Kohtumine peeti Soccer City staadionil, õhusooja 12 kraadi, väljakukohtunik portugaallane Olegario Benquerenca.

Kohtumise lõpp pakkus palju dramaatikat! Ghana teenis lisaaja viimasel minutil penaltilöögi, kuid Gyan ei suutnud võimalust realiseerida, vaid kõmmutas löögi latti. Eelnevalt väravajoonel käega mänginud ja punase kaardi teeninud Luiz Suarez osutus lõppkokkuvõttes kohtumise kangelaseks ... Uruguay jõudis MM´il viimati nelja hulka 1970. aastal.

Koosseisud:

Uruguay: Nestor Muslera, Maximiliano Pereira, Diego Lugano (kapten), Mauricio Victorino, Jorge Fucile, Egidio Arevalo, Diego Perez, Alvaro Fernandez, Diego Forlan, Luiz Suarez, Edison Cavani.

Peatreener: Oscar Tabarez

Ghana: Richard Kingson, John Pantsil, Isaac Vorsah, John Mensah (kapten), Hans Sarpei, Samuel Inkoom, Anthony Annan, Kwadwo Asamoah, Sulley Muntari, Kevin-Prince Boateng, Asamoah Gyan.

Peatreener: Milovan Rajevac

Mängu käik: (Uruguay-Ghana 1:1)

1. POOLAEG

Palli pani mängu Ghana.

2. minut - Esimene ohtlik rünnak. Uruguay tuleb paremalt äärelt ja asi lõpeb terava tsenderdusega. Pisut rikkus rünnaku Diego Forlani natuke liiga tugev sööt paremale äärele.

5. minut - Uruguay meeskonna esimene nurgalöök. Tuli päris ohtlikult ette posti. Uus nurgalöök ja taas üsna ohtlik.

Uruguay on alustanud teravamalt kui Ghana.

10. minut - Vastaste karistusalas pääseb löögile Luis Suarez. Richard Kingson Ghana väravas on aga omal kohal.

13. minut - Forlan üllatab Ghana väravavahti ootamatu pealelöögiga umbes 40 meetrilt. Ja Kingson ei tegutse just kõige kindlamalt, tõrjudes palli õhku värava ette. Aga Uruguay mängijad teevad jätkuolukorras vea.

15. minut - Uruguay kolmas nurgalöök.

18. minut - taas Uruguay nurgalöök ja väga ohtlik. Ghana oma mehest põrkab pall värava suunas, aga Kingson päästab meeskonna halvimast.

20. minut - Kohtumise esimese kollase kaardi võtab Uruguay mängija Jorge Fucile. Ghana karistuslöök tuleb karistusalasse üsna ohtlikult.

25. minut - Uruguay ründab suurte jõududega. Taaskord jääb rünnak pisut toppama. Forlan saab küll lõpuks löögile, aga pisut üle värava.

26. minut - Karistusala joonelt pääseb löögile Suarez ja Kingson taas päästab, saades nõpud vahele. Viies nurgalöök Uruguay´le. Ja Forlan annab taas väga teravalt, olukord Ghana õnneks siiski laheneb.

28. minut - Veel üks nurgalöök lõuna-ameeriklastele.

30. minut - esimest korda saab kornerit anda Ghana koondis ja juhtväravast jäi puudu oi-oi kui vähe. Sentimeetrite küsimus. Peaga pääses löögile kaitsja Isaac Vorsah.

31. minut - Sel turniiril juba kolm väravat kirja saanud Asamoah Gyan sai kastis 10-11 meetrilt lüüa ja taas ülinapilt mööda. Kaks väga teravat rünnakut aafriklastelt järjest.

38. minut - Urugauy koondisel sunnitud vahetus. Meeskonna kapten, keskkaitsja Diego Lugano vigastas varasemas nurgalöögi olukorras põlve. Sisse Andres Scotti.

42. minut - Valus kukkumine Fucile´l. Mees vajab kõvasti turgutust, maandus pärast kerget pukki vastaselt pea mees piki väljakut.

45. minut - Ghanal suurepärane rünnak paremalt äärelt. Ja väravat üritatakse käärlöögiga.

Ja üleminutil värav!!!!!!!!!!!!!  Ghana ees 1:0, värav pea 40 meetri pealt!!!!!!!!!!!!!!  Ja pisut tantsu otsa kohe. Värava autoriks Sulley Muntari.

Milline lõpp poolajale. Ghana juhib 1:0.

2. POOLAEG

Uruguay tegi vaheajal oma teise vahetuse. Puhkama Alvaro Fernandez ja sisse Nicolas Lodeiro.

48. minut - kollane kaart Uruguay mängijale Egidio Arevalo.

49. minut - Muntari proovib uuesti lööki umbes 35 meetrilt. Karistuslöögist teele saadetud pall tabab müüri.

53. minut - Uruguay teenib teisel poolajal esimese nurgalöögi. Ei midagi ohtlikku.

54. minut - kollane kaart Ghana mängijale John Pantsil.

55. minut - Uruguay kapten Diego Forlan karistuslöögist 1:1!!!!! Kõik algab otsast peale.

58. minut - Ghana nurgalöök. Telekordused näitasid, et nurgalöögi eelses olukorras oli Ghana mängija suluseisus, kohtunikebrigaad Portugalist pilgutas samal ajal silmi.

