BLOGI | Luis Suarez lõi värava ja seejärel tappis Uruguay mängu täiesti ära

(49)

Luis Suarez väravat tähistamas.
Luis Suarez väravat tähistamas.Foto: Andrew Medichini, AP/Scanpix

Uruguay jalgpallikoondis teenis käimasoleval MM-finaalturniiril teisest mängust teise võidu, kui Saudi Araabia alistati 1:0.

Uruguay alustas mängu paremini ning tasu saabus 23. minutil, kui Luis Suarez saatis nurgalöögi järel palli väravasse. Saudi Araabia väravavaht Mohammed Al Owais tuli antud olukorras liialt optimistlikult väravast välja ning nii sai Suarez palli lükata lihtsalt tühja väravasse.

Juhtvärava järel keeras Uruguay mängu sisuliselt lukku ja ülemäära põnevat midagi enam ei juhtunud. Uruguailased tegutsesid väga ökonoomselt ja pingutasid täpselt nii palju, et võit koju tuua. Saudi Araabial puudus lihtsalt võimekus, et midagi muuta.

A-alagrupis on Uruguayl ja Venemaal nüüd tabelis kuus punkti. Mõlemad on sellega taganud endale pääsme 16 parema sekka. Saudi Araabia ja Egiptus on nulli peal. Uruguay – Venemaa ning Saudi Araabia – Egiptuse kohtumised peetakse mõlemad järgmise nädala esmaspäeval.

Uruguay - Saudi Araabia
Kohtunik annab lõpuvile! Uruguayle 1:0 võit Saudi Araabia üle!
Kohtunik annab mängule neli lisaminutit.
Uruguay kiigutab lihtsalt palli. Saudi Araabia ei lähe isegi korralikult peale.
Cavanil 85. minutil enda selle mängu parim võimalus. Siiski lööb ta väravavahiga silmitsi olles talle otse sülle.
Uruguay teeb 82. minutil ära enda viimase vahetuse. Sanchez puhkama, Nandez mängu.
80. minutil on lähedal Uruguay värav. Pall lüüakse vastu Cavanit, kuid mänguvahend läheb ründajast üle otsajoone.
Saudi Araabia teeb 75. minutil vahetuse. Babhir puhkama, Kanoo mängu.
Caceres kerkib kõige kõrgemale. Kõrgele ja kaugele läheb ka pall.
Suarez võetakse trahvikasti küljejoone juures konkreetse võttega maha. Mängitud 67 minutit. Kas nüüd hakkab midagi toimuma?
Cavanilt hea tsenderdus ja Sanchez saab paarilt meetrilt peaga löögile. Napilt üle.
61. minutil on kerge ärevus Saudi Araabia karistusalas. Cavani on aktsioonis, kuid natuke jääb siiski puudu.
Uruguay teeb 59. minutil kaks vahetust korraga. Rodriguez ja Vecino pingile. Laxalt ja Torreira mängu.
Teine poolaeg jätkub samas rütmis esimesega. Üks väga palju ei taha, teine väga ei suuda.
Uruguay saab 50. minutil karistuslöögi umbes 35 meetri pealt. Suarez lööb otse peale, väravavaht tõrjub.
Teine poolaeg on alanud!
Esimene poolaeg on lõppenud. Uruguay juhib 1:0!
Suarez on esimene Uruguay jalgpallur, kes jõudnud väravani kolmel erineval MM-il.                      https://twitter.com/OptaJavier/status/1009462099360313344
Saudi Araabia on sunnitud tegema vahetuse, kuna Taisir Al Jassim vigastab tagareit. Mängu tuleb Hussain Al Mogahwi.
Jätkub taktikaline heitlus. Suurt pinget ja põnevust mängus ei ole. Kas tõesti tapab Uruguay juba mängu täiesti ära?
Palli valdamise osas on Saudi Araabia mööda läinud. Saudid on vallanud 54 protsenti ajast palli ning Uruguay 46 protsenti. Mängitud 35 minutit.
Terve kohtumine on olnud suures jaos heitlus keskväljal. Uruguayl on värav löödud. Tavapäraselt tapetakse sellises olukorras mängu. Tundub, et seda teha tahetaksegi.
Suarez on Uruguay läbi aegade suurim väravakütt. Tema arvel on 52 väravat. Mänge on tal kirjas 100.  https://twitter.com/Squawka/status/1009457207279341570
Uruguay jääb passiivseks ja Saudi Araabia ründab ohtlikult. Muslera teeb suhteliselt kindla tõrje ja lükkab palli üle värava.
Suareze jaoks on see karjääri kuues MM-värav.
Taaskord kasutab Uruguay ära standardolukorra (sarnaselt avamängule). Uruguay nurgalöögi järel jääb vabaks Luis Suarez, kes lükkab palli lihtsalt tühja väravasse.
Uruguay saab 23. minutil juhtima!
Uruguay pressib kõrgelt. Otsitakse kiiret väravat. Mängitud 15 minutit.
Saudi Araabia kruvib tempot. Uruguay mängib targalt ja tegelikult kontrollib olukorda.
Kümme minutit mängitud. Seis 0:0.
Uruguay koondise ründeässa Luis Suareze jaoks on see karjääri 100. kohtumine koondise ridades.          https://twitter.com/OptaJoe/status/1009447241042616320
Meeskonnad on seni omavahel kohtunud kolmel korral. Huvitava faktina ei ole Saudi Araabia seni kaotusekibedust tundma pidanud. MM-il kohtutakse aga esmakordselt.
Ja kohtumine on alanud!

