BLOGI JA FOTOD | Hispaania pääses ehmatusega, Ronaldo eksis penaltil ja Portugalil tuleb mängida Uruguayga

(142)

Jalgpalli MMi B-alagrupi viimases voorus lõi Hispaania alles lõpuminutil Maroko vastu 2:2 viigivärava, Portugal mängis aga lõpus Iraani vastu võidu maha ja pidi leppima 1:1 viigiga. See tähendas, et Hispaania võitis alagrupi ja läheb kaheksandikfinaalis vastamisi Venemaaga, Portugali ootab A-grupi võitnud Uruguay.

Portugali äss Cristiano Ronaldo jättis seejuures teise poolaja alguses penalti realiseerimata. Iraani väravavaht Alireza Beiranvand aimas Madridi Reali staarmängija löögi suuna ära ja tõrjus!

Avapoolajal oli Ricardo Quaresma ilus kauglöök Portugali 1:0 juhtima viinud, kuid lõpuminutil teenis Iraan Cedric Soaresi käega mängu eest penalti ja Karim Ansarifard viigistas 11 meetri karistuslöögist. Lisaminutil oli Mehdi Taremi lähedal ka iraanlaste võiduväravale, ent lõi küljevõrku! See värav oleks tähendanud Portugali kojusõitu!

Hispaania ja Maroko mängus jäid hispaanlased kahel korral kaotusseisu, ent suutsid raskest seisust välja tulla. Avapoolajal vastas Khalid Boutaibi tabamusele Isco, 81. minutil viis Youssef En-Nesyr nurgalöögi järel Maroko uuesti ette, ent normaalaja viimasel minutil päästis Iago Aspas hispaanlastele ikkagi viigi.

Nii Hispaania kui Portugal kogusid võrdselt 5 punkti, kuid Hispaania väravate vahe oli 6:5 ja Portugalil 5:4. Seega Hispaania võitis alagrupi ja läheb kaheksandikfinaalis vastamisi Venemaaga, Portugali ootab play-offi avaringis väga ohtlik Uruguay.

