptuse võrgu palle täis ning kindlustas edasipääsu

(172)

Venemaa jätkas kodusel MM-il suurepäraseid esitusi, kui alagrupi teises voorus võideti kindlalt 3:1 Egiptust.

Esimene poolaeg oli üsna sündmustevaene. Venemaa ja Egiptus mängisid võrdselt ja viik tundus esimese poolaja järel õiglane tulemus.

Venemaa suutis Mohamed Salah'i mängust isoleerida. Pärast esimest poolaega oli Salah kõige vähem pallipuuteid teinud Egiptuse koondislane.

Teisel poolajal läks aga tõeliseks tulevärgiks. Juba 47. minutil läks Venemaa juhtima tänu Ahmed Fathi omaväravale, mis oli selle turniiri viies (!) omavärav. Venemaa sai edukast algusest innustust ning 59. minutil duubeldas Denis Tšerõšev eduseisu. Kõigest kolm minutit hiljem näitas Artem Dzjuba suurepärast pallivaldamise tehnikat ja lõi Venemaa kolmanda värava.

Egiptus polnud veel alla andnud ning 73. minutil jõudis sihile Egiptuse staar Mohamed Salah, kes lõi penalti sisse. Mohamed Salah teenis ise penalti välja ka.

Rohkem Egiptuse koondis väravaid lüüa ei suutnud ning kaks kaotust tähendavad koondise jaoks kindlat kojusõitu.

Venemaa vutipidu jätkub. Matemaatiliselt on veel võimalik Venemaal alagrupis välja langeda, kuid kaks võitu ja väravatevahe +7 on sisuliselt siiski kindlustanud edasipääsu.

