BLOGI | MM-i eel Eestile õpetust andnud Maroko kaotas dramaatiliselt viienda lisaminuti omaväravast Iraanile

(26)

Iraani mehed võidu üle rõõmustamas.
Iraani mehed võidu üle rõõmustamas.Foto: GIUSEPPE CACACE, AFP/Scanpix

2018. aasta jalgpalli MM-i kolmandas mängus alistas Iraan B-alagrupi kohtumises 1:0 Maroko.

Maroko oli aktiivsemaks pooleks ning alustas avapoolaega maruliselt. Iraan suutis pidevalt ajada aga oma jonni ning lõpuks jäigi hoopis peale nende tahtmine. Visalt kaitsnud ja oma mängujoonisest pingsalt kinni hoidnud Iraan sai võiduvärava kirja 95. minutil.

Teisel poolajal oli hulgaliselt mänguseisakuid ning seetõttu anti ka teisele poolajale koguni kuus üleminutit. Eelviimasel neist sai Iraan vasakult äärest karistuslöögi. Esimest palli jahtima läinud Maroko ründaja Aziz Bouhaddouz suunas mänguvahendi aga õnnetult enda väravasse ning nii oli iraanlaste 1:0 võit tõsiasi.

Seejuures tuleb lisada, et Iraan ei teinud teisel poolajal ühtegi lööki raamide vahele. Viimati sai mõni meeskond MM-il poolaja jooksul niimoodi värava kirja 1966. aastal.

B-alagruppi kuuluvad lisaks Marokole ja Iraanile veel ka Hispaania ja Portugal.

Maroko - Iraan
Kohtunik annab lõpuvile. Iraanile 1:0 võit!
Iraan saab vasakult äärelt karistuslöögi. Pall tuleb karistusalasse. Pea saab vahele Maroko mängumees Bouhaddouz, kes suunab mänguvahendi enda väravasse!
Viiendal lisaminutil asub Iraan mängu juhtima!
90 minutit on täis tiksunud. Seis on jätkuvalt 0:0. Tundub, et Iraan on viigiga rohkem rahul. Nemad on täna oma mängu suutnud rohkem peale suruda. Nende võitluslik mäng on olnud Maroko jaoks liiast. Kohtunik annab mängule kuus lisaminutit.
Mäng on olnud väga võitluslik. Keha on antud mõlemalt poolt. Armu ei ole antud. Ette on tulnud ka vigastusi. Mõlemad on ära teinud ka kõik vahetused. Seis püsib aga jätkuvalt 0:0. Mängitud 85 minutit.
Mängitud on 77 minutit. Väljakul on järjekordne seisak. Tundub, et teisele poolajale antakse korralikult lisaminuteid. Seis on jätkuvalt 0:0.
Ambrabat saab löögi vastu pead ning mees ei ole päris kontaktivõimeline. Mängija tahab ise muidugi väljakule naasta, kuid võistkonna arstid seda loomulikult ei luba. Väljakule tuleb Ambrabati vend.
Kui esimesel poolajal ei olnud Marokol mingit muret jõuda vastaste karistusalasse, siis teisel poolajal on see nende jaoks juba tunduvalt keerulisem.
Maroko tegutsemises on juba näha ka veidike frustratsiooni. Asjad ei õnnestu nende jaoks soovitult. Samas on selge, et Iraani ei rahulda samuti viik, kuna alagrupist edasi pääsemise võimaluse säilitamiseks on täna kindlasti võitu vaja.
Teist poolaega alustas samuti aktiivsemalt Maroko. Samas Iraan saab sel korral kiiremini mängu sisse.
Teine poolaeg on alanud!
Poolajapausile minnes võib välja tuua huvitava fakti, et Iraanil on täna võimalus lõpetada Aasia koondiste kurb seeria MM-finaalturniiridel. Nimelt ei ole Aasia koondised suutnud võidurõõmu maitsta viimases 16 kohtumises. Kirjas on neil 12 kaotust ja neli viiki. Viimati suutis mõni Aasia koondis MM-il mängu võita 2010. aastal, kui Jaapan alistas 3:1 Taani.
Esimene poolaeg on lõppenud! Seis on 0:0!
43. minutil saab Iraan teistkordselt teravale vasturünnakule. Seekordne olukord on seejuures veel palju lubavam. Viimasel hetkel jääb ründekvaliteedist siiski puudu ja tulemuseks nurgalöök. Võimaluse said rünnakul lõpuks nii Sardar Azmoun ja Alireza Jahanbakhsh.
Aina enam on asjad läinud sinna poole, et mäng läheb sobilikus suunas Iraani jaoks. Kohtumine on kestnud 37 minutit. Seis püsib 0:0.
Maroko ei ole praeguse olukorraga kindlasti rahul. Esialgne surve ei ole edu toonud. Iraan on aina paremini mängu sisse saanud.
Minut hiljem saab Iraan oma esimese hea kontrarünnaku, kuid viimane sööt karistusalas läheb luhta. Sööt jääb lihtsalt nõrgaks.
19. minutil käib Iraani värava all tõeline tulevärk. Maroko saab peale lüüa kolm korda, kuid Iraani kaitsjad suudavad blokeerida.
Maroko otsib ikka aktiivselt väravat, kuid Iraan on enda read samuti rohkem korda saanud ja mängupilt on rohkem võrdsustunud. Mängitud 18 minutit.
Kohtumine on nüüdseks kestnud 10 minutit. Maroko on endiselt aktiivsemaks pooleks. Iraan seisab aga kaitses kindlalt. Esialgu püsib skoor muutumatuna.
Kui tänane avamäng Jekaterinburgis üllatas negatiivselt paljude tühjade istekohtadega tribüünidel, siis Peterburis on Maroko ja Iraani matši vaatamas peaaegu täismaja.
Esimesed viis minutit mängitud. Maroko on alustanud hoogsalt. Kui nad tahavad kokkuvõttes Hispaaniale ja Portugaile vastu saada, siis tuleb Iraan täna üle mängida. Alustatud on vähemalt isukalt.
Kohtumise avavile on antud!
On hümnide aeg.
Kohtumise algkoosseisud on teada.