Portugal - Iraan ja Hispaania - Maroko
Tabeliseis:
Portugal - Iraan lõppes 1:1! 95. minutil oli Mehdi Taremil veel võimalus Portugal konkurentsist välja lüüa, kuid tema pealelöök lendas küljevõrku! Ronaldo eksimus penaltil tähendab seega seda, et Portugalil tuleb 1/8-finaalis mängida Uruguayga. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011338673701474306
Iraan viigistab penaltist 1:1-le! Käega mängu eest teenitud penalti realiseeris Karim Ansarifard. Nüüd on tabel löödud pea peale - Hispaania on esimene ja Portugal teine!
2:2! Hispaania viigistas 90. minutil Iago Aspase väravast. VAR vaatas olukorra üle, kuid suluseisu ei fikseerinud ning hispaanlased pääsevad vist viigiga.
Hispaanial tuleb ilmselt leppida sellega, et kaheksandikfinaalis ootab neid ohtlik Uruguay.
Maroko nõuab penaltit, sest pall puutus Pique kätt. Samas oli Barcelona kaitsja käsi kohe vastu keha. Vile vaikib.
Maroko lööb nurgalöögist 2:1 - võimas pealöök Youssef En-Nesyrilt! Hispaanlasi päästab hetkel see, et Iraan on Portugali vastu 0:1 kaotusseisus. Iraanlased vajavad edasipääsuks kahte väravat.
Hispaania jahib võiduväravat, kuid siiani pole suudetud Maroko kaitset lahti muukida. Normaalaega jääb mängida 10 minutit.
Iraani mehe Sardar Azmouni kauglöök läheb napilt Portugali väravast mööda!
Hispaania teeb kaks vahetust korraga: Iago Aspas Diego Costa asemele ja Marco Asensio Thiago asemele.
70. minut: Portugali värava löönud Ricardo Quaremsa lahkub, sisser Manchester City Bernardo Silva.
Nii tõrjuti Ronaldo penalti:
Üks värav muudaks hetkel kõike: kui hispaanlased löövad 2:1, tuleb Portugalil mängida Uruguayga.
Pique saab 62. minutil vabalt peaga löögile, kuid mööda!
Isco saadab palli värava suunas, kuid kaitsja saab viimasel hetkel peaga ära lüüa. Hispaania ja Maroko mäng on läinud väga tuliseks.
Amrabat kõmmutas palli Hispaania meeskonna värava latti! Maroko on ohtlik!
Iraani ohtlik kontrarünnak toob neile nurgalöögi. Iraanlane võidab küll peavõitluse nurgalöögil, kuid kaitsjad suudavad nii palju segada, et löök pole ohtlik.
Ronaldo ei suuda penaltit realiseerida! Iraani väravavaht Ali Beiranvand tõrjub! https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011327551950770177
Ja ongi penalti Portugalile!
Ronaldole tehti karistusala joonel viga, kuid vile vaikib. VAR vaatab olukorra üle.
Teine poolaeg on alanud mõlemas mängus.
Hispaania - Maroko statistika eeldaks hispaanlaste eduseisu, kuid mäng püsib viigis.
Avapoolaja statistika näitab, et Portugal juhib teenitult.
Portugal on võitnud Iraani vastu avapoolaja 1:0.
Hispaania ja Maroko mäng on poolajaks viigis 1:1. Hetkeseisuga ootaks hispaanlasi 1/8-finaal Uruguayga, Portugalil Venemaaga.
Portugal lööb Iraanile 1:0! Tänaseks algkoosseisu usaldatud Ricardo Quaresma keerab palli karistusala joonelt parema jala välisküljega tagumisse nurka. Suurepärane värav!
Maroko rünnak lõppeb Hakim Ziyechi kauglöögiga, kuid üle.
Maroko mehed on saanud juba 40 minutiga neli kollast kaarti.
Ronaldo lõi 39. minutil kaugelt peale. Väravavaht oli valvel ja püüab.
Nii lõi Maroko 1:0.
Iraani karistuslöök paremalt kasti nurgast - Saeid Ezatolahi pääseb vabalt peaga löögile, kuid otse värava keskele puurivaht Rui Patriciole sülle.
Portugal-Iraan püsib 0:0. Iraanlased mängivad selgelt kontrarünnakute peale.
Hetkeseis:
David de Gea näitab, kui tähtis see kiire viigivärav oli.
Nii lõi Isco värava eest 1:1.
Hetkseisuga võidaks alagrupi Hispaania, sest nende väravate vahe on 5:4, Portugalil 4:3.
Ja Hispaania viigistab koheselt - Isco lööb värava eest 19. minutil 1:1! Hea eeltöö tegid Andres Iniesta ja Diego Costa. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011314573188747264
Maroko lööb 14. minutil Hispaania vastu 1:0! Sergio Ramos kaotas keskväljal palli ja Khalid Boutaib pääses väravavahiga üks-ühe vastu ja realiseeris olukorra! https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011312966803877888
Iraani pikk audivise Portugali värava alla, kuid Aasia koondise mängija teeb kastis vea.
Iraani väravavaht ja keskkaitsja ei suuda kokku leppida, kes palli ära lööb ning värav jääb tühjaks! Portugali mees ei suutnud kaugelt tühja väravat tabada.
Iraani fännid ootavad imet:
Maroko kaitse eksib 4. minutil, kuid pääseb ehmatusega. Isco ei suutnud karistusalasse jooksnud Iniestat üles leida.
Iraani ohtlik kontra, kuid kauglöök läks täiega rappa! Aga väike häirekell Portugalile. Keskväljal ei või nii kergelt palli kaotada.
3. minutil Ronaldo murrab karistusalasse ja lööb kolme mehe vahelt peale. Iraani värvavaht tõrjub!
Arvatavasti tahavad nii Hispaania kui Portugal Uruguayd vältida ja seetõttu alagrupi kindlasti võita, et mängida 1/8-finaalis Venemaaga.
MÄNGUD ON ALANUD!
Cristiano Ronaldo on löönud Portugali koondise viimased viis väravat MMidel. Kes ütles, et üks mees ei suuda meeskonda tassida?
Kõlavad hümnid. Kohe läheb mänguks.
Iraan pole finaalturniiridel kunagi Euroopa meeskonda võitnud. Senisest seitsmest mängust on saadud üks viik ja kuus kaotust. Ja eelmises mängus Hispaaniaga ei suutnud Iraan teha värava raamidesse mitte ühtegi lööki.
Mitu väravat Cristiano Ronaldo täna kõmmutab?
Ja Hispaania püsib kaotuseta juba 22 mängu järjest, neist on võidetud 15.
Portugal tegi lausa kolm vahetust: Bernando Silva, Joao Moutinho (kes on haigestunud) ja Goncalo Guedes täna ei alusta, nende asemel Leicester City Adrien Silva, AC Milani Andre Silva ja Besiktasi Ricardo Quaresma.
Hispaania on teinud võrreldes Iraani mänguga ühe vahetuse. Thiago Alcantara pääses algkoosseisu Lucas Vazquezi asemele.

