BLOGI | Brasiilia jõudis Neymari ja Firmino väravate abil veerandfinaali

(98)

Neymar Foto: Scanpix, Sergei Bobylev/TASS

Brasiilia jalgpallikoondis alistas kaheksandikfinaalis Neymari ja Roberto Firmino väravate abil Mehhiko ja kindlustas sellega edasipääsu veerandfinaali.

Kohtumist alustas teravamalt Mehhiko koondis. Mehhiklased leidsid mitmel korral pikkade diagonaalsöötudega kaaslased üles ning kastis tekitati mitmeid ohtlikke olukordi, kuid värav jäi löömata.

Mängu arenedes muutus Brasiilia järjest ohtlikumaks. Esimese poolaja lõppu kontrollis juba Brasiilia, kuid sarnaselt mehhiklastele jäi puudu teravusest viimasel kolmandikul ning poolaeg lõppes seisul 0:0.

Teine poolaeg jätkus brasiillaste survega. 51. minutil jõudis Willian osavalt kasti ning saatis madala söödu värava keskele, kust Neymar sai palli tühja võrku lükata. Mehhiko peatreener proovis tuua mängu muutust. 60. minutiks olid kõik vahetused tehtud, kuid uued mehed mängu vajalikku teravust tuua ei suutnud.

Küll aga tasusid ära brasiillaste vahetused. 86. minutil mängu tulnud Firmino sai kõigest kolm minutit hiljem värava ees vabalt löögile, kuna jõudis esimesena Ochoa poolt tõrjutud pallini ja vormistas lõppseisuks 2:0.

Brasiilia vastane veerandfinaalis selgub täna õhtul, kui omavahel kohtuvad Belgia ja Jaapan.

BRASIILIA - MEHHIKO
Seitsmendat MM-i järjest peab Mehhiko pärast kaheksandikfinaali kohvrid pakkima.
Mäng on läbi! Brasiilia on veerandfinaalis!
Mehhiko püüab veel ühte väravat tagasi lüüa.
Kohtunik andis mängule 6 lisaminutit!
Sarnane värav esimesele. Seekord söödab Neymar värava ette ning Firmino saab lüüa jällegi tühja võrku.
Firmino lööb seisuks 2:0!
2:0!
Brasiillaste kastis ohtlik olukord, Allison suudab Vela eest palli ära tõrjuda.
Brasiilia teeb uue vahetuse, Philippe Coutinho välja ning Roberto Firmino tuleb tema asemel viimasteks minutiteks.
Brasiilia seisab suhteliselt madalal juba, Mehhiko saab rünnakut ehitada.
Brasiilia teeb esimese vahetuse, Paulinho välja ning poolkaitsja Fernandinho asemele.
Mehhiklased otsivad väravat, viimasel kolmandikul jääb siiski teravusest puudu.
Salcedo saab Neymarile tehtud vea eest kollase kaardi.
Neymar on platsi ääres pikali, kokkupuude ei tundunud nii hull, kui mees välja näitab.
20 minutit on jäänud normaalaja lõpuni. Kas Mehhiko suudab veel vastata?
Neymar oli lähedal teisele tabamusele, jällegi sai mees mehhiklaste kastis täiesti vabalt peale lüüa.
Mehhiko on lasknud brasiillastel väga vabalt löögile teisel poolajal.
Ochoa päästab jälle, Willian saab vabalt löögile.
Carlos Vela lööb ohtlikult peale, Allison võtab lati alt palli ära, nurgalöök Mehhikole.
Mehhiko teeb ära viimase vahetuse, Javier Hernandes välja ning Raul Jimenez asemele.
Kollane kaart Casemirole ehk ta peab veerandfinaali vahele jätma, kui Brasiilia sinna jõuab.
Mehhiko teeb teise vahetuse, Alvareze asemel tuleb mängu poolkaitsja Jonathan dos Santos
Mehhikó püüab vastata, Layun lööb peale, aga löök blokeeritakse.
Willian söödab madala palli värava ette, Neymar lükkab tühja võrku.
Brasiilia on läinud Neymari väravast kohtumist juhtima!
1:0!
Mehhiklaste poole pealt saab Gallardo vabalt löögile, aga lööb napilt väravast üle.
Coutinho sai kastis väga ohtlikult löögile, Ochoa tegi suurepärase tõrje.
Teine poolaeg algas!
Mehhiko tegi poolajal ka ühe vahetuse, vanameister Marquezi asemel tuleb mängu Miguel Layun.
Mängu alustas paremini Mehhiko, Brasiilia oli poolaja lõpus ohtlikum, aga kumbki meeskond skoorida ei suutnud.
Esimene poolaeg on lõppenud!
Filipe Luiz saab kollase kaardi vea eest  Carlos Vela vastu.
Willian saadab paremalt äärelt madala söödu kasti, Ochoa püüab palli.
5 minutit on jäänud esimese poolaja lõpuni.
Neymar lööb peale, aga meetri jagu väravast üle.
Brasiilialt on umbes 25 meetri pealt karistuslöök. Neymar asub palli taha.
Mehhiklaste Edson Alvarez saab mängu esimese kollase kaardi.
Brasiillased said kastis kaks korda järjest ohtlikult löögile, Brasiilia on viimase 10 minuti jooksul paremini mängus sees olnud.
32 minutit on mängitud. Väravad siiamaani löömata.
Mehhikol oli võimalus heaks rünnakuks, Vela kiirustas löögiga ning lõi suure kaarega väravast mööda.
Neymar saatis palli kasti, jätkuolukorras  sai Coutinho kasti joone pealt löögile, aga lõi üle värava.
Karistuslöök heast kohast Brasiiliale.
Neymari üritus oli esimene väga ohtlik rünnak Brasiilialt.
Neymar purjetab kasti ning mängib end hästi löögile, Ochoa tõrjub.
Pallivaldamise protsent praktiliselt võrdne: Brasiilia 51%, Mehhiko 49%
Herrera leitakse kastis hea sööduga üles, tema löök blokeeritakse.
Mõlemad meeskonnad otsivad võimalusi värava löömiseks, midagi väga ohtlikku veel korraldada pole suudetud.
Esimesed 15 minutit on möödunud suuresti Brasiilia väljaku poolel.
Lozano jõudis paremalt äärelt kasti ning söötis Hernandeze suunas, aga sööt läks veidi pikaks.
Mehhiko on alustanud mängu teravalt, otsitakse pidevalt võimalusi pall kasti toimetada.
Hernandez sai kastist ohtlikult vabalt löögile, aga oli suluseisus.
Carlos Vela jõuab vasakust äärest kasti, kaitsja sai jala vahele, Mehhikole nurgalöök.
Mäng on alanud hoogsalt!
Neymar lööb kaugelt peale, Ochoa tõrjub.
Mehhiko sai esimese nurgalöögi, sööt jäi lühikeseks ja midagi ohtlikku brasiillaste kastis ei juhtunud.
Allison pidi esimest korda sekkuma mängu, Mehhiko ohtlikule tsenderdusele hüppas väravavaht vahele.
Kohtumine on alanud!
Kohtumine on varsti algamas, meeskonnad sammuvad väljakule.
Mehhiko on viimasel kuuel MM-il välja langenud kaheksandikfinaalis. Kas see negatiivne seeria suudetakse täna murda?https://twitter.com/OptaJoe/status/1013773063249424384
Esmakordselt tänavusel MM-il alustab Mehhiko eest nende 39-aastane kapten Rafael Marquez.https://twitter.com/Squawka/status/1013769719210536965
Brasiilia koondise kaitsetugi Marcelo algkoosseisu ei kuulu.

