BLOGI | Horvaatia võitis omaväravast ja penaltist hambutut Nigeeriat

(35)

Jalgpalli MM-i kolmas mängupäev lõppes Kaliningradis Horvaatia 2:0 võiduga Nigeeria üle.

Horvaatia pääses juhtima 32. minutil nurgalöögist, kui õnnetu omavärava sepistas nigeerlastel Oghenekaro Etebo. Las Palmase klubi poolkaitsja jäi ette Mario Mandžukici pealöögile, mis muidu oleks väravapostist mööda lennanud.

72. minutil nähti tänase mängupäeva viiendat penaltit - viimati määrati nii palju 11 meetri trahvilööke ühel päeval 1998. aasta MM-il -, mille realiseeris külmavereliselt Luka Modric. Penalti tekitas Mandžukicist nurgalöögi ajal ümbert kinni hoidnud William Troost-Ekong.

Kui standardolukorrad välja arvata, oli tegu üpris võimalustevaese kohtumisega. Avapoolajal ei teinud kumbki meeskond pealelööki väravale, teisel poolajal jäi seis selles arvestuses 2:2.

Horvaatia asus ka D-alagruppi juhtima, sest Argentina ja Island tegid pärastlõunal 1:1 viigi.

Jalgpalli MM: Horvaatia - Nigeeria
Parimaks mängijaks kuulutatakse Luka Modric.
Mäng on lõppenud! Horvaatia läheb D-alagruppi juhtima.
Kovacic pääseb väravavahiga silmitsi, aga palli temast mööda toimetada ei õnnestu. Kolmas pealelöök Horvaatial raamide vahele.
Kohtunik lisab mängule neli minutit.
Marcelo Brozovic teenib veel 89. minutil kollase kaardi ja kingib Nigeeriale umbes 35 meetrilt karistuslöögi.
88. minut: John Obi Mikel vahetatakse välja ründaja Simy asemele.
Mandžukic saab 86. minutil puhkama, Schalke poolkaitsja Marko Pjaca tuleb seisu kaitsma.
78. minut: Horvaatia vahetab - Ante Rebic välja, Mateo Kovacic sisse.
77. minut: äsja vahetusest sekkunud Leicesteri ründaja Iheanacho saab karistusalas löögile, aga pall läheb meetri jagu paremast postist mööda.
2:0! Luka Modric ei eksi. Kindlalt pall alla vasakusse nurka.
PENALTI HORVAATIALE!
Nurgalöögi ajal elatakse Mandžukicil seljas. Kollane kaart William Troost-Ekongile.
66. minut: Viktor Moses kukub karistusalas võitluses Striniciga, aga penaltit oleks siit Nigeeriale palju loota. Korraks laiutab käsi, aga ükski teine mees tema protestiga ei ühine.
Nigeeria teeb ka esimese vahetuse, kui 62. minutil lahkub väljakult Arsenali poolkaitsja Alex Iwobi ja tuleb asemele Moskva CSKA ründaja Musa.
60. minut: Horvaatia vahetab - Kramaric välja, Interi poolkaitsja Marcelo Brozovic sisse.
60. minut: Horvaatia väravavaht Subasic peab püüdma Odion Ighalo pealöögi.
49. minut: Viktor Moses murrab end karistusalla, aga lööb selgelt väravast mööda. Kas Nigeeria ärkab lõpuks üles?
Teine poolaeg on alanud!
Esimene mäng sel MM-il, kui kumbki meeskond avapoolajal väravale pealelööki kirja ei saa. Viimati juhtus selline asi 2014. aastal Horvaatia - Mehhiko mängus. https://twitter.com/OptaJoe/status/1008074403517730816
Esimene poolaeg on lõppenud.
Viimased kuus kohtumist MM-idel, milles Nigeeria on kaotusseisu jäänud, on nad ka kaotanud. https://twitter.com/OptaJoe/status/1008071912696754176
39. minut: imeline tsenderdus Rakiticilt vasakult äärelt, aga Kramarici pealöök trahvikasti keskelt läheb napilt üle värava.
Mandžukici pealöök oli väravast välja minemas, kuid nigeerlase jalg jäi ette. Läheb kirja Etebo omaväravana.
Horvaatia läheb 32. minutil nurgalöögist 1:0 juhtima! Foto: Reuters/Scanpix
Mängu esimese kollase kaardi teenib 31. minutil Rakitic, kes tõmbas keskväljal maha Mosese.
Modrici tsenderdus tagumisse posti ebaõnnestus ja oli Nigeeria 19-aastasele väravavahile Uzohole kerge saak püüda. Kõigi aegade noorima MM-i väravavahiga siiski tegu pole. Auväärt teine koht. https://twitter.com/GracenoteLive/status/1008056658889728002
19. minut: Horvaatia teenib 30 meetri pealt karistuslöögi.
16. minut: Veel üks kauglöök Horvaatialt. Seekord lööb vasakust postist meetri jagu mööda Andrej Kramaric.
14. minut: esimene hea võimalus Horvaatial! Mullu Tallinnaski käinud Ivan Perisic põrutab karistusala äärelt napilt üle värava. Hästi välja mängitud olukord, mitte mingi juhuslikult jala peale sattunud pall.
11. minut: Horvaatia fännid lasevad vilet, sest Nigeeria on liiga kaua palliga olnud.
Nigeeria on alates 1994. aastast kõige rohkem MM-idel osalenud Aafrika koondis. https://twitter.com/OptaJoe/status/1008052689492725761
Mäng on alanud! Nigeeria teenib kohe esimesel minutil 30 meetri karistuslöögi.
Riho Mägi: Võidab Horvaatia 3-1