MÄNGUDE EELVAADE:

Kahe vooru järel on Hispaanial ja Portugalil võrdselt 4 punkti, Iraanil 3 ja edasipääsulootused kaotanud Marokol 0 punkti.

PORTUGAL VERSUS IRAAN

Portugalil on suur küsimärk poolkaitsja Joao Moutinho kohal, kes on haigestumise tõttu mitu treeningut vahele jätnud. Edaspääsuks võitu vajaval Iraanil on puudu Olympiakose kaitsja Ehsan Hajsafi, kes vigastas Hispaaniaga mängus reielihast.

Arvatakse, et Portugali eelmises mängus kahvatu esituse teinud Raphael Guerreiro maandub tänaseks vahetusmeeste pingile.

Loe veel

Portugali peatreener Fernando Santos: "Oleme vaadanud ka kõiki Iraani kvalifikatsioonimänge, nad on väga hästi organiseeritud meeskond. Neil on kogenud mängijad, kes on osalenud kahel MMil. Mängijaid on ka suurtest liigadest - Hispaaniast, Kreekast ja Venemaalt. Minu arvates on Iraan Aasia parim meeskond. Peame valmis olema raskeks mänguks, Hispaania vastu näitasid nad end kontrarünnakutel väga ohtlikust küljest. Me ei arva, et oleme juba pooleteise jalaga 16 parema hulgas ning see ongi väga hea."

Iraani juhendab portugallane Carlos Queiroz, kes oli 2010. aasta MMil Portugali peatreener. "Peame olema realistid. Me mängime selle turniiri ühe tugevama meeskonna vastu. Minu jaoks on Portugaliga mäng mõistagi väga eriline, aga peamine on üritada Iraaniga ajalugu teha," sõnas Queiroz.

Huvitavaid fakte:

* Portugal ja Iraan kohtuvad MMil teistkordselt - 2006. aastal võitsid portugallased Cristiano Ronaldo ja Deco väravatest 2:0.

* Cristiano Ronaldo on löönud Portugali koondise viimased viis väravat MMil.

* Kui Moutinho saab täna mängida, täitub tal koondises 113 mängu, millega ta mööduks Nanist (112). Rohkem mänge on pidanud vaid Ronaldo (152) ja Luis Figo (127).

* Iraan pole kunagi MMi play-offi pääsenud ja oma viimast alagrupimängu võitnud.

* Iraan pole finaalturniiridel kunagi Euroopa meeskonda võitnud. Senisest seitsmest mängust on saadud üks viik ja kuus kaotust.

* Mängus Hispaaniaga ei suutnud Iraan teha värava raamidesse mitte ühtegi lööki.

HISPAANIA VERSUS MAROKO

Hispaanlaste peatreener Fernando Hierro kinnitas pressikonverentsil, et nad ei alahinda Marokot ja lähevad mängima võidu peale.

"See on MM-finaalturniir, kus ükski mäng pole kerge. Meie suudame paremini mängida kui seni ja ma loodan, et jätkame võidukalt, aga meile ei anta midagi kergelt. Meie alagrupis on seis endiselt keeruline ja meil pole muud võimalust, kui võtta Maroko vastu kolm võidupunkti," rääkis Hierro.

Maroko juhendaja Herve Renard: "Tahame MMi lõpetada tugeva mänguga, see ongi meie mõttes enne Hispaaniaga kohtumist. Oleme 20-aastase vaheaja järel finaalturniiril ja oleme näidanud, et oskame jalgpalli mängida."

* Sergio Ramos on MMidel pidanud 15 mängu. Hispaania koondises on enam suutnud vaid väravavahid Iker Casillas (17) ja Andoni Zubizarreta (16).

* Diego Costa on kolmas Hispaania jalgpallur, kes on MMil kahe esimese mänguga löönud kokku kolm väravat. Fernando Torres tegi sama 2006. aastal ja Michel 1990. aastal.

* Hispaania püsib kaotuseta 22 mängu järjest, neist on võidetud 15.

* Hispaania on Aafrika meeskondade vastu löönud MMidel alati vähemalt kaks väravat. Neljast aafriklastega peetud mängust on võidetud kolm.

* Hispaania on viimasel kaheksal MMil suutnud alati viimase alagrupimängu võita.

* Maroko on alagrupiturniiri järel pidanud koju sõitma neljal korral. Ainus kord jõuti play-offi 1986. aastal.

* Kui Maroko kaotaks ka täna, oleks see teine kord, mil nad lahkuvad MMilt punktita. Viimati juhtus see ka 1994. aastal.