BLOGI | Serbia alistas tänu Kolarovi võimsale karistuslöögile Costa Rica

(24)

Aleksandar Kolarov tähistamas Costa Rica vastu löödud väravat.
Aleksandar Kolarov tähistamas Costa Rica vastu löödud väravat.Foto: EMMANUEL DUNAND, AFP/Scanpix

Kaheksa aasta pikkuse pausi järel taas jalgpalli MM-finaalturniiril mängiv Serbia alustas Venemaal peetavat MM-i võidukalt, kui avamängus alistati 1:0 Costa Rica.

Serbia ning neli aastat tagasi üllatuslikult veerandfinaali jõudnud Costa Rica pakkusid senise MM-i ühe tempokama mängu, kuid väravaid siiski palju ei nähtud.

Serbia oli mängu käigus domineerivamaks pooleks ning ka võimalusi tekkis neil rohkem. Teise poolaja alguses lasi suurepärase juhuse käest nende ründeäss Aleksandar Mitrovic.

Kui tavapäraselt karistavad vastased säärased eksimused ära, siis Serbia sai kohe uue võimaluse. 56. minutil saadi karistusala parema ääre juurest karistuslöök. Lööma asus AS Roma äärekaitsja Aleksandar Kolarov, kes kõmmutas vasaku jalaga palli kindlalt esimesse ristnurka. Madridi Reali puurilukk Keylor Navas oli selles olukorras võimetu.

Lisaks Serbiale ja Costa Ricale kuuluvad E-alagruppi veel Šveits ja Brasiilia.

