BLOGI | Imelises hoos Ronaldo lõi Hispaania võrku kolm palli ja tõi Portugalile väärtusliku viigipunkti

(174)
Portugal asus mängu Cristiano Ronaldo väravast juhtima.
Portugal asus mängu Cristiano Ronaldo väravast juhtima.Foto: NELSON ALMEIDA, AFP/Scanpix

Käimasoleva jalgpalli MM-i esimeses suures mängus tegid Hispaania ja Portugal 3:3 viigi.

Portugali ja Hispaania kohtumine algas hoogsalt, kui Ronaldo teenis juba 3. minutil penalti ja viis minut hiljem portugallased ka juhtima. Hispaania jõudis viigini tänu Diego Costa 24. minuti tabamusele.

Puhkepausile läks eduseisus Portugal. 44. minutil saatis palli taas võrku Ronaldo. See tabamus läks lõpuks aga rohkem Hispaania puuriluku David de Gea hingele, kes pillas talle sisuliselt sülle tulnud palli võrku.

55. minutil jõudis Hispaania aga viigini, kui karistuslöök mängiti oskuslikult lahti ning i-le pani taas punkti Costa.

58. minutil asus juhtima juba Hispaania. Ilusa kauglöögi saatis väravasse Madridi Reali kaitsja Nacho. Matši alguses Ronaldo vastu penaltiväärilise vea teinud mehe löök tabas enne võrku maandumist mõlemat posti. Seejuures oli see Nacho esimeseks väravaks koondises.

Portugal jõudis lõpuks viigini 88. minutil. Taas oli aktsioonis Ronaldo. Esmalt teenis ta karistusala joone lähistelt karistuslöögi (vea tegi Gerard Pique) ja saatis seejärel selle veel ka otse ristnurka.

Avavooru järel on B-alagrupi liidriks Iraan kolme punktiga. Hispaanial ja Portugalil on mõlemal üks punkt ning Marokol on punktiskoor avamata.