Brasiilia jaoks algas MM suhteliselt tagasihoidlikult. Nimelt ei suudetud esimeses voorus Šveitsi vastu enamat 1:1 viigist. FC Barcelonas mängiv Philippe Coutinho imevärav viis küll brasiillased ette, kuid teise poolaja alguses lasti šveitslastel viigistada ning ülejäänud mängu pidas Šveitsi kaitse kindlalt.

Alagrupi teises ringis mängis Brasiilia Costa Ricaga. Kuigi Brasiilia võitis 2:0, ei tulnud midagi lihtsalt. Alles lisaminutite väravad Philippe Coutinho ja Neymari poolt kindlustasid Lõuna-Ameerika riigile võidu. Alagrupi võit kindlustati viimases voorus, kui Serbia koondis alistati 2:0.

Kahes eelnevas mängus värava löönud Coutinho andis seal esimesele väravale resultatiivse söödu. Just Coutinhot võibki pidada senise turniiri jooksul Brasiilia koondise liidriks. 26-aastane poolkaitsja on näidanud igas kohtumises, et brassid saavad tema peale loota.

Loe veel

Mehhiko alustas turniiri võimsalt. Esimeses mängus alistati väga veenva esitusega valitsev maailmameister Saksamaa 1:0 Hirving Lozano väravast ning sellega näidati kõigile, et Mehhiko ei tasu alahinnata.

Teises voorus jätkas Mehhiko head hoogu ja Lõuna-Korea koondise vastu mängiti taktikaliselt väga hästi. Tasuks oli 2:1 võit. Koondise tipuründaja Javier Hernandez lõi Lõuna-Korea vastu oma koondisekarjääri 50. värava. Ehkki kahest mängust oli mehhiklastel 6 punkti, polnud edasipääs veel kindel. Viimases voorus kaotati kuivalt Rootsile 0:3, kuid sakslaste häbistav 0:2 kaotus Lõuna-Koreale tähendas, et Mehhiko saab Rootsi järel teisena alagrupist edasi.

Soosikuks peetakse selles kaheksandikfinaalis Brasiiliat, kes kaotas viimati Mehhikole 2012. aastal, aga mehhiklased on tõestanud, et hingestatult mängides võivad nad võita kõiki.

Kohtumine Samara Arenal algab kell 17.00. Delfi Sport toob kõik tähtsamad sündmused lugejateni otseblogis.