BLOGI | MM-il alles vaid Euroopa meeskonnad! Belgia alistas veerandfinaalis Brasiilia 2:1

(280)

Nacer Chadli ja Kevin De BruyneFransisco Seco/AP

Belgia jalgpallikoondis alistas veerandfinaalis Brasiilia 2:1, millega kindlustati, et tänavune maailmameister tuleb Euroopast.

Mängu algus oli väga lahtine ning Thiago Silval oli võimalus Brasiilia kiirelt juhtima viia, aga tabas posti.

13. minutil läks juhtima hoopis Belgia, kui nurgalöögist lõi palli õnnetult oma väravasse Brasiilia poolkaitsja Fernandinho. 31. minutil duubeldas Belgia eduseisu. Kiirrünnaku lõpetas Kevin De Bruyne ilusa kauglöögiga otse posti kõrvale.

Teist poolaega alustas teravamalt Brasiilia, kes pani suure surve peale, aga siiski väravat ei suudetud tagasi lüüa. Brasiilia oli teise poolaja vältel püüdlikum pool, aga Belgia näitas ohtlikkust oma kiirrünnakutega.

Intrigeerivaks läks 76. minutil kui kolm minutit varem mängu sekkunud vahetusmees Renato Augusto kaotusseisu minimaalseks tegi. Brasiilial oli veel mängu lõpus mitu head võimalust viigistamiseks, aga rohkem väravaid ei suudetud lüüa.

Belgia kohtub poolfinaalis Prantsusmaaga, kes alistas Uruguay 2:0.

BRASIILIA - BELGIA
Belgia võidab Brasiiliat 2:1!
Läbi!
De Bruyne venitab aega ning teenib välja nurgalöögi.
Pisut üle minuti on veel jäänud kohtumise lõpuni.
Neymar lööb peale, Courtois teeb suurepärase tõrje ning võtab lati alt palli ära.
Brasiilia valdab palli ja otsib värava võimalust.
Coutinho lööb peale, aga löök blokeeritakse.
Penaltit kohtunik ei määranud selles olukorras.
Neymar nõuab kastist penaltit.
Viis lisaminutit anti!
Viimane normaalaja minut on käimas. Kas Brasiilia suudab veel värava lüüa?
Belgia teeb vahetuse. Tielemans tuleb väljakule Romelu Lukaku asemele.
Fernandinho saab vea eest Hazardi vastu kollase kaardi.
Coutinho saab suurepärase koha pealt vabalt löögile, aga tabab palli kohutavalt.
Belgia teeb vahetuse. Chadli välja ning Thomas Vermaelen tema asemele.
Nüüd on väike mänguseisak. Nacer Chadli vajab tohterdamist.
Augustol suurepärane võimalus teine lüüa. Lööb väga napilt väravast mööda.
Väga põnev kohtumise lõpp on ees.
Brasiilial oli juba viigivärav lähedal!
Vahetusmees Renato Augusto lööb peaga täpselt posti kõrvale.
2:1!
Brasiilialt ohtlik kiirrünnak. Belgia veel seisab ilusti.
Brasiilia teeb viimase vahetuse, Paulinho läks välja, Renato Augusto tema asemel.
Douglas Costa lööb kaugelt peale, Courtois püüab palli.
Neymari vastu tehakse viga, Meunierile kollane kaart.
Meunier peab järgmise kohtumise vahele jätma.
Brasiilial on jäänud umbes 25 minutit, et mängu muutust tuua
Brasiilia ründab rohkem, aga Belgia kiirrrünnakud on väga ohtlikud.
Eden Hazard lööb ohtlikult peale, aga väga napilt mööda väravast.
Pallivaldamise protsent: Brasiilia - 57, Belgia - 43
Brasiilia teeb teise vahetuse. Gabriel Jesusi asemel tuleb Douglas Costa.
VAR otsustab, et penaltit polnud.
Nüüd on Gabriel Jesus kastis pikali. VAR on otsustamas penalti üle.
Brasiilia on teist poolaega teravalt alustanud ja pidevalt mängitakse Belgia kastis.
Kohtunik viga ei vilistanud.
Neymar kukub kastis ja nõuab penaltit.
 Marcelo saadab ohtliku palli värava ette, keegi brasiillastest jalga vahele ei saanud.
Brasiilia on teinud poolajal ka vahetuse. Williani asemel Roberto Firmino väljakule.
Teine poolaeg on alanud!
Esimene poolaeg on lõppenud!
Belgia on enesekindel. Kompany lööb kastis kannaga ohtlikult peale, Allison tõrjub.
De Bruyne lööb otse peale. Allison tõrjub.
Belgia saab kasti äärest karistuslöögi.
Coutinho lööb ohtlikult peale, Courtois teeb hea tõrje.
Gabriel Jesus saab kastist vabalt peaga löögile, aga suunab väravast mööda.
Belgia jaoks on hetkel kõik sujumas. Brasiilial raskusi palli kätte saamisega.
Belgia kiirrünnak lõppeb Kevin De Bruyne suurepärase kauglöögiga posti kõrvale!
2:0!
Brasiilial oli kasutada karistuslöök, aga midagi ohtlikku ei sündinud.
Brasiilia mängib hetkel kümnekesi, kuna Neymari tohterdatakse platsi ääres.
Mäng on väga lahtine ja siiamaani möödunud mõlemapoolsete võimalustega.
Belgia saadab kahel korral järjest palli kasti, aga Brasiilia kaitsjad suudavad olukorra klaarida.
Coutinho lööb kaugelt peale, Courtois püüab.
Väga põnev algus mängule!
Brasiilia kohe püüab vastata. Viigivärav oli lähedal.
Belgia läks juhtima Fernandinho omaväravast!
1:0!
De Bruyne leidis hea sööduga Fellaini, kelle löök blokeeriti.
Brasiilial on korralik surve peal.
Nüüd saab Paulinho üksinda löögile, aga ei taba hästi.
Brasiilial järjekordne ohtlik üritus. Alderweireld suudab siiski olukorra klaarida. Uus nurgalöök Brasiiliale.
Thiago Silva sai ootamatult vabalt värava eest löögile, aga ei tabanud palli hästi ning lõi posti.
Pall käib postis!
Brasiiliale kohtumise esimene nurgalöök.
Neymar saadab kõrge tsenderduse kasti. Courtois püüab palli.
Kevin de Bruyne sooritab mängu esimese pealelöögi. Lööb kaugelt peale, aga siiski paar meetrit mööda.
Kohtumine on alanud!
Kohtumine on varsti algamas. Mängijad sammuvad väljakule.
Mängu kohtunikuks on serblane Milorad Mazic.