Portugal - Hispaania
Kohtunik annab lõpuvile! Mäng lõppeb 3:3 viigiga!
Ronaldo vahepeal hoidis natuke hüppeliigesest kinni, kuid nüüd jookseb ta juba korralikult väljakul ringi.
Mängule antakse neli lisaminutit.
Ronaldo lööbki palli 88. minutil ristnurka. De Geal ei ole mingit võimalust!
Pique teeb karistusala lähistel Ronaldo vastu vea. See on suurepärane koht viigiväravaks. Kas Ronaldo lööb enda kolmanda värava?
86. minutil teeb Hispaania ära ka enda viimase vahetuse. David Silva puhkama, Lucas Vazquez mängu.
Vahepeal on välja otsitud fakt, et viimati suutis Madridi Reali hispaanlasest mängija väljaspoolt karistusala MM-il värava lüüa praegune peatreener Fernando Hierro. Nüüd sai sellega hakkama Nacho.  https://twitter.com/OptaJose/status/1007706104812523520
Portugal teeb ära ka enda viimase vahetuse. Guedes puhkama, Andre Silva mängu. Kohtumise lõpuni on jäänud veel 10 minutit + lisaminutid.  https://twitter.com/selecaoportugal/status/1007708571549818880
De Gea tuleb ohtlikult välja. Ründamas on taas Ronaldo. Pique pressib end kahe mehe vahele ja lööb palli minema. Seejärel vajab Pique veidike ka tohterdamist.
Eelnevalt oli ohtlikku olukorda loomas Portugal. Väga tehniline Quaresma üritab raske nurga alt lüüa välisküljega ilusat vintlööki. Portugali õnnetuseks läheb pall kindlalt ja suure kaarega üle värava.
77. minutil teeb Hispaania vahetuse. Kaks väravat löönud Diego Costa puhkama, mängu tuleb Iago Aspas.
Diego Costal suurepärane võimalus lüüa enda kolmas värav, kuid Madridi Atletico ründaja ei taba hästi palli ja mänguvahend veereb üle otsajoone.
69. minutil teeb Portugal veel ühe vahetuse. Bernardo Silva puhkama, Ricardo Quaresma mängu.
70. minutil vahetab ka Hispaania. Andres Iniesta puhkama, Thiago Alcantara mängu.                          https://twitter.com/SeFutbol/status/1007706231014940672
Portugal teeb 68. minutil vahetuse. Bruno Fernandes puhkama, Joao Mario mängu.                      https://twitter.com/selecaoportugal/status/1007705491022196736
28-aastase Madridi Reali Nacho jaoks oli see Hispaania koondise eest esimeseks väravaks.
Madridi Reali kaitsja Nacho paneb teele ülivõimsa kauglöögi, mis läheb lõpuks väravasse mõlema posti põrkest!
Hispaania saab 58. minutil juhtima!
Hispaania mängib karistuslöögi targalt lahti. Busquets suunab palli värava ette, kust Costa lükkab selle üle väravajoone.
Hispaania jõuab 55. minutil viigini!
Käimasolevas kohtumises on VAR-i kasutatud seni kahel korral. Esimest korda konsulteeriti videokohtunikuga Costa värava puhul ning teisel korral Ronaldo teise värava puhul. Esimesel juhul vaadati, kas Costa tegi vea Pepe vastu ning teisel vaadati üle olukord, kus Ronaldo oli kaaslasele läinud söödu ajal suluseisus. Pall jõudis Ronaldoni hiljem. Mõlemal juhul jäid väravad jõusse. Konsulteerimine videokohtunikuga oli mõlemal juhul kiire.
Teine poolaeg on alanud. Palli paneb mängu Portugal.
Ronaldo on nüüd aastate jooksul löönud MM-finaalturniiridel kokku viis väravat. Eelnevatel kordadel on ta teinud kõvasti pealelööke.  https://twitter.com/OptaJoe/status/1007697328667578368
Kohtunik annab avapoolaja lõpuvile! Portugal juhib 2:1.
Ronaldo kauglöök läheb tegelikult otse de Gea'le sülle, kuid Manchester Unitedi puurilukk pillab palli lihtsalt väravasse.
Ronaldo lööb 44. minutil enda teise värava ja viib Portugali 2:1 juhtima!
Viimastel minutitel on palli niisama kõigutatud ja publik laseb juba vilet.
35. minutil on Hispaania lähedal juhtväravale. Iniesta saab trahvikastist löögile, kuid terava nurga alt tehtud pealelöök läheb napilt tagumisest postist mööda.
Tabamuse saab kirja Diego Costa, kes võitleb rünnakul võimsalt ja mängib üle mitu Portugali kaitsjat ja saadab palli värava vasakusse alumisse nurka. Olukorra alguses annab Costa paraja obaduse Pepele ja hiljem peab peakohtunik aru ka videokohtunikuga. Värav jääb siiski jõusse. Antud olukorras on võtmerollis seega kaks brasiillast. Nii Diego Costa kui ka Pepe on rahvuselt brasiillased, kuid koondiste tasemel on nad esindamas vastavalt Hispaaniat ja Portugali.
Hispaania jõuab 24. minutil viigini!
22. minutil saab Portugal ohtlikult vasturünnakusse. Portugal tuleb neljakesi kolme vastu ja lõpuks annab Ronaldo Guedesele hea söödu. Guedes ei saa mänguvahendit aga hästi kontrolli alla ja sinna see olukord ka sureb.
Hispaania üritab, kuid need üritused jäävad liialt individuaalseteks.
17. minutil teenib kohtumise esimese kollase kaardi Sergio Busquets.
Portugali kiire värava järel on rohkem palli vallanud Hispaania, kuid midagi ohtlikku ei ole veel korda saadetud.
Ronaldo on nüüd värava löönud kaheksal suurturniiril järjest.
Ronaldo viib 4. minutil penaltist Portugali juhtima!
Ronaldo vastu teeb vea tema klubikaaslane Nacho.
Ronaldo teenib juba 3. minutil Portugali kasuks penalti.
Hispaania paneb palli mängu!
Hümnid on kuulatud. Meeskonnad on valmis!
Kõik suuremad staarid on algrivistuses olemas. Ronaldo saab hakata võitlema oma tiimikaaslase Sergio Ramose vastu.