Enne mängu:

Uruguay on avavooru järel selge soosik grupi esikohale. Avamängus Egiptuse vastu ei saanud uruguailased enda ründemängu kõige paremini käima ja 1:0 võidu tõi neile lõpuks Madridi Atletico keskkaitsja Jose Maria Gimeneze täpne pealöök.

Nüüd ootavad kahekordsed maailmameistrid, et matšis Saudi Araabiaga saavad oma püssi paukuma ka tiimi suured staarid Luis Suarez ja Edinson Cavani. Avamängus olid mõlemad mehed veidike krampis. Kahest 31-aastasest ründestaarist oli natuke paremas hoos Cavani.

Mäng Saudi Araabiaga peaks Suarezele ja Cavanile olema suurepäraseks võimaluseks enda ründeteravuse lihvimiseks. Vähemalt avavooru järel tundub, et Saudi Araabia võib olla selle turniiri kõige nõrgemaks meeskonnaks.

MM-i avakohtumises läksid saudid Venemaaga liialt naiivselt mängima ja lõpuks karistati neid koguni viie väravaga. Tehniliselt on Saudi Araabia mehed isegi head, kuid mänguplaan ei vastanud siiski nende oskustele. Sirgjoonelisem Venemaa kasutas saudide nõrgad küljed valusalt ära.

Loe veel

Saudi Araabia kaotus Venemaale tähendab, et väga suure tõenäosusega piirdub nende jaoks MM-finaalturniir taaskord alagrupiturniiriga. Nii on juhtunud ka kolmel eelmisel korral, kui nad maailmameistrivõistlustel mängisid. Grupist on nad seni edasi murdnud ainult 1994. aasta MM-il. Säärase saavutuse kordamine tundub sel jõuproovil praeguses seisus võimatuna.

Uruguay ja Saudi Araabia kohtumise eel on selge, et esimene läheb välja selgelt võidu peale ning teine loodab, et seekord ei taba neid samasugune häbi nagu avamängus Venemaaga. Nagu Saudi Araabiast on juba kosta olnud, siis suuri kaotusi ei võeta seal maal hästi vastu ning MM-i järel koju sõites tuleb suurtele bossidele tõsiselt aru anda. Seda tuleb teha nii peatreeneril Juan Antonio Pizzil kui ka mängijatel.

Uruguay ja Saudi Araabia kohtumine algab kell 18.00. Delfi Sport toob matši käigu lugejateni otseblogi vahendusel.