Venemaa - Egiptus
Raul Ojassaar: Kummaline kohtumine. Päris kuiva avapoolaja järel hakati järsku väravaid kütma. Venelaste ees müts maha: oma võimalused loodi ja realiseeriti kenasti ära. Tšerõšev ja Dzjuba on juba kaks mängu järjest olnud tõelised tegijad.Egiptusest on kahju - kaks nappi kaotust tähendavad nende jaoks nüüd päris kindlasti kojusõitu. Meeskonnas sisu on, ent mängud on nende jaoks kulgenud õnnetult.Venemaa jaoks on aga 99,999-protsendiliselt edasipääs kindel. Matemaatiliselt saaks seda kõigutada vaid see, kui saudid homme Uruguayd ja viimases voorus Egiptust väga suurelt loputaksid ja venelased ise viimases voorus omakorda Uruguaylt piltlikult öeldes 0:15 kaotuse saaks.
Kaspar Ruus: Mäng on läbi! Venemaa võitis 3:1!
Raul Ojassaar: "Malatsõ, malatsõ!" skandeerib staadion.
Kaspar Ruus: Kohtunik andis mängule neli lisaminutit!
Kaspar Ruus: Egiptusel oli paljulubav rünnak, Amr Warda lööks läks siiski selgelt väravast mööda.
Kaspar Ruus: Venemaale nurgalöök, kuid Egiptus klaarib olukorra.
Kaspar Ruus: Umbes 10 minutit veel jäänud. Kas Egiptus suudab veel vastata või hoopis suurendab Venemaa eduseisu?
Kaspar Ruus: Aleksandr Golovinil oli võimalus eduseisu suurendada, kuid jäi palliga liiga pikalt toppama ja egiptlased jõudsid olukorra ära klaarida.
Kaspar Ruus: Egiptlane Marwan Mohsen tõmmati kastis maha, kohtunik viga ei näinud olukorras.
Kaspar Ruus: Venemaa teeb vahetuse, värava löönud Dzjuba välja, ründaja Smolov sisse.
Kaspar Ruus: Salah lööb 1:3!
Kaspar Ruus: Mohamed Salah asub lööma.
Kaspar Ruus: VAR näitab, et penalti!
Kaspar Ruus: VAR otsustab, kas viga oli kastis või sealt väljas.
Kaspar Ruus: Penalti Egiptusele!
Raul Ojassaar: 64 468 inimest öeldakse staadionil ametlikuks publikuarvuks.
Kaspar Ruus: Trezeguet sai heast kohast löögile, kuid napilt postist mööda. Egiptus pole veel alla andnud, ehkki ülesanne on väga keeruline.
Raul Ojassaar: "Rossija, Rossija" kaigub üle Peterburi. Kes oleks avapoolaja järel sellist stsenaariumit oodanud?
Kaspar Ruus: Egiptus teeb vahetuse, Elneny välja ja poolkaitsja Amr Warda sisse.
Kaspar Ruus: Venemaa on kodusel turniiril kõva avaldust tegemas.
Raul Ojassaar: Nii pikalt ründajalt ikka täiesti fantastiline kontroll. Ise rinnaga omaks, väike puude viib kaitsja olukorrast täiesti välja ja pall ongi võrgus. Lihtne!
Kaspar Ruus: Dzjuba lööb kolmanda Venemaa jaoks.
Kaspar Ruus: 3:0 Venemaa juhib!
Raul Ojassaar: Egiptuse kaitse unustas Tšerõševi karistusala keskele täiesti ihuüksi ning tal ei olnud vaja muud kui Fernandese tsenderdus lihtsalt võrku lükata.
Kaspar Ruus: Egiptuse kaitseliin jättis Tšerõševi täiesti valveta kastis.
Kaspar Ruus: Tšerõševi jaoks juba turniiri kolmas värav!
Kaspar Ruus: Denis Tšerõšev lööb 2:0!
Kaspar Ruus: Ohtlik pall Venemaa kasti, kuid keegi pihta ei saanud kummastki meeskonnast
Kaspar Ruus: Egiptus on end kogunud. Egiptusele nurgalöök.
Kaspar Ruus: Egiptus on kaitses kindel.
Kaspar Ruus: Venemaale nurgalöök. Venemaa on pärast väravat heas hoos ja ründavad pidevalt
Raul Ojassaar: Usun, et egiptlastel võib praegu kuklas kummitada: kui me selle mängu ka kaotame, oleme tõenäoliselt alagrupiturniiri järel koju sõitmas. Fännid on ikka väga morni olemisega.
Kaspar Ruus: Teine poolaeg on saanud väga ootamatu alguse
Raul Ojassaar: Järjekordne omavärav. Ronaldo ei ole sugugi selle turniiri parim väravakütt, see on hoopis härra Own Goal!
Kaspar Ruus: Venemaa on läinud mängu juhtima!
Kaspar Ruus: Värav!
Kaspar Ruus: Järjekordne omavärav tänavusel MM-il. Egiptlaste väravavaht tõrjub tsenderduse rusikatega kastist välja, sealt üritab Zobnin suhteliselt ebaõnnestunult pealelööki, aga pall võtab Fathi jalast väga õnnetu põrke ning lõpetab võrgus!
Kaspar Ruus: Teine poolaeg algas!
Janno Jalast: Venemaal on ilmselt riietusruumis palju arutada.
Raul Ojassaar: Mohamed Salah on saanud palli puutuda vähem kui kõik teised Egiptuse väljakumängijad.https://twitter.com/OptaJohan/status/1009145817113022465
Janno Jalast: Esimesel poolajal raami löögid Venemaa - 1 Egiptus - 0