Costa Rica - Serbia
Kohtunik annab lõpuvile! Serbia võidab 1:0!
Vahepeal vaadatakse VAR-i pealt, kas Prijovic on väärt punast kaarti. Selgub, et ei ole.
Costa rica ründab maruliselt. Olukord ongi ohtlik, kuid suluseis. Bolanos on jäänud kindlalt suluseisu.
Vahepeal suudab Matic minna rüselema Costa Rica pingil olevate meestega. MAtic tahtis palli audist välja visata, kuid pall oli vastaste pingimeeste käes.
Serbia on minemas kiirele vasturünnakule. Kostic tormab rünnakule ja paremal äärel on kaks serblast söötu ootamas. Kostic üritab aga kaugelt, kuid ebaõnnestunult.
Kohtunik annab mängule viis lisaminutit.
Mitrovic püüab 86. minutil penaltit välja kalastada, kuid see ei lähe tal õnneks.
Costa Rica on oma ründeliini välja vahetanud. Mängu on tulnud Bolanos, Campbell ja Solera. Puhkama on võetud Venegas, Urena ja Guzman. Serbia ainsa vahetusena on puhkama võetud Ljajic ja mängu saadetud Kostic.
Serbia on nüüd taas saanud uuesti enda mängu paremini käima. Taas rünnatakse ja ollakse ohtlikud. Mängitud 77 minutit.
66. minutil tuleb Costa Rica poolel väljakule eelmise MM-i sangar Joel Campbell.
Costa Rica poolel tuleb väljakule Christian Bolanos, kellest saab sellega esimene Costa Rica jalgpallur, kes mänginud kolmel MM-finaalturniiril. MM-idel on ta nüüd väljakul käinud kaheksas kohtumises.
Serbia on värava järel kohe ära vajunud madalale kaitsesse. Costa Rica valdab palli ja keerutab seda Serbia väljakupoolel. Mängitud 63 minutit.
Kolarovi värav oli sel MM-il juba kolmandaks tabamuseks, kus pall saadeti väravasse otse karistuslöögist. 2014. aasta MM-il löödi üldse kokku kolm sellist väravat.                          https://twitter.com/OptaJoe/status/1008337907340447746
Ivanovic sõidab 59. minutil otse vastasele sisse ja saab selle eest kollase kaardi. Väga rumal viga täiesti mõttetus olukorras.
Serbia asub juhtima!!! Mängitud 56. minutit!
Kolarov saada vasaku jalaga karistusala parema ääre juurest palli võimsalt ette ristnurka. Navas on väravas võimetu. Löök tuli umbes 25-27 meetri pealt.
Kolarovil suurepärasest kohast võimalus lüüa karistuslööki. Lööma asub Kolarov.
54. minutil on Mitrovicil taas võimalus. Costa Rica mehed hoiavad teda kõvasti kinni ja Mitrovic ei taba nurgalöögist tulnud palli peaga kõige paremini. Seega püsib skoor 0:0. Serbia on ikka aktiivsemaks pooleks.
50. minutil jõuab kätte selle kohtumise parim moment. Mitrovic saab Navasega silmitsi. Serblaste õnnetuseks on Mitrovicil liiga palju aega ja ta lööb sisuliselt otse vastu Navast.
Teine poolaeg on alanud!
Esimene poolaeg on lõppenud. Seis on 0:0. Avapoolaeg oli väga tempokas ja haarav, kuid puudu on jäänud teravusest värava all.
Avapoolajale antakse kaks lisaminutit.
Inglismaa suurklubide vaateväljas olev Serbia ründav poolkaitsja Milinkovic-Savic saab hea söödu ning serblane saadab käärlöögi värava suunas. Navas küll tõrjub, kuid tõuseb ka suluseisu lipp. Kordus näitab, et tegelikult suluseisu ei olnud. Kui pall oleks väravasse läinud, siis oleks asunud VAR asja lahendama. Mängitud 44 minutit.
Kohtumise esimesed 20 minutit olid väga tempokad. Seejärel võttis Serbia mängu kindlalt enda kontrolli alla. Keskväljal dikteerivad sündmuste käiku Matic ja Milivojevic.    https://twitter.com/FSSrbije/status/1008328647307079681
Urena lööb kaugelt peale. Pall lendab kindlalt üle.
Serbia domineerib jätkuvalt. Serblased on vallanud palli 64 protsenti ajast. Mängitud 38 minutit.
Keylor Navas tegutseb taaskord hästi. Madridi Reali esiväravavaht tuleb hästi välja ja lööb palli rusikatega eemale. Navas on tõeline Costa Rica liider.
Mäng on olnud küll tempokas, kuid väga häid võimalusi ei ole tegelikult olnud. Mängitud on 30 minutit. Seis on ikka 0:0.
27. minutil saab Milinković-Savić hea söödu ning serblane võtab selle ka oskuslikult maha ja saab ka löögile. Navas tõrjub, kuid koheselt vilistatakse ka suluseis.
Serbia on viimastel minutitel saanud mängu rohkem enda kontrolli alla. Hoitakse palli ja üritatakse ka teravalt nõelata. Costa Rica hoiab end praegu vasturünnakuteks.
21. minutil näidatakse ka kohtumise esimest kollast kaarti, kui Costa Rica mees Calvo tõmbab maha Tadici.
16. minutil ründab ohtlikult omakorda Serbia. Mäng on alanud hea tempoga. Tuleb tunnistada, et mõlemad on tulnud siia kolme punkti järele. Ega eksimiseks eriti kummalgi ruumi ei ole, kuna nendega kuuluvad samasse alagruppi veel ju ka Brasiilia ja Šveits.
Serbia koondise kaitsja Branislav Ivanovic mängib koondise eest täna 104. korda. Nüüdsest on ta üksinda Serbia rekordinternatsionaal.  https://twitter.com/FSSrbije/status/1008318741933969410
Costa Rical 12. minutil suurepärane võimalus, kuid värava lähistelt peaga löögile saanud keskkaitsja Gonzalez on endalegi ootamatult liiga vaba ja suunab palli kindlalt üle värava. Eelnevalt mängis Costa Rica hästi lahti nurgalöögi.
Mõlemad meeskonnad on saanud juba proovida. Viimati saatis kauglöögi teele Kolarov. AS Roma äärekaitsja löök on aga üsnagi ebatäpne.
Ajalugu tõestab, et Costa Rica on tavaliselt alustanud MM-finaalturniiri hästi. Neljast eelmisest korrast on võidetud kolmel juhul avamäng.  https://twitter.com/OptaJoe/status/1008311277205229568
Kolm minutit mängitud. Kohtumine on alanud väga tempokalt.
Kohtumine on alanud!
On hümnide aeg. Esimesena Costa Rica ja seejärel Serbia hümn.

Enne mängu:

Costa Rica juhtmängijad ei ole nelja aastaga eriti muutunud ning taaskord on suurimaks staariks Madridi Reali esiväravavaht Keylor Navas. Rahvusvahelises plaanis tuntud mehi on neil aga mõningad veel. Mainimist väärivad kindlasti 32-aastane ründajast kapten Bryan Ruiz (Lissaboni Sporting) ning samuti rünnakul tegutsev 25-aastane Joel Campbell (Real Betis). Campelli mängijaõigused kuuluvad endiselt aga Londoni Arsenalile, kes on teda aga regulaarselt teistele tiimidele välja laenanud. Kaitseliinis on endiselt liidriks 28-aastane Bryan Oviedo (Sunderland) ning poolkaitses on oluliseks meheks 30-aastane Celso Borges (Deportivo La Coruna).

Neli aastat tagasi Brasiilias tegi Costa Rica tõelist imet, kui alagrupis edestati Uruguayd, Itaaliat ja Inglismaad ning alistati kaheksandikfinaalis Kreeka. Lõpuks lõpetas veerandfinaalis nende teekonna Holland, kellele jäädi alla penaltiseerias.

2014. aasta MM oli Costa Rica jaoks läbi ajaloo kõige edukamaks. Samas tasub meenutada, et alagrupiturniiri olid nad ka varem läbida suutnud. Play-off'i murti ka 1990. aastal, kuid toona sai nende teekond kaheksandikfinaalis otsa.

Tänavuse turniiri avamängu eel ei oska Costa Ricalt sarnast vägitükki keegi eriti oodata. E-alagrupis peetakse neid Serbia, Brasiilia ja Šveitsiga võrreldes kõige nõrgemaks tiimiks.

Loe veel

Kui Costa Rica põhijõud on suuresti samad, kes viimasel MM-il, siis Serbia on finaalturniiril tagasi kaheksa aasta pikkuse pausi järel ja rivistuses on mitmeid mehi, kes krooniti 2015. aastal U20 vanuseklassi maailmameistriteks.

Praegu tundubki, et Serbia koondis on taas tõusuteel. Tiimis on endiselt kogenud kaitsjad Branislav Ivanovic (Peterburi Zenit) ja Aleksandar Kolarov (AS Roma) ning poolkaitsja Nemanja Matic (Manchester United). Uute staaridena nähakse Aleksandar Mitrovici (Fulham) ja Sergej Milinković-Savićit (Rooma Lazio).

Serblaste eelmisele peatreenerile Slavoljub Muslinile sai saatuslikuks soovimatus mängitada Milinkovic-Savicit. Nüüdne juhendaja Mladen Krstajic saigi ülesandeks tuua kiiremini esindustiimi 2015. aasta maailmameistreid ja seni on see edu toonud. Toonase võistkonna üks säravamaid mehi oli just Milinkovic-Savic.

Serblased olid MM-il viimati suures mängus 1990-ndatel, kui 1990. aastal jõuti veerandfinaali ning 1998. aastal kaheksandikfinaali. Parimateks saavutusteks on 1930. ja 1962. aasta neljandad kohad.

Costa Rica ja Serbia kohtumine algab kell 15.00. Delfi Sport toob mängu käigu lugejateni otseblogi vahendusel.