BLOGI | Prantsusmaa alistas väravavahi eksimuse läbi Uruguay ja jõudis esimesena poolfinaali

(93)

Prantsusmaa alistas kaheksandikfinaalis UruguayDAMIR SAGOLJ/REUTERS/SCANPIX

Prantsusmaa jõudis esimese meeskonnana MM-il poolfinaali, kui veerandfinaalis alistati Uruguay jalgpallikoondis 2:0.

Mäng algas hoogsalt ning mõlemapoolsete võimalustega. Poolajale mindi siiski Prantsusmaa eduseisus. 40. minutil andis Antoine Griezmann karistuslöögist söödu kasti, mille suunas peaga võrku keskkaitsja Raphaël Varane.

Varane pealöök oli ainus üritus, mis Prantsusmaal esimesel poolajal postide vahele läks.

Teisel poolajal proovis Uruguay vahetuste läbi mängu muutust tuua, aga teise väravana jõudis siiski Prantsusmaa. 61. minutil lõi Griezmann kastist väljast peale. Uruguay väravavaht Fernando Muslera ei suutnud suhteliselt lihtsat palli tõrjuda ja lasi selle oma käte vahelt läbi võrku.

Pärast teist väravat Uruguay enam väga ohtlikuks Prantsusmaale ei osutunud. Oma roll oli nende ründetähe Edinson Cavani puudumisel.

Prantsusmaa vastane selgub õhtusest veerandfinaalist, kus omavahel kohtuvad Brasiilia ja Belgia.

URUGUAY - PRANTSUSMAA
Prantsusmaa jõudis poolfinaali!
Mäng on läbi!
Prantsusmaa teeb viimase vahetuse, värava löönud Griezmann välja ja tema asemele Fekir.
Mängule on antud viis lisaminutit.
Griezmann lööb otse peale, aga lööb üle.
Pogba vastu tehakse viga. Prantsusmaale umbes 25 meetri pealt karistuslöögi.
Prantsusmaa teeb teise vahetuse, Mbappe võetakse välja, Ousmane Dembele asemele.
86. minut käimas, hetkel ei paista kuskilt Uruguay väravat. Prantsusmaa hoiab mängu oma kontrolli all.
Prantsusmaa teeb vahetuse, Tolisso välja ning Steven N'Zonzi sisse.
Suarezt otsitakse kastis, aga prantslased saavad jala vahele.
Uruguay teeb viimase vahetuse, Nandez välja ja Urretaviscaya tema asemele.
Tolisso lööb peale, aga napit üle.
Mbappe  ja Rodriguez said kollase kaardi.
Segadus väljakul! Mbappe ja Rodriguez põrkasid kokku ning mängijad arutavad omavahel tuliselt juhtunut.
Uruguayl on nüüd aega 25 minutit, et siia mängu muutust tuua.
Väravavahi viga. Griezmann lööb kastist väljast peale, Muslera ei suuda suhteliselt lihtsalt palli tõrjuda ning pudistab oma väravasse.
2:0!
Uruguay teeb kaks vahetust, Stuani ja Bentancur välja, Maxi Gomez ja Cristian Rodriguez sisse.
Uruguay survestas ning pranstlased kaotasid oma kastis palli. Bentancur lööb kohe peale, aga mööda.
Stuani söödab palli kasti, aga Suarezele sööt kohale ei jõua.
Pavard lööb eemalt peale nurgalöögi järgsest olukorrast, aga kindlalt üle värava.
Prantsusmaale ohtlikust kohast karistuslöök, Mbappe söödab kasti, Muslera lükkab rusikatega puhtaks.
Muslera mängib palliga ohtlikult oma kastis, Griezmann siiski olukorda ära ei suutnud kasutada.
Griezmann annab tsenderduse kasti, Muslera püüab kindlalt.
Teine poolaeg algas!
Esimene poolaeg on lõppenud Prantsusmaa eduseisul!
Esimese poolajale kaks lisaminutit.
Väga ohtlik peaga löök Cacereselt, Lloris tõrjub posti kõrvalt.
Lloris võtab joone pealt palli ära.
Uruguayle karistuslöök.
Griezmann annab söödu karistuslöögist kasti, Varane suunab peaga taha posti.
Prantsusmaa asub 1:0 juhtima!
Värav!
Kollane kaart Bentancurile vea eest Tolisso vastu. Bentancur peab järgmise matši vahele jätma.
Prantsusmaa ehitab rünnakut, aga Uruguay kaitse püsib kindlalt ning kasti lihtsalt ei lasta prantslasi.
Vecino lööb peale, aga Lloris püüab kindlalt palli.
Mängu esimese kollase saab Hernandez pranstlaste poolelt särgist tirimise eest.
Ohtlikult läheb pall Uruguay värava ette, aga keegi prantslastest löögile ei saanud.
Prantslastel on kerge surve peale pannud, aga midagi ohtlikku pole veel juhtunud.
Pallivaldamise protsent: Uruguay - 39%, Prantsusmaa - 61%.
Pogba lööb eemalt peale, aga selgelt väravast mööda.
Mbappe saab kastis väga vabalt löögile, aga suunab peaga üle värava.
Lloris sekkub ning lükkab palli rusikatega ära.
Uruguayle nurgalöök.
Varane saab peaga pihta, aga ei õnnestunud palli värava poole suunata.
Mängus on tuline. Stuani jookseb selgelt vastu jalga Pavardile
Prantsusmaale healt kohalt karistuslöök.
Pall on ohtlikult Prantsusmaa kastis, aga keegi ründajatest löögile ei pääsenud.
Gimenez astub Giroudile kanna peale, kohtunik viga ei vilistanud.
Mäng on alanud!
Mäng on varsti algamas. Hetkel käimas Uruguay hümn.
Tänase mängu kohtunik on argentiinlane Nestor Pitana.
Edinson Cavani koosseisu ei kuulu.

Uruguay on turniiri käigus iga kohtumisega järjest paremat mängu näidanud. Alagrupp läbiti täiseduga. MM-i ühe kindlama kaitseliiniga meeskond, kus keskkaitse paariks Madridi Atletico duo Diego Godin ja Jose Gimenes, ei lasknud alagrupiturniiri käigus sisse mitte ühtegi väravat.

Kaheksandikfinaalis oli neil vastaseks Portugal. Uruguay näitas kohtumisega, et ükski meeskond ei saa neid alahinnata. Cristiano Ronaldo hoiti nulli peal ja nende ründepaar Luis Suarez ning Edinson Cavani suudavad kokku mängida väga meeskondlikult ning efektiivselt.

Suurim mure eelseisva veerandfinaali ees on Uruguay jaoks Portugali vastu kaks väravat löönud Edinson Cavani vigastus. Mees vigastas jalga teise poolaja keskel ning suure tõenäosusega Prantsusmaa vastu platsile joosta ei saa.

Loe veel

Prantsusmaa alistas kaheksandikfinaalis tõelises põnevuskohtumises 4:3 Argentina. Pärast suhteliselt tagasihoidliku mänguga alagrupi võitnud Prantsusmaa näitas Argentina vastu oma tõelist sisu. 1:2 kaotusseisust tuldi 11 minutiga välja ja asuti 4:2 juhtima. Uruguay kaitse peab hoolikalt jälgima Kylian Mbappet, kes lõi kohtumises kaks väravat ning teenis ka penalti.

Prantsusmaa koondise üheks suurimaks trumbiks võib pidada meeskonna sügavust, igale kohale on neil panna tippklassi mängijaid.

Kohtumine algab Nižni Novgorodi staadionil kell 17.00. Delfi Sport kajastab tähtsamaid sündmusi otseblogis.