Eelinfo:

Brasiilia poolel saab taas kaasa teha Kaka, kes pidi ühe mängu punase kaardi tõttu vahele jätma. Kahtlane on Felipe Melo osalemine, keda vaevab kerge vigastus.

Tšiilil on distsiplinaarkaristuste tõttu väljas kolm mängijat - Marco Estrada saadeti Hispaaniaga mängus platsilt minema, kaitsjad Waldo Ponce ja Gary Medel teenisid turniiri teise kollase kaardi.

Ühe hoiatuskaardi kaugusel mängukeelust on brasiillastel Fabiano, Juan, Melo ja Ramires, Tšiilil Suazo ja Valdivia.

Suurfavoriit on täna kahtlemata Brasiilia, kes on 65-st omavahelisest mängust kaotanud Tšiilile vaid seitse. Viimased seitse mängu on Brasiilia võitnud üldskooriga 26:3! Lisaks püsib Brasiilia kaotuseta 29 järjestikust mängu ...

----------------------------------------------------

Mäng peeti Johannesburgis, Ellis Parki staadionil. Õhusooja 12 kraadi, väljakukohtunikuks inglane Howard Webb.

Koosseisud:

Brasiilia: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos, Dani Alves, Gilberto Silva, Ramires, Kaka, Robinho, Luis Fabiano.

Peatreener: Dunga

Tšiili: Claudio Bravo, Mauricio Isla, Pablo Contreras, Gonzalo Jara, Ismael Fuentes, Arturo Vidal, Carlos Carmona, Jean Beausejour, Alexis Sanchez, Humberto Suazo, Mark Gonzalez

Peatreener: Marcelo Bielsa

Mängu käik:

1. POOLAEG

Kohtumine algas.

2. minut - Tšiili esimene nurgalöök. Ei midagi teravat. Aga Tšiili on hästi meelestatud.

5. minut - Brasiilia võlub täiesti tühja koha pealt, ühe sööduga, välja hea võimaluse. Luis Fabiano löök aga totaalselt ebaõnnestub.

7. minut - Brasiilia teenib esimese nurgalöögi ja saavad teiselt poolt