Meie põhjanaabritele tõi võidu Alexander Ringi kaheksanda minuti täpne karistuslöök.

Triumf oli seda magusam, et eelmisel sügisel oli Island soomlasi koduplatsil väga skandaalselt võitnud - 2:1 eduseisus lisaminutitele vastu läinud soomlased lasid toona esmalt skoorida Alfred Finnbogasonil ning viiendal üleminutil oli täpne taas Finnbogason, kusjuures tabamus ei oleks tohtinud tegelikult lugeda. Vaata vastuolulise mängu kohta infot ja videot siit!

Island lõpetas tänase mängu kümnekesi, sest 73. ja 76. minutil teenis kaks kollast kaarti vahetusmees Rurik Gislason.

Ringi värav:

MM-valiksarja tabeliseisu mõttes oli kaotus Islandile tohutult valus: tabeliliider Horvaatia mängib täna Kosovoga ning võib neist kolme punkti kaugusele tõusta, saareriigist võib täna õhtul mööduda ka Ukraina või Türgi - nemad mängivad omavahel.

Otse MM-finaalturniirile pääsevad vaid alagruppide võitjad, teise koha tiimid peavad play-off kohtumisi.