BLOGI | Lõuna-Korea alistanud Mehhiko astus suure sammu play-offi suunas

(17)

Mehhiko jalgpallikoondis jätkas MM-finaalturniiri võidukalt, alistades Rostov Arenal 2:1 Lõuna-Korea.

25. minutil nähti selle turniiri 14. penaltit - eelmisel MM-il Brasiilias löödi neid terve turniiri peale 13 -, mille realiseeris Carlos Vela. Karistusalas oli palli käega mänginud Korea kaitsja Hyung-Soo Jang.

Kiirrünnakust "kolm meest kahe vastu" olukorras lõi Mehhiko teise värava 66. minutil Javier Hernandez, kellele see oli koondisekarjääri 50. tabamus.

Kolmandal üleminutil jõudis ka Korea lõpuks sihile, kui kauglöögist sai kauni tabamusega hakkama Tottenhami staar Heung-Min Son. Hiline värav tõi mängu küll korraks elevuse tagasi, aga kahe järele jäänud minutiga enam Mehhiko puurile ohtu ei tekitatud.

Avamängus Saksamaad šokeerinud Mehhikol on kahest mängust kuus punkti, kuid edasipääs veel päris kindel pole. Kui Saksamaa täna Rootsit võidab, võib juhtuda, et viimase vooru järel on kolmel meeskonnal kuus punkti ning "surnud ringis" otsustavad edasipääsejad teised näitajad (esmajärjekorras loeb väravate vahe - toim).

Lõuna-Korea - Mehhiko
Mäng läbi!
Korralik meestepundar oli ees, aga Tottenhami staar näitas üles otsustavust. Väravavahi vaateväli oli ka korralikult piiratud.
VÄRAV! Son lööb Koreale ühe tagasi! 2:1! Milline võimas kauglöök!
Kohtunik lisab mängule 5 minutit.
Korea mehed on teinud 21 viga, Mehhiko vaid 7.
88. minut: Son proovib kauglööki, aga ebaõnnestub selles täielikult Tribüünil sai keegi jälle palliga pilti teha.
Mängus pole olnud ühtegi suluseisu.
84. minut: Korea teeb ära ka kolmanda vahetuse: Min-Woo Kimi asemele tuleb Chul Hong. Selgunud on ka publikunumber - 43 472.
80. minut: neljas kollane kaart Koreale. Seekord Jung Wooyongile.
77. minut: Mõlemad meeskonnad vahetavad: Carlos Vela asemele sekkub Giovani dos Santos, Seon-Min Mooni asemele saadetakse Woo-Young Jung.
Kordused näitavad, et valesöödu tegi vanamees Marquez ise.
75. minut: mehhiklased teevad valesöödu ja jätavad värava täiesti tühjaks, aga Korea ei saa palli väravasse. Lõpuks tehakse väravavaht Ochoale ebasportlikult haiget.
72. minut: Seungwoo Lee on kolmas korealane, kes täna kollase kaardi teenib.
Mehhiko teeb teise vahetuse: Hirving Lozano välja, Porto ääreründaja Jesus Manuel Corona sisse.
Mehhiko vahetab: Andres Guardado lahkub, 39-aastane Rafael Marquez tuleb seisu kindlustama.
Kolm-kahe vastu kiirrünnak. Hernandez pettis talle ette libistanud kaitsja ära ja järgmise puutega saatis palli madalalt võrku.
64. minut: Korea vaheta: Se-Jong Ju välja, Barcelona kasvandik, Veronas mängiv ääreründaja Seung-Woo Lee sisse.
Taas kollane välgub! Lee Yong teenib selle 63. minutil.
58. minut: Guardado põrutab 15 meetri pealt peale, Lõuna-Korea puurivaht teeb hea tõrje.
Mängu esimese kollase kaardi teenib Kim Younggwon Carlos Vela keskväljal maha võtmise eest.
56. minut: Swansea poolkaitsja Sung-Yong Ki peaelöök karistusala nurgast oli ohtlik! Mehhiko väravavaht tõrjus selle esmalt enda nina ette ja siis alles püüdis.
Korealased nõuavad, et kohtunik Mehhiko kaitsja käe ära vilistaks. Aga tundub, et Salcedo käsi oli vastu keha ja nurgalöögist enamat Koreale ei kingita.
51. minut: teise poolaja esimese pealelöögi teeb kaugelt Lozano, aga läheb selgelt üle värava. Seni on mehhiklased ainult mängutempo tapmisega tegelenud.
Teine poolaeg algas!
Kohtunik vilistab esimese poolaja lõppenuks.
43. minut: HEA VÕIMALUS MEHHIKOL! Lozano murrab end vasakult äärelt karistusalasse ja saab kolme Korea kaitsja vahelt löögile, aga lööb kõrgelt üle värava.
Pallivaldamisprotsent on Mehhiko kasuks 74 %  - 26 % !
Mehhiko on teinud 217 söötu Korea 86 vastu.
32. minut: Heung-Min Son põrutas kaugest karistuslöögist otse peale, aga läks tublisti üle värava.
Hyun-Soo Jang mängis palli käega. Ei mingit VAR-i vaatamist, kohtunik oli resoluutne.
Kaks nurgalööki teenisid korealased veel ka, teise järel pääses Mehhiko omakorda ohtlikult kiirrünnakusse. PENALTI!
22. minut: HEA VÕIMALUS KOREAL! Keskväljalt sai kasti söödu Son, kuid mehhiklased blokeerivad kaks Tottenhami ründaja pealelööki.
13. minut: Hiilgav võimalus Lõuna-Koreal! Lee saab tagumises postis löögile, aga teeb löögiliigutusega hoopis Lozanole haiget. Kohtunik vilistab vea.
12. minut: Javier Hernandez pääseb karistuslöögist peaga löögile, aga sihik on paigast ära. Kindlalt mööda.
Ei sündinud ka teisest. Korealased teevad 11. minutil juba kolmanda vea keskväljal. Muud moodi nad täna mehhiklasi peatada ei suuda. Vastaste väljapoolele on vaid korra kiirrünnakust ära eksitud.
9. minut: Mehhiko teenib veidi enam kui 20 meetri pealt teise karistuslöögi. Esimesest midagi teravat ei sündinud. Üks nurgalöök on mehhiklastel samuti olnud.
Mäng on alanud!
Mängu vilistab Meistrite liiga finaali teenindanud Sloveenia kohtunik Milorad Mazic. https://twitter.com/NSilva66/status/1010537129657667589
Mängupaigas on 36 kraadi sooja. Tuleb raske õhtupoolik mõlemale meeskonnale.
Mehhiko on avamänguga võrreldes teinud ühe vahetuse. Edson Alvarez on pandud algkoosseisu paremkaitsesse, Carlos Salcedo liigub keskkaitsesse. Hugo Ayala peab alustama pingilt.