Brasiilia alistas kaheksandikfinaalis Mehhiko koondise Neymari ja Roberto Firmino väravate abil 2:0. Neymarile läks küll kirja värav ja ta valiti ka mängu parimaks, kuid suuremat jutuainet pakkus tema käitumine. Neymar suutis paljud välja vihastada plastil vähkremisega. Pärast mängu löödi kokku numbrid ja selgus, et turniiri käigus on Neymar väljakul pikali olnud juba 13 minutit ning 50 sekundit.

Brasiilia on sellel MM-il suurriikidest üks väheseid, kes on näidanud kogu võistluse vältel stabiilset mängu. Pärast avamängu 1:1 viiki Šveitsiga on järgmised kolm kohtumist võidetud seisuga 2:0. Kui Neymar ja Philippe Coutinho suudavad ründes näidata oma parimat mängu, on Brasiilial head võimalused edasi saamiseks.

Belgia pääses veerandfinaali tänu suurepärasele tagasitulekule kohtumises Jaapaniga. Nimelt jäädi teisel pool 0:2 kaotusseisu. Seejärel suudeti välja mängida viigiseis ning kui tundus, et kohtumine läheb lisaajale, tekkis Belgial võimalus kiirrünnakuks, mis lõppes Nacer Chadli viimase sekundi võiduväravaga.

Loe veel

Belgia on senise MM-i kõige resultatiivsem meeskond. Nelja mänguga on skooritud 12 korda. Belgia puhul tasub mainimist ka see, et lausa kaheksa erinevat mängijat on värava löönud. Belgia on turniiri käigus näidanud väga mitmekülgset mängu. Vastavalt vajadusele, suudetakse mängida kas väga ründavalt või kaitsvalt.

Veerandfinaalkohtumine algab Kaasanis kell 21.00. Delfi Sport toob kõik olulised sündmused lugejateni otseblogis.