Ameeriklased võitsid inglaste ees alagrupi tänu paremale väravate vahele. Mõlemad kogusid 5 punkti, Sloveenia teenis 4 ja Alžeeria ühe punkti. Sakslaste õhtuse võidu korral Ghana üle tuleb kaheksandikfinaal Inglismaa-Saksamaa...

Mängude käik:

USA - ALŽEERIA 1:0 (VIDEO), INGLISMAA - SLOVEENIA 1:0  (VIDEO)

I poolaeg

Esimene poolaeg on alanud.

6. minut: ENG-SLO Inglaste keskkaitsepaar puterdab korralikult ja kaotab oma karistusala lähistel palli. Sloveenidel ei õnnestu olukorda ära kasutada.

7. minut: USA-ALG Djebbour põrutab palli USA värava latti. Alžeerlased on alustanud märksa aktiivsemalt.

8. minut: USA-ALG Dempsey lööb karistuslöögi üle värava.

14. minut: ENG-SLO Lampardi karistuslöögi Samir Handanovic püüab.

18. minut: ENG-SLO Rooney lööb karistusala paremalt äärelt mööda.

20. minut: ENG-SLO Sloveenide võimalus vasturünnakul, kuid Terry saab viimasel hetkel jala vahele.

22. minut ENG-SLO DEFOE 1:0 Inglismaale! Uuele mehele andis värava ette suurepärase söödu Milner.

23. minut: USAlt röövitakse juba teine värav sel MMil! Dempsey värav loetakse valesti suluseisuks. Seekord teeb ameeriklastele liiga Belgia kohtunik Frank De Bleeckere.

27. minut: ENG-SLO Lampard oskab karistusala joonelt tühjast väravast üle lüüa! Inglased domineerivad mängu.

Kuna teises mängus on seis 0:0, pääseks hetkel edasi Inglismaa ja Sloveenia.

30. minut: ENG-SLO Gerrardil võimalus, kuid 2:0 jääb tulemata.

38. minut: USA-ALG Väga tuline mäng viigis 0:0. Pealelöögid juba 10:9 ja seda USA kasuks.

41. minut: ENG-SLO Sloveenide ohtliku karistuslöögi järel tekib võimalus, kuid nende ründaja oli suluseisus.

Avapoolaeg on lõppenud: ENG-SLO 1:0, USA-ALG 0:0. Hetkel edasi Inglismaa ja Sloveenia.

----------------

II poolaeg

Teine poolaeg on alanud.

47. minut: ENG-SLO Defoe pääseb värava eest löögile, napilt mööda. See oleks pidanud olema 2:0.

50. minut: ENG-SLO Rooney söötis värava ette Defoele, kes lööb värava. Vilistatakse suluseis! Kui suluseis oli, siis see oli väga napp. Seis ikka 1:0, teises mängus 0:0.

52. minut: ENG-SLO Sloveenide karistuslöögi püüab James.

Inglased domineerivad selgelt teist poolaega. Nurgalöögid neile 6:1.

56. minut: ENG-SLO Terry terav pealöök nurgalöögi ajal. Sloveenia väravavaht suudab raskustega tõrjuda.

57. minut: USA-ALG Dempsey lööb posti! USA suurepärane võimalus.

60. minut: ENG-SLO Rooney supervõimalus, kuid Handanovic tõrjub palli posti!

Kui inglased lasevad endale lõpus viigivärava lüüa, siis jääb neil üle süüdistada vaid iseend, et praeguseks pole löödud teist väravat.

65. minutit mängitud: ENG-SLO 1:0, USA-ALG 0:0. Edasi hetkel USA ja Sloveenia.

68. minut: ENG-SLO Tohutu tulevärk inglaste värava ees! 1:1 oli õhus, sest sloveenid said lähedalt mitu pealelööki teha.

Sloveenid on aktiivseks muutunud. Capello on väga närvis ja ei suuda enam pingil istuda.

71. minut: ENG-SLO Viimases kaheksas koondise mängus kuivale jäänud Rooney vahetatakse välja Joe Cole`i vastu.

78. minut: USA-ALG Ikka 0:0. Ameeriklaste mängus on selged frustratsiooni ilmingud, sest pole suudetud väravat lüüa. Hetkel on juba aktiivsem Alžeeria.

84. minut: ENG-ALG Inglaste kangelane Defoe lahkub, platsile Heskey.

86. minut: USA-ALG. Dempsey karistuslöök üle värava, ikka 0:0. Käib kõva andmine: pealelöögid 20:17 ameeriklastele!

90+1 USA-ALG USA lööb 1:0 ja Sloveenia väljas! Värava lõi Donovan, kui USA tuli kiirel vasturünnakul neljakesi kahe kaitsja vastu. Kus oli aafriklaste kaitse?

90+3 USA-ALG Yahia punane kaart ja aafriklased jäid vähemusse..

Mängud on lõppenud: ENG-SLO 1:0, USA-ALG 1:0. Ameeriklased võitsid inglaste ees alagrupi tänu paremale väravate vahele. Mõlemad kogusid 5 punkti, Sloveenia teenis 4 ja Alžeeria ühe punkti.

Tulemas kaheksandikfinaal Inglismaa-Saksamaa?

---------------

Algkoosseisud:

INGLISMAA - SLOVEENIA

Inglismaa: 1-David James; 2-Glen Johnson, 15-Matthew Upson,6-John Terry, 3-Ashley Cole; 16-James Milner, 4-Steven Gerrard, 8-FrankLampard, 14-Gareth Barry; 19-Jermain Defoe, 10-Wayne Rooney.

Sloveenia: 1-Samir Handanovic; 2-Miso Brecko, 4-Marko Suler, 5-Bostjan Cesar, 13-Bojan Jokic; 10-Valter Birsa, 8-Robert Koren, 18-Aleksandar Radosavljevic, 17-Andraz Kirm; 9-Zlatan Ljubijankic, 11-Milivoje Novakovic.

USA - ALŽEERIA

USA: Tim Howard, Steve Cherundolo, Jay DeMerit, Carlos Bocanegra, Jonathan Bornstein, Landon Donovan, Michael Bradley, Maurice Edu, Clint Dempsey, Herculez Gomez, Jozy Altidore.

Alžeeria: Rais Bolhi, Madjid Bougherra, Nadir Belhadj, Anther Yahia, Rafik Halliche, Medhi Lacen, Rafik Djebbour, Karim Matmour, Karim Ziani, Hassen Yebda, Fouad Kadir.--------------------

C-alagrupi eelvaade:

Inglismaa, kellel on kirjas vaid kaks punkti, peabtäna Sloveenia (4p) kindlasti alistama. Viigi korral peavad inglasedlootma, et USA (2p) ei suuda võita Alžeeriat (1p).  Kui mõlemad mängudlõpevad aga sarnase viigilise tulemusega, on eelis siiski USA-l, sestnende väravate vahe on hetkel 3:3, inglastel 1:1.

Edasipääsustvõib veel mõelda ka Alžeeria, kes peab selleks alistama USA. Kuiinglased võidavad samal ajal Sloveenia, peab Alžeeria edasipääsuksedestama sloveene väravate vahe osas.

Inglaste peatreener FabioCapello pani distsiplinaarkaristuse tõttu mängu vahele jätva JamieCarragheri asemele keskkaitsesse Mathew Upsoni. Uute meestena on tänaalgrivistuses ka ründaja Jermain Defoe ja äärepoolkaitsja James Milner.