Finaalturniiri eel loetakse Hispaaniat viie suurima soosiku sekka koos Brasiilia, Saksamaa, Prantsusmaa ja Argentinaga. Portugali koondise jaoks oleks ilmselt õnnestumiseks juba pool- või isegi veerandfinaali jõudmine. Kui rääkida meeskondadest, kes võiksid potentsiaalselt võita oma esimese MM-tiitli, siis selle nimekirja tipust leiame aga just Portugali.

Antud matši eel on ilmselt suurimaks kõneaineks ikkagi Hispaania peatreeneriameti ümber toimunu. Nimelt vallandati päev enne finaalturniiri algust peatreener Julen Lopetegui, kuna ta sõlmis Hispaania Jalgpalli Liidu eest varjatult lepingu Madridi Realiga.

Alaliidu president Luis Rubiales tõdes pressikonverentsil, et tema jaoks oli tegu vältimatu liigutusega. „Ei saa eeldada, et saame sellisest asjast teada viis minutit enne avalikustamist ega astu seejärel vastavaid samme,” põrutas Rubiales. „Võita on oluline, aga sellest veel tähtsam on õigesti käituda. Julen on hea treener ja see otsus võib meie olukorra praegu raskeks teha, aga tuleviku mõttes on see meile kasulik.”

Lopetegui juhtimisel pidas Hispaania koondis kahe aasta jooksul 20 kohtumist, võites nendest 14 ja viigistades kuus. Ühtegi kaotust hispaanlased selle ajaga ei tunnistanud.

Ameti võttis üle Madridi Reali legend ja Hispaania koondises omal ajal 89 matši pidanud Fernando Hierro.

Kuigi peatreener hispaanlastel vahetus, siis meeskond on piisavalt kogenud ja kokku mänginud, et usutavasti väga suurt jälge see nende mängule ei jäta. Nagu praeguseks on lubatud, siis väga suuri muudatusi enam tegema ei hakata, kuna aega lihtsalt ei ole.

Praegusel Hispaania koondisel on olemas nii kogenud liidrid kui ka tõusvad tähed. Tiimi selgroo moodustavad keskkaitsjast kapten Sergio Ramos, tema kõrval koha sisse võttev Gerard Pique, äärekaitsja Dani Carvajal, väravavaht David de Gea, poolkaitsja Sergio Busquets ja ründavad poolkaitsjad David Silva ja Isco. Tipuründajana hakkab ilmselt vastaseid kollitama Diego Costa.

Loe veel

Tasub meentada, et 2010. aasta MM-tiitli ning 2008. ja 2012. aasta EM-tiitlitega on Hispaania viimase kümnendi üks stabiilsemaid tiime. 2014. aasta MM-il piirduti küll alagrupiturniiriga ning 2016. aasta EM-il kaheksandikfinaaliga, kuid viimase aja kohtumised on näidanud, et Hispaania on selgelt tõusuteel.

Portugal on avamänguks Hispaaniale igati vääriline vastane. 2016. aasta EM-tiitliga täitus Portugali ässa Cristiano Ronaldo üks suuri unistusi ehk soov võita tiitel ka rahvuskoondisega. Ronaldo on endiselt terav ning teda abistavate meeste ring on viimase ajaga isegi tugevnenud.

Endiselt on tähtsas rollis kogenud keskkaitsja Pepe, väravavaht Rui Patricio ja poolkaitsja Joao Moutinho, kuid aina enam tõstavad pead ka uued ässad. Eriti tasub silma peal hoida sellistel ründavatel mängijatel nagu Bernardo Silva, Andre Silva ja Goncalo Guedes.

Hispaania ja Portugali kohtumine algab kell 21.00. Delfi Sport toob matši käigu lugejateni otseblogi vahendusel.