59. minut - Diego Perez saab kollase kaardi.

61. minut - Ghana väravavaht Kingson laseb täiesti arusaamatult palli nurgalöögiks.

63. minut - Uruguay´l fantastiline võimalus juhtima minna. Forlani eeltööd vasakult äärelt ei suuda aga väravaks vormistada Suarez. Väga vähe jäi puudu.

Kohtumine on pärast viigiväravat taas väga mõnusad tuurid üles võtnud.

68. minut - Ghanal umbes 25 meetrilt karistuslöök. Telekommentaatorid süüdistavad kohtunikku Ghana soosimises. Gyan põrutab üle värava.

70. minut - Suarez´il lähilöögi võimalus, aga Kingson reageerib õigeaegselt. Uruguay üheksas nurgalöök, aga ei tule siit midagi.

74. minut - taaskord väga ohtlik karistuslöök Forlani esituses. Võrk sahiseb, aga küljevõrk. Proovis umbes 30 meetri pealt.

74. minut - Ghanal esimene vahetus. Poolkaitsjate vangerdus, Samuel Inkoom välja ja Stephen Appiah sisse.

76. minut - Uruguay viimane vahetus. Sisse ründaja Sebastian Abreu, välja Edinson Cavani.

77. minut - Ghana mängijatest teenib kollase kaardi Hans Sarpei. Kaardid Uruguay "kasuks" 3-2.

78. minut - Forlan annab karistuslööki ja Suarez saab peaga löögile. Kingson tõrjub nurgalöögiks. Korneri järgselt tekib kerge segadus, aga väravat ei tule.

81. minut - Ghanal nurgalöök. Uruguay väravavaht Nestor Musrela on väljatulekul väga kindel.

82. minut - Uruguay taas hea võimalus, aga rünnakut ei lahendata kõige targemalt. Kaugelt otsustab lüüa Fucile, aga üle.

88. minut - Ghana väravalööja Muntari puhkama ja sisse Dominic Adiyiah.

90. minut - Ghana nurgalöök. Uruguay ründajad klaarivad olukorra. Kipub minema lisaajale.

Kohtunik on teisele poolajale lisanud kolm minutit. Normaalaeg lõppes 1:1 viigiga.

LISAAEG

Ghana mängis ka kaheksandikfinaalis lisaaega, alistades USA 2:1.

92. minut - Ghanal kaks nurgalööki järjest.

93. minut - John Mensah teenib vastaste karistusalas kollase kaardi.

99. minut - Ohtlik moment Uruguay värava all. Gyan saab võitluses vastaste kaitsjatega vigastada ja tekib päris pikk mänguseisak. Gyani vigastus lubab siiski edasi mängida.

101. minut - Uruguay koondise 11 nurgalöök ja ikka andmas Forlan. Ei juhtu taas midagi.

104. minut - Uruguay rünnak, saadakse kastist löögile ja tekib ohtlik rikošett. Aga Kingson püüab palli.

105. minut - Taas lõuna-ameeriklastel nurgalöök. Kingson lööb palli eemale.

Lisaaja esimesed 15 minutit mängitud ja poolte vahetus.

Vigastada saanud Gyan lonkab kergelt, kuid jätkab mängu. Samas on Ghanal veel võimalus üks vahetus teha.

110. minut - mäng on pisut rahunenud. Tundub, et jõuvarud on lihtsalt otsakorral.

113. minut - Appiah jätab karistusalas kasutamata löögivõimaluse.

114. minut - Forlanil võimalus. Üritab üsna terava nurga alt lüüa üles ettenurka, aga napilt üle.

115. minut - Gyan võitleb vastaste väravaesisel ja väga vähe jäi puudu Uruguay omaväravast. Kogu Aafrika ohkas ...

117. minut - Ghanal kaks nurgalööki järjest. Teise nurgalöögi järel saadaks aut, tehakse pikk sissevise ja taas väga ohtlik olukord. Taas oli värav õhus! Ghana surub.

120. minut - Suarez mängib väravajoonel käega!!!!!!! Igati õigustatud punane kaart, aga ta hoidis esialgu ära kindla värava. Penalti tuleb ikkagi sisse lüüa. Ja mis toimub!? Sellel MM´il kaks penaltit juba realiseerinud Asamoah Gyan eksib ...

PENALTISEERIA (4:2 Uruguay kasuks)

Uruguay alustab. Forlan kindlalt 1:0, väravavaht hüppab valele poole.

"Patuoinas" Gyan paneb püüdmatult paremasse ristnurka 1:1.

Victorino paneb hirmsa pommi keskele üles ja 2:1 ees Uruguay.

Appiah vastab tabamusega, ehkki väravavaht sai näpud õrnalt vahele 2:2.

Scotti lööb väga riskantselt keskele, aga Kingson hüppab minema. Uruguay ees 3:2.

Mensah teeb väga kehva penalti. Ilma hoota ja väravavaht püüab raskusteta.

Pereira halastab. Paneb kõva pommi ja üle värava. Seis endiselt 3:2 Uruguay kasuks.

Kolmas eksimus järjest. Muslera tõrjub ja kas see tähendab Uruguay´le edasipääsu?

Abreu mängis Kingsoni puhtalt üle ja Uruguay on poolfinaalis!