Saksamaa võitis avavoorus veenva mänguga Austraalia 4:0, Serbia samas aga kaotas Ghanale 0:1.

Saksamaa on siiani Serbiat või endist Jugoslaaviat võitnud 16 korral ja kaotanud seitsmes mängus. Neli mängu on lõppenud viigiga.

Algkoosseisud:

Saksamaa: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Holger Badstuber, Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Thomas Müller, Mesut Özil, Lukas Podolski, Miroslav Klose.

Serbia: Vladimir Stojkovic, Branislav Ivanovic, Neven Subotic, Nemanja Vidic, Aleksandar Kolarov, Milos Krasic, Milos Ninkovic, Dejan Stankovic, Milan Jovanovic, Zdravko Kuzmanovic, Nikola Zigic.

Väljakukohtunik on hispaanlane Alberto Undiano, sooja on 15 kraadi.

Esimene poolaeg:

Serblastel on selg vasut seina ja näha on, et nad üritavad. Aga saksamaa on kõva. Samas on Saksamaa rünnakute ajal serblased väga all ja suhteliselt passiivsed.

7. minut: Podolski saab segamatult 11 meetrilt otse õhust kõmmutada, suts posti kõrvalt mööda.

12. minut: Krasic mängib kõrge sööduga löögile Ninkovici, aga see lajatab väga mööda.

13. minut: kollane kaart Klosele, kes muuseas on MM-del löönud kokku 11 väravat.

18. minut: kollane Ivanovicile, togis selja tagant Podolskit.

Serbia mängib etemini, kui avamängus, nad on tahtmist täis.

19. minut: kollase kaardi saab ka Kolarov.

25. minut: Serbia "munab" ära hea kontrarünnaku, õige sööt jääb õigel ajal andmata.

33. minut: Lahm saab kollase ja Serbia 27-lt meetrilt karistuslöögi, Kolarov lööb natuke mööda.

37. minut: Klose niidab selja tagant maha Stankovici ja kohtunik õngitseb välja kollase, juba teise Klosele, mis teadupärast tähendab, et Saksa ründajale näidati ka punast!

38. minut: šokk Saksamaale - Krasic annab paremalt äärelt, 202 cm pikk Zigic toksab palli värava ette, kus on üksipäini Jovanovic ja ta lükkab palli Neuerist mööda võrku ning viib Serbia juhtima!

Löw ja tema abilised hakkasid varumängijate pingi ees närviliselt keksima ...

Serbia esitus on võrreldes esimesega nagu öö ja päev. Peaaegu sama võib öelda sakslaste kohta - hambutud on nad täna. Kas arvasid, et juba on väga kõvad ja MM-tiitel tuleb niisama?

45+1. minut: lootuskiir Saksamaale, kui Khedira lööb 12-lt meetrilt latti, värav väriseb, hetk hiljem lööb Serbia kaitsja palli ära nõks enne väravajoont, Stojkovic eksleb jumal teab, kus.

Vaheajale mindi Serbia teenitud eduseisus 1:0.

Teine poolaeg:

Serbia ei lase Saksamaal midagi teha ja vastupidi.

54. minut: Schweinsteiger lööb, 16-kasti joonelt, otse Stojkovcile sülle.

57. minut: Podolski jookseb vastase kasti sisse, aga nurk on terav ja vastu tormas Sotjkovic ja mööda.

59. minut: Podolskil uus võimalus, seekord küljevõrku.

60. minut: miljonid sakslased haaravad peast ja hetk hiljem õllekannu järele, sest Vidic mängib kummalise asendis karistusalas käega ja penalti. Aga Podolski lööb kehvalt ja Stojkovic tõrjub!

67. minut: terve mängu väga äkiline olnud Krasic murrab paremalt läbi kasti, söödab Jovanovicile ja viimane lööb ... posti. Neuer poleks päästnud.

70. minut: Gojko Kacar tuleb Ninkovici asemele.

71. minut: vahetused ka Saksamaal - Cacau asendab Müllerit ja Marko Marin Özili. Kas tõuseb ka tulu?

Esialgu küll mitte, tundub, et mehed eriti ei jaksa enam. Aga tõenäoliselt on see vaikus enne tormi, sest ega sakslased seda asja niimoodi jätta ei taha.

77. minut: veel üks ründaja sakslastel sisse - Mario Gomez. Vasakkaitsja Badstuber pingile.

81. minut: Kacar saab vabalt löögile kasti seest, lööb tribüünidele.

84. minut: Podolski tulistab jälle ja jälle mööda. Sihik täiesti paigast ära sel mehel täna.

Lõpuminutitel Saksamaa üritab, lõpuks isegi vaid pikki palle ette andes, kuid tulemusteta.

Serbia võitis 1:0 ja seis alagrupis läks kõvasti huvitavamaks.

Jugoslaavia suutis viimati jalgpallis suurt Saksamaad võitia 1973. aastal ...