Enne mängu:

B-alagruppi kuuluvad veel Portugal ja Hispaania, kes on selged soosikud edasipääsule. Tõenäolisemalt võib neile vastupanu osutada Maroko, kes MM-i eel käis õpetust andmas ka Eestile, kui Tallinnast lahkuti kindla 3:1 võiduga.

Maroko on viimasel ajal näidanud hea tasemega jalgpalli ning eriti kindlalt on nad tegutsenud kaitses. Samamoodi on kaitsepool tugev ka Iraanil.Selgeks soosikuks on selles mängu Maroko ja kui neil on soov Hispaaniat ja Portugali kimbutada, siis vajatakse avamängus kindlasti võitu.

MM-finaalturniiril mängib Maroko viiendat korda, kuid esimest korda 20 aasta jooksul. Debüüt tehti juba 1970. aastal ning alagrupist on kaugemale jõutud vaid 1986. aastal. 1998. aastal, kui Marokot viimati MM-il nähti, jäid nad Brasiilia ja Norra järel alagrupis kolmandaks. Viimases mängus saadi 3:0 võit Šotimaa üle.

Selleks MM-iks on kokku saadud äärmiselt talendikate mängijate punt, kus säravaid nimesid jagub nii kaitse- kui ka ründeliini: keskkaitsjast kapten Mehdi Benatia (Juventus), paremäär Nabil Dirar (Fenerbahce), ründaja Hakim Ziyech (Ajax) ja ründav poolik Sofiane Boufal (Southampton).

Loe veel

Tänavuse suve MM-il on Iraanil tõenäoliselt Aasia koondistest kõige tugevam koosseis, kuid tuleb tunnistada, et neid ei soosi ei ajalugu ega ka loos.

Tegijamatest iraanlastest on suurklubide radarile jõudnud AZ Almaari 24-aastane ründav poolkaitsja Alireza Jahanbakhsh ja Kaasani Rubini 23-aastane ründeäss Sardar Azmoun. 31 koondisemänguga on viimane löönud juba 23 väravat. Azmouni teatakse oma resultatiivsuse ja mängustiili tõttu “Iraani Messina“. MM-i valiksarjas sahistas ta väravavõrku koguni 11 korda. Arvestades, et ta mängib igapäevaselt klubijalgpalli Venemaal, siis iraanlased loodavad, et ka sellest tõuseb mingisugust tulu.

Väravaid lööb kõvasti ka Jahanbakhsh. Koondises on tal tabamusi kirjas seni küll ainult neli, kuid Hollandi kõrgliigas on ta olnud tõeline väravamasin.Alkmaari ridades lõi ta Hollandi kõrgliigas lõppenud hooajal 21 väravat. Selle näitajaga sai temast esimene Aasiast pärit jalgpallur, kes kerkinud mõne tugeva Euroopa vutiliiga parimaks väravakütiks.

Iraan ei ole finaalturniiridel kunagi alagrupist edasi pääsenud ning Venemaal peetaval MM-il on see tava tõenäoliselt jätkumas. Iraan on MM-finalturniiridel teeninud läbi ajaloo ainult ühe võidu, kuid see on magusamatest magusam – 1998. aasta suurturniiril alistati vihavaenlane USA 2:1.

Maroko ja Iraani kohtumine algab kell 18.00. Delfi Sport toob matši käigu lugejateni otseblogi vahendusel.