Mänguskoor avati 19. minutil, kui Marcus Rojolt penaltipunkti juurde söödu saanud Sergio Agüero kolme Islandi kaitsja vahelt palli ristnurka põrutas.

Läks mööda vaid neli minutit ja 15 sekundit, kui Alfred Finnbogason jõudis viigiväravani. Island oli suurte jõududega rünnakule tõusnud ning Argentina puurivaht Willy Caballero teinud juba ridamisi kaks tõrjet. Viimasest tõrjest tagasi põrkunud palli Finnbogason umbes seitsme meetri pealt väravaks realiseeriski.

Argentinale pakuti kandikul 2:1 juhtväravat, kuid Lionel Messi ei realiseerinud penaltit. Islandi väravavaht Hannes Halldorsson tõrjus Barcelona pallivõluri trahvilöögi ning päästis veel mitmel korral oma meeskonna halvimast.

Messi seevastu on oma viimasest seitsmest penaltist nii koondise kui ka klubi eest eksinud neljal.

Teises D-alagrupi mängus kohtuvad kell 22 Kaliningradis Horvaatia ja Nigeeria.