Need koondised on seni kohtunud kahel korral ja mõlemad mängud on võitnud Itaalia.

1950. aasta MM-il oli tulemuseks 2:0 ja 1998. aastal peetud maavõistlusmängus 3:1.

Algkoosseisud:

Itaalia: Gianluigi Buffon, Gianluca Zambrotta, Fabio Cannavaro, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito, Riccardo Montolivo, Daniele De Rossi, Vincenzo Iaquinta, Claudio Marchisio, Simone Pepe, Alberto Gilardino.

Paraguay: Justo Villar, Carlos Bonet, Antolin Alcaraz, Paulo da Silva, Claudio Morel, Enrique Vera, Victor Caceres, Cristian Riveros, Aureliano Torres, Aureliano Torres, Lucas Barrios.

Väljakukohtunik on mehhiklane Benito Archundia. Soojakraade on vaid kaheksa!

Esimene poolaeg:

Avaminutitel haarab kindla initsiatiivi Itaalia, kes muudkui üritab. Esialgu Paraguay kaitse peab.

Tiitlikaitsjate surve kestab, Paraguay ei saa üle poole platsigi.

Vihma sajab päris kõvasti. Üsna vastik vist selline olukord lõunamaa poegadele.

21. minut: Itaalia enam nii hullult ei suru, Paraguayle esimene nurgalöök, mis tekitab pisut elevust.

22. minut: Torres saab segamatult 25-lt meetrilt löögile, aga põrutab mööda. Hea moment oli.

28. minut: Itaalia jälle surub. Kolm nurgalööki järjest. Värav on õhus, aga seni 0:0.

39. minut: välk vihmasest taevast! Karistuslöögist tulnud palli suunas keskkaitsja Alcaraz peaga Buffonile püüdmatult võrku. Mehelt esimene värav koondise eest ja see oli Paraguay esimene löök raamide vahele üldse!

Enne vaheaega väga põnevat enam midagi ei juhtunud. Aga ilm on tõesti vastik, külm ja vihma kallab.

Teine poolaeg:

Üllatav käik Itaalia poolel - vahetati väravavahti! Buffon välja, Federico Marchetti sisse, kes oli seni Itaalia koondist esindanud kuuel korral.

Esimestel minutitel käib suhteliselt ilmetu pusmine keskväljal. Aga vähemalt on vihm järele jäänud.

52. minut: Zambrotta tsenderdab ja Pepe üritab kaunist käärlööki, aga ei saa pallile pihta.

54. minut: Vera saab 16-kastist löögile, pall lendab nõks ristnurgast mööda.

59. minut: Lippi teb teise vahtuse - Marchisio välja, Mauro Camoranesi platsile.

Minut hiljem toob värsket verd sisse ka Paraguay - Torres pingile, Jonathan Santana võitlusse.

63. minut: Viik! Pepe annab nurgalöögi, Villar lööb rusikaga pallist täitsa mööda ja de Rossi toksab jalaga mõnelt meetrilt viigivärava.

69. minut: Paraguay vahetab tipuründajat - Valdez puhkama ja Manchester City Roque Santa Cruz platsile rügama.

72. minut: ründajat vahetab ka Itaalia - suhteliselt ära vajunud Gilardinot asendab Antonio di Natale.

Itaalia üritab ja üritab, aga vastased kaitsevad visalt.

83. minut: Montolivo lööb ohtlikult alla paremasse nurka, pall teeb ka põrke, aga Villar tõrjub.

Paraguayl tõsine paanika, palli pekstakse tuimalt oma värava lähistelt minema.

Viigiga 1:1 mäng lõppeski, Paraguayle hea algus, Itaalia lootis kindlasti võitu.

Selle alagrupi ülejäänud meeskonnad Uus-meremaa ja Slovakkia peavad avakohtumise homme kell 14.30 Rustenburgis.