BLOGI JA FOTOD | Inglismaa võitis Panamat koguni 6:1, Harry Kane tõusis MMi suurimaks väravakütiks

(43)

Inglismaa jalgpallikoondis purustas MM-finaalturniiri debütandi Panama koguni 6:1 (5:0) ja kindlustas pääsu 16 parema hulka.

Inglased lõid käesoleva finaalturniiri kõige ühepoolsemas mängus esimese 40 minutiga neli väravat ja juhtisid poolajavileks juba 5:0.

Harry Kane, kes lõi kolm väravat - neist kaks penaltist -, tõusis MMi suurimaks väravakütiks viie tabamusega. Kaks väravat lisas keskkaitsja John Stones, kelle jaoks olid need üldse esimesed väravad koondisesärgis, ja ühe Jesse Lingard, kes kõmmutas palli karistusala joonelt ristnurka.

Panama jõudis auväravani 78. minutil, kui karistuslöögi järel vabaks jäetud Felipe Baloy upitas palli jalaga võrku.

Inglismaa ja Belgia, kes otsustavad viimases voorus omavahel mängides alagrupi võitja, on nüüd edasipääsu juba taganud. Enne viimast mängu on mõlema meeskonna väravate vahe 8:2.

Inglismaa - Panama
Tabeliseis:
KÕIK! Inglismaa võitis 6:1 ja tagas Belgia kõrval G-alagrupist edasipääsu.
Käsil on lisaminutid.
Inglismaa ja Belgia väravate vahe on nüüd võrdselt 8:2.
Inglased ei viitsi enam üldse mängida. Vardy on saanud viimase 10 minutiga vist korra palli puutuda.
Panama saab oma auvärava 77. minutil! 6:1. Karistuslöögi järel magab inglaste kaitseliin Felipe Baloy maha, kes küünitab palli jalaga väravasse.
Panama auvärava võimalus! Nende kapten Torres jäi nurgalöögi järel vabaks, kuid lõi väravast mööda.
Gary Lineker jätab tagasihoidliku mehena mainimata, et just tema oli 1986. aastal see mees, kes viimati inglaste eest MMil kübaratriki tegi. Toona lõi Lineker viie mänguga kokku 6 väravat, kuid Maradona "jumala käsi" lõpetas inglaste teekonna veerandfinaali 1:2 kaotusega Argentinale. https://twitter.com/GaryLineker/status/1010876326637658112
Inglaste viimane vahetus 69. minutil: Kieran Trippier saab teenitud puhkusele, asemele klubikaaslane Danny Rose. Rose mängib nüüd vasakul äärel ja Young nihutati paremasse äärde. Ka Panama vahetas.
Panama kõige ohtlikum olukord! Ründaja pääses väravavahiga silmitsi, kuid Pickford tõrjub.
Nüüd piisab inglastele viimases voorus Belgia vastu viigist, et selles alagrupis esikoht võtta.
62. minut: Ja Kane lahkub kohe ka väljakult, platsile tuleb Jamie Vardy. Ja Fabian Delph asendab Lingardi.
60. minutil juba 6:0! Loftus-Cheek lõi kaugelt peale ja Kane`i jalast lendab see võrku. Kübaratrikk.
Mängust pole suurt midagi rääkida. Inglased eriti ei viitsi ja Panamal ei tule välja.
Viimaste aastate parim uudis Inglismaa koondise jaoks on olnud ilmselt see, et Tottenham müüs eelmisel suvel Kyle Walkeri Manchester Citysse. Kieran Trippier sai sellega võimaluse Spursis algkoosseisu murda ja teenis seejärel ka koondisekutse.
Trippier annab 54. minutil järjekordse nurgalöögi. Vahelduseks võidavad selle Panama mehed.
Kahe statistilise näitaja osas on Panama siiski Inglismaast ees - rohkem pallikaotusi ja kollaseid kaarte.
Kane joostakse keskväljal pikali. Kui Panama nii jõuliselt edasi mängib, siis saab mõni inglane kindlasti vigastada. Viimane aeg Kane välja vahetada.