Raul Ojassaar: Päris võrdne, samas pigem võimalustevaene poolaeg. Egiptus loodab päris palju Salahi peale ning pea iga kord, kui ta palli saab, sealt ka midagi ohtlikumat tuleb. Viik oleks praeguse seisuga igati õiglane tulemus küll.
Kaspar Ruus: Kohtunik vilistab poolaja lõppenuks! Esimesel poolajal väravaid ei löödud.
Kaspar Ruus: Kohe tegevus Venemaa kastis. Salah lõi kasti joonelt peale, aga napilt postist mööda
Kaspar Ruus: Artem Dzjuba lööb peaga palli üle värava
Kaspar Ruus: Venemaal kasutada nurgalöök
Kaspar Ruus: Hea tõste kasti Elnenyle, kuid mehele vilistatakse viga
Kaspar Ruus: 35 minutit on mängitud. Pallivaldamise protsent: Egiptus - 54%, Venemaa 46%
Raul Ojassaar: Mäng on nüüd natuke igavavõitu. Publikust kostavad ka esimesed viled.
Kaspar Ruus: Egiptus on nüüd saanud veidi pikemat aega palli vallata
Kaspar Ruus: Trezeguet sai löögile, kuid Venemaa kaitsja tõrjus tema katse
Raul Ojassaar: Mõlemad meeskonnad on alustanud päris ägedalt. Egiptusel oli nüüd mitu nurgalööki järjest ning lõpuks sai Trezeguet keerutada, ent saatis palli napilt mööda. Kas nüüd on taas Venemaa kord rünnakulaviin teele saata?
Kaspar Ruus: Juri Žirkov tsenderdab kasti, kuid sööt läheb liiga pikaks
Kaspar Ruus: Venemaa on nüüd mängu kiiremaks muutnud. Paar järjestikku head võimalust oli just.
Kaspar Ruus: Venemaa saab esimese nurgalöögi.
Kaspar Ruus: Venemaa suurt pressingut peale pole surunud. Egiptus saab keskväljal suhteliselt rahulikult mängu ehitada
Kaspar Ruus: Kohtumine algas!
Mo: Venemaa ilmselt üritab palju kuid ma pakun,et Egiptus võidab 1 : 2 Mohamed Salah võtab oma.
Raul Ojassaar: Katust saab pea kohale tõmmata küll, aga väikese vihma tõttu seda küll tegema ei hakata. Praeguseks ongi sabin juba järele jäänud.
kalkun Kolja: Kas sellel staadionil, mitte ei saa katuse poolesid peale tõmmata? Ja teiseks, lõppes see vihmakena ka juba ära, üle tunnikese tagasi ja ka päikene piilub lõbusasti pilvedevahelt ; ))
Kaspar Ruus: Mäng on peatselt algamas!
Raul Ojassaar: Hümnid mängitud! Venemaa hümn oli kodupubliku poolt küll võimas, aga ehk isegi pisut alla ootusi. Oleksin kraad veel kangemat oodanud!
Raul Ojassaar: Natuke vähem kui veerand tundi enne avavilet on tribüünidel endiselt tühje kohti lademetes. Inimesi tiksub aga tasapisi juurde. Ei tahaks uskuda, et sellisel mängul vähem kui täismaja tuleb.
ma: Egiptus on muidugi ka ilma Salahita vähe teisest puust kui Saudi Araabia. Venelastel saab raske olemema. Pakun 1:1
Raul Ojassaar: Staadion on aga endiselt üllatavalt tühi. Mänguni on vähem kui pool tundi.
Raul Ojassaar: Nüüd tutvustati ka Egiptuse algkoosseisu - ja loomulikult sai täiesti marulise aplausi osaliseks Mohamed Salah!
Raul Ojassaar: Värskelt loeti ette venelaste tänane koosseis. Algrivistuses said kõige suuremad aplausid avamängu kangelased Aleksandr Golovin ja Deniss Tšerõšev,
Raul Ojassaar: Oma osa võib mängida ka see, et staadioni välisalalt tribüünile saamine on millegipärast täielikuks kadalipuks tehtud. Võib tunduda, et oled juba sisuliselt staadionil - aga tegelikult tuleb vahel mitu kilomeetrit (!) erinevaid koridore ja ümberkäike jalutada, et oma kohale jõuda. Selle kohta, et tegemist on maailma läbi aegade ühe kalleima staadioniga, on puudujääke siin ikka omajagu.
Raul Ojassaar: Huvitaval kombel on Peterburi staadion praegu veel täiesti pooltühi. Moskvas olid selleks ajaks küll tribüünid juba sisuliselt täis. Mõlemad meeskonnad teevad parasjagu sooja.
Raul Ojassaar: Ja siin ka venelaste koosseis. Avamängu kangelased Tšerõšev ja Dzjuba täna põhirivistuses.https://twitter.com/SquawkaNews/status/1009113150766108672
Raul Ojassaar: Suur uudis, mida kõik oleme oodanud: esialgsetel andmetel on Mohamed Salah täna Egiptuse põhikoosseisus!https://twitter.com/Football__Tweet/status/1009110612054544386
Raul Ojassaar: Tere õhtust Peterburist! Krestovo saarel asuval Zeniti kodustaadionil on ilm olnud täna tõsiselt bipolaarsete kalduvustega: hommikul siia tulles oli vaheldumisi tuuline ja päikeseline, viimased paar tundi on aga korralikult vihma sadanud. Vahepeal muutus asi totaalseks padukaks, nii et inimesed ei julgenud isegi metroojaamast välja tulla, nüüd on aga taas päike ning vihm on järele jäänud. Venemaa ja Egiptuse mänguni on jäänud poolteist tundi.

Jalgpalli MM-finaalturniiril lüüakse täna õhtul lahti alagrupiturniiri teine voor, kui Peterburis on vastamisi võõrustajamaa Venemaa ja Egiptus.

Juba mängu eel said fännid väikestviisi halva üllatuse osaliseks, kui metroost väljudes tervitas neid ilusa ilma asemel hoopis totaalne paduvihm. Kõigi eelduste kohaselt peaks aga kõva sadu mängu alguseks leebuma.

Mängu eel on kõigi jalgpallisõprade huulil mõistagi üks küsimus: kas Mohamed Salah mängib? Teated egiptlaste laagrist räägivad seda, et mängib - ent sama sõnum levis ka enne Egiptuse avamatši Uruguayga, kus Salah teadupoolest lõpuks platsile ei jooksnud.

MM-turniiri avamängus näitas Venemaa, et on koduseks vutipeoks korralikult valmistunud ja küttis Saudi Araabiale 5:0 sauna. Egiptus pidi esimeses mängus Uruguay vastu leppima väga valusa 0:1 kaotusega.

Venemaad peeti turniiri eel MM-i üheks nõrgemaks, kui mitte kõige nõrgemaks meeskonnaks. Venemaa koondis tõestas avamängus kriitikutele vastupidist. Venemaa koondis Saudi Araabiale sõnaõigust ei jätnud ning Deniss Tšerõševi kahe värava toel alistati Saudi Araabia 5:0.

Võiduga tõstsid võõrustajad kõvasti oma võimalusi pääseda alagrupist edasi. Lisaks kolmele punktile on meeskonnal ka väravate vahe +5. Just tänu väravate vahele ollakse tabelis eespool Uruguayst, kes võitis Egiptust 1:0.

Kindlasti loodab Venemaa koondis jätkata head sooritust ka Egiptuse vastu.

"Me valmistume mänguks, me treenime vastavalt plaanile," rääkis Venemaa jalgpallikoondise peatreener Tšertšessov mängueelsel pressikonverentsil. "Me õpime Egiptuse koondist rohkem tundma ning peaksime olema suutelised nende nõrkused ära kasutama."

"Igal meeskonnal on mängija, kellele tuleb eriliselt tähelepanu pöörata," lisas peatreener Tšertšessov. "Egiptusel on ühtne koondis, kuid me loomulikult mõistame, et Salah on nende tugevaim mängija."

"Me peame oma võidu pealt edasi liikuma," kommenteeris Tšertšessov Venemaa 5:0 võitu Saudi Araabia üle. "See on juba ajalugu. See oli hea tulemus, aga peame alustama uut mängu puhtalt lehelt."

Venemaa ja Egiptuse vahelise mängu eel ongi suurim küsimus Mohamed Salah'i tervis. Egiptuse koondise peatreener Hector Cuper ütles enne kohtumist Uruguayga, et peaaegu 100% on tõenäosus, et Salah on matši ajaks terve, kuid ründeäss vaatas mängu siiski pingilt.

Peatreener Cuper lisas pärast mängu, et usub, et Salah on järgmisteks kohtumisteks valmis. Suure tõenäosusega Salah siiski Venemaa vastu mängibki.

Egiptus suutis siiski ilma Salah'ita mängida Uruguayga vägagi võrdselt. Uruguayl oli mitmeid võimalusi mängu juhtima minna, kuid Egiptuse kaitse osutus parajaks pähkliks.

Suurepärase mängu tegi Egiptuse koondise väravavaht Mohamed Elshenawy, kes päästis mitmel korral meeskonna halvimast.

Uruguay vastu peetud mäng näitas, et Egiptus suudab kaitsta hästi, ehkki lõpuks õnnestus Uruguayl võiduvärav ära lüüa. Põhiliselt jäi Egiptusel puudu ründeteravusest, mida loodetakse parandada Mohamed Salah'i abil.

Loe veel

Egiptuse koondisel on vaja hädasti võitu, et oleks veel realistlik võimalus alagrupist edasi pääseda.

Venemaa ja Egiptuse kohtumine algab kell 21.00. Delfi Sport toob mängu käigu lugejateni otseblogi vahendusel.