BLOGI | Suur surve kandis vilja! Hispaania alistas Iraani, kuid oli kõrvetada saamisele väga lähedal

(84)
Diego Costa viis Hispaania juhtima.
Diego Costa viis Hispaania juhtima.Foto: SERGIO PEREZ, Reuters/Scanpix

Hispaania jalgpallikoondis sai sel MM-il kirja esimese võidu, kui B-alagrupi kohtumises alistati 1:0 Iraan.

Hispaania surus esimesel poolajal meeletult, kuid väravani ei jõutud. Hispaania surve oli nii suur, et nii Isco (55) kui ka Sergio Ramos (53) tegid 45 minuti jooksul mõlemad rohkem täpseid sööte kui terve Iraani koondis (49) kokku.

Kui esimesel poolajal olid Hispaania mehed kohati juba silmnähtavalt närvis, siis teise poolaja alguses saadi pinge maha. 54. minutil sai värava kirja Diego Costa, kelle jaoks see oli turniiri kolmas tabamus. Väravale andis oma panuse Iraani kaitsja Ramin Rezaeian, kes lõi palli vastu Costa jalga ja sealt läkski mänguvahend väravasse.

Seejärel hakkas ka ründama Iraan. Mitmel korral jõuti väga ohtliku olukorrani. Korra käis ka pall Hispaania väravas. Iraani mehed juba tähistasid, kuid seejärel vaadati videokohtuniku poole, kes tühistas aga suluseisu tõttu värava. Lõpuks sai Hispaania raske 1:0 võidu.

B-alagrupis on Hispaanial ja Portugalil nüüd neli punkti. Iraan on kolme silma peal. Marokol on punktiarve avamata. Viimases voorus kohtuvad Hispaania – Maroko ning Portugal – Iraan.

IRaan - Hispaania
Kohtunik annab lõpuvile! Hispaaniale 1:0 võit!
Kohtunik annab mängule neli lisaminutit.
89. minutil võtab Hispaania värava autori Diego Costa puhkama, Rodrigo mängu.
Taremi saab 82. minutil paarilt meetrilt võimsalt peaga löögile. Pall lendab üle värava. De Gea on kaitsjate peale kuri. Eelnevalt lasi Pique palli lihtsalt endal jalgade vahelt läbi lükata.
Vazquez tuleb puhkama, mängu tuleb teine Madridi Reali mees Asensio.
Isco karistuslöök karistusala joone lähedalt tabab müüri.
Iraan tõestab taas, et Hispaania ei saa end kindlalt tunda. Vajadusel suudavad nad ohtlikult nõelata. Hispaania vajaks kindlustundeks veel üht väravat. 75 minutit mängitud.
70. minutil on Iraani värava all tõsine pusimine. Ramos saab löögile ja seejärel pustiakse kõvasti. Tundub, et pall tabab ka pikali oleva Iraani mehe kätt. VAR-i siiski appi ei võeta ja mäng jätkub.
Vanameister Iniesta saab 71. minutil puhkama. Koke mängu.
Diego Costa on sel turniiril saatnud palli kolm korda värava suunas ja alati on pall läinud ka väravavahist mööda. Kirjas on tal seega kolm väravat.    https://twitter.com/OptaJoe/status/1009516215952445440
Videokordus näitab, et tegemist on suluseisuga. Skoor jääb 1:0 Hispaaniale.
Iraan lööb palli väravasse. Iraan juubeldab. Kohtunik näitab suluseisu. Nüüd vaadatakse videot!
Taremi saab 60. minutil peaga ohtlikult löögile. Viigivärav ei olnud üldse kaugel.
Värav ise on muidugi kummaline. Iraani kaitsja üritab palli ära lüüa, kuid lööb vastu Costa jalga ja sealt läheb pall väravasse.
1:0 Hispaaniale. 54. minutil viib Diego Costa Hispaania juhtima!
Üliohtlik olukord Hispaania värava all. Juba tundus, et Iraan saab 1:0 juhtima, kuid pall lendab hispaanlaste õnneks küljevõrku.
Beiranvand teeb Iraani väravas head tööd. Väikeste kokkupõrgete järel tuleb ka teatrit, kuid kuidagi on vaja aega ju venitada.
Hispaania peatreener Fernando Hierro hoiab lihtsalt peast kinni.
Tõeline tulevärk Iraani värava all. Kaks head võimalust järjest. Kord jääb Iraani mees ette ja seejärel teeb väravavaht supertõrje.
Söödud on 366:66 Hispaania kasuks.
Teine poolaeg käib! Läheb kohe andmiseks.
Nii Isco kui ka Sergio Ramos andsid avapoolajal rohkem sööte kui terve Iraani koondis kokku.                https://twitter.com/OptaJoe/status/1009509559562620928
Hispaania oli avapoolajal Iraaniga püsti hädas ja ei suutnud nende kaitsemüürist korralikult läbi murda. Iraan on tulnud väljakule selge plaaniga hoida enda värav puhtana ja seni täidetakse plaani edukalt.
Avapoolaeg läbi! Seis 0:0!
David Silval taas suurepärane võimalus, kuid Iraani kaitsja saab jällegi jala vahele. Iraani mehed ei anna sentimeetritki järele.
Kohtunik annab avapoolajale kolm lisaminutit.
David Silva saab 42. minutil värava lähistel palli. Pall tuleb natuke ebamugavalt ja ta ei saa kohe löögile. Iraan võitleb võimsalt ja ei anna Hispaaniale midagi kergelt.
30 mänguminuti järel oli Hispaania vallanud palli 84 protsenti mänguajast.      https://twitter.com/Squawka/status/1009505040023814145
Pinged on üleval. Kas Diego Costa suudetakse närvi ajada? See oleks Iraani jaoks suur võit, kui Costa endast välja läheb.
Kanderaami mees siiski ei vaja ja mees lonkab ise väljaku kõrvale. Tundub, et esialgu on ta jätkamas.
Iraani kapten Hajsafi põrkab Iraani karistuslöögi ajal oma mehega kokku ja vigastab tõsiselt reit. Väljakule tuuakse kanderaam.
Iraan on suutnud nüüd paar minutit palli vallata ja jõudnud isegi Hispaania trahvikasti.
Iraan taob aina enam kaitsest palle lihtsalt minema. Tundub, et ründamine ei ole neil enam üldse mõtetes. Peamine eesmärk on poolaeg viigiliselt lõpetada. Mängitud 34 minutit.
David Silva proovib 30. minutil käärlöögi ja üle puusa tehtava löögi ristsegu, kuid ikka üle.
Iraan teeb oma kaitsetööd igati hästi. Iraan teab oma tugevusi ja kasutab neid edukalt ära. Kui Iraan suudaks viigiseisu hoida, siis oleks neil võimalik isegi mängida edukalt edasipääsu peale.
Pique jaoks on tänane kohtumine 100. Hispaania koondise eest. Kolmekohalise mängude arvu on Hispaania koondises nüüd läbi aegade kirja saanud 13 meest.  https://twitter.com/Squawka/status/1009501418456305670
Hispaania ei ole seni väga head võimalust saanud. Iraani müür seisab võimsalt.
David Silva saab 25. minutil proovida 25 meetri pealt karistuslööki. Pall saab müürist kerge rikošeti, kuid väravavaht püüab kindlalt.
Palli valdamine on 77:23 Hispaania kasuks. Meeletu vahe. Mängitud aga juba 21 minutit, kuid seis on jätkuvalt 0:0.
Hispaania on võimsalt domineerinud. Tempo üritatakse kiireks ajada. Iraan on ainult korra saanud korralikult rünnata.
Hispaania otsib väga aktiivselt esimest väravat. Hispaanial on sellest mängust kindlasti võitu vaja, kuna Iraanil on ju tabelis kolm punkti ning Portugalil neli. Hispaania on ühe punkti peal.
Pique saab 10. minuti karistuslöögile pea vahele, kuid pall läheb väga palju väravast mööda.
Pique kerkib karistuslöögi järel värava ees kõige kõrgemale ja lööb palli peaga kastist välja. Iraanlaste kauglöök läheb kõrgelt üle.
5. minut: Iraanil oli tekkimas korralik kiirrünnak, aga löögiga rünnakut ei lõpetata. Saavad hoopis vasakul äärel nurgalipu lähedal karistuslöögi.
4. minut: esimese surve elab Iraan üle, väravavaht Beiranvand lööb rusikatega palli klaariks.
Hümnid kuulatud ja kohtumine on alanud!

Enne mängu:

Avamängu järel on paremas seisus isegi Iraan, kuna neil on tabelis kolm punkti ning Hispaanial on kirjas üks punkt. Loomulikult on kahe antud meeskonna duellis soosikuks siiski hispaanlased.

MM-i avamängu eel räägiti palju Hispaania otsusest vallandada vahetult enne MM-i enda peatreener. Vaatamata nii drastilisele muutusele suutis Hispaania avamängus teha korraliku esituse ning uue juhendaja Fernando Hierro käe all saadi kirja 3:3 viik Portugaliga. Seejuures oldi kinni isegi võidus.

Kui MM-i eel oli küsimus, kes võiks kerkida hispaanlaste ründeliidriks, siis avamäng tõestas, et Madridi Atletico äss Diego Costa on valmis seda rolli täitma. Costa lõi avamängus Portugali võrku kaks palli.

Lisaks näitas hispaanlaste avakohtumine, et peatreeneri vahetamine ei ole nende meeskonna mängule väga suurt jälge jätnud. Hierro võttis töö lihtsalt üle ja ei hakanud suuri muudatusi tegema. Tundub, et asjad toimivad.

Kui avamängus oli Portugal hispaanlastele võrdväärne vastane, siis mängus Iraaniga on 2010. aasta maailmameistrid selgeks soosikuks.

Samas on omad lootused ka Iraanil. Kuna Iraanil õnnestus avamängus 1:0 üle mängida Maroko, siis seejärel hellitatakse juba lootusi ka kaheksandikfinaali pääsemise osas. Selliste lootuste täitmiseks on vaja aga hammustada vähemalt ühte suurtest. Esimesena saavad iraanlased jõudu katsuda Hispaaniaga.

Samas võib kohtumise eel tõdeda, et Iraani jaoks on juba praeguseks käimasolev MM õnnestunud. Eelnevalt on Iraan osalenud neljal MM-finaalturniiril ja selle aja jooksul oli neil kirjas ainult üks võit. Seega oli Maroko alistamine neile alles läbi aegade teiseks võiduks MM-finaalturniiridel.

Iraani ja Hispaania kohtumine algab kell 21.00. Delfi Sport toob mängu käigu lugejateni otseblogi vahendusel.