Huvitav, kas reeglid lubaks, et üks meeskond tuleks teisele poolajale näiteks 9 mehega? Inglastel poleks palju rohkem ju vaja, Harry Kane`i ja Kieran Trippieri võiks saata Belgia mängu huvides puhkama...
Algas teine poolaeg.
Sterling ja Lingard näitavad, et üks värav tuleb veel lüüa?
Inglaste väravate vahe on nüüd 7:1, Belgial 8:2. Kui täna jääb seis 5:0, siis piisab Belgiale viimases mängus inglastega alagrupi võitmiseks viigist.
44. minut: Harry Kane realiseerib ka selle penalti ja seis on juba 5:0.  Tottenhami ründaja otsustas lüüa samasse nurka ja pall vuhises taas vasakusse ülanurka.
Trippieri nurgalöögi järel tehakse John Stonesile viga ja inglased saavad penalti! Maha tõmmati ka Harry Kane.
Juba 4:0! Stones lööb oma teise värava! Ilus kombinatsioon Trippieri karistuslöögi järel. Pall põrkab pealt-peale ja lõpuks maandub väravas.
Kui mõelda alagrupiturniiri viimasele voorule, siis on oluline ka inglaste ja belglaste väravate vahe. Belgial on see hetkel +6, Inglismaal +3.
3:0 inglastele - Lingardilt iluvärav! Manchester Unitedi poolkaitsja saatis palli karistusala lähistelt ristnurka! Selle MMi üks ilusamaid väravaid.
Inglaste karistuslöök kaugelt. Trippier annab ja Maguire lööb peaga üle. Taas ei suutnud Panama inglasi korralikult kinni võtta.
Panama on ohtlikult inglaste karistusalas, kuid pealelöök läheb taas väga mööda.
Toimetaja isiklik arvamus: Panama asemel võiks MMil mängida pigem Itaalia või Holland.
21. minut: Harry Kane realiseerib penalti, võimsalt ristnurga lähedale - 2:0! Tottenhami ründetähe arvel on 1,25 mänguga kokku kolm väravat.
Väravavahiga üks-ühe vastu pääsenud Lingardile tehti karistusalas viga. Kaks meest jooksid talle selga.
Penalti Inglismaale!
Sterling sõidab Torresile jalga, kuid pääses hoiatuskaardita. Panama kapten vajab arstiabi.
Panama kauglöök vuhiseb napilt väravast mööda! Debütandid on kontratel tõeliselt ohtlikud.
John Stones juubeldab:
Inglaste paremkaitsja Trippier on tõeline söödumeister, temalt järjekordne resultatiivne sööt.
Inglaste esimene nurgalöök ja 1:0! Stones peaga 8. minutil! See on Manchester City keskkaitsja koondisekarjääri esimene värav.
Panama formatsioon meenutab kaitses mängides 6-3-1-e. Oma värava all on ikka korralik buss ära pargitud.
Panama nõelas 5. minutil kontrarünnakuga, kuid nende pealelöök ebaõnnestus täielikult.
Inglismaa algrivistus pildil:
Lingardi tohterdamine on lõppenud ja mäng jätkub.
Juba avaminutil on pall ohtlikult Panama karistusalas. MM-debütandid pääsevad siiski ehmatusega. Lingard sai seejuures kastis lõuahaagi, kui Panama mees talle küünarnukiga äsas. Eelmine mäng karistati Kyle Walkerit sama lükke eest teatavasti penaltiga.
MÄNG ALGAS!
Fännid juba vennastuvad:
Kohtunikuks on täna egiptlane Ghead Grisha.
Meeskonnad on väljakul, kõlavad rahvushümnid.
Inglaste peatreener Gareth Southgate otsustas seega avamängus kahvatu esituse teinud Sterlingu siiski algkoosseisu jätta ja Rashford jätkab ikkagi vahetusmehena. Vigastatud Dele Allit asendab keskväljal 22-aastane Chelsea pallur Ruben Loftus-Cheek.

Mängu eelvaade:

Inglismaa võitis avamängus Harry Kane`i kahe värava abil Tuneesiat 2:1, Panama kaotas Belgiale 0:3. Kuna belglased said eile jagu ka Tuneesiast (5:2), on nemad edasipääsule väga lähedal. Inglaste tänane võit viiks ka Belgia play-offi.

Inglased peavad algkoosseisus tegema vähemalt ühe muudatuse, sest Dele Alli vigastas avamängus reielihast. Viimased kolm päeva on Tottenhami 22-aastane poolkaitsja treeninud koondisest eraldi ning peatreener Gareth Southgate`i sõnul ta Panama vastu ilmselt väljakule ei tule.

Alli koha peaks võtma avamängus edukalt vahetusest sekkunud Ruben Loftus-Cheek, kelle jaoks oleks see koondisekarjääri kuuendaks kohtumiseks.

Veel on meedias spekuleeritud, et Raheem Sterlingu asemele võib tänaseks algkoosseisu pääseda Marcus Rashford.

Southgate kiitis pressikonverentsil Panama meeskonda: "Nad on väga uhke riik. Nende MMile pääs oli märkimisväärne - lõid nad ju konkurentsist USA. Eelmises mängus juhtunu on neid kindlasti pisut haavanud ja nad tahavad kohe sellele väärikalt vastata. Teame, et meid ootab seetõttu keeruline mäng."

Panama peatreener Hernan Dario Gomez ütles, et ta jätab meeskonna algkoosseisu muutmata ning ootab järjekordset väga rasket mängu. "Meie jaoks pole suurt vahet, kes inglastel mängivad, sest nende vahetusest tulevad mehed on samuti väga head jalgpallurid. Peame keskenduma oma mängule ja andma 100%," sõnas ta.

Tõenäolised algkoosseisud:

Loe veel

Inglismaa: Jordan Pickford; Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire; Kieran Trippier, Ruben Loftus-Cheek, Jordan Henderson, Jesse Lingard, Ashley Young; Marcus Rashford, Harry Kane.

Panama: Jaime Penedo; Roman Torres, Fidel Escobar, Michael Murillo, Eric Davis; Gabriel Gomez, Anibal Godoy, Armando Cooper, Edgar Barcenas, Jose Luis Rodriguez; Blas Perez.

Huvitavaid fakte:

* Tegemist on Inglismaa ja Panama esimese omavahelise kohtumisega. Inglaste jaoks on Panama 38. riik, kellega MMil vastamisi minnakse.

* Inglismaa on varem MMidel võitnud kaks esimest mängu vaid kahel korral - 1982. ja 2006. aastal.

* Inglased püsivad kaotuseta 11. järjestikuses kohtumises - neist on võidetud kaheksa ja viigistatud kolm.

* Harry Kane`ist sai esimene Inglismaa jalgpallur pärast Gary Linekeri, kes lõi ühes MMi mängus kaks väravat. Lineker suutis seda 1990. aasta MMi veerandfinaalis Kameruni vastu.

* Inglaste võit Tuneesia üle oli esimene viimase 12 aasta jooksul, kus Inglismaa suutis lüüa ühes MMi mängus üle ühe värava.

* Panama avamängu kaotus Belgiale (0:3) oli suurim, mille debütant oli saanud alates 2006. aastast. Siis kaotas Ukraina Hispaaniale 0:4.

* Panama sai Belgiaga mängus rohkem kollaseid hoiatuskaarte (5) kui tegi pealelööke värava raamidesse (2).

* Panama on oma viimasest kuuest mängust kaotanud neli (lisaks võit ja viik). Euroopa meeskondi pole Panama kunagi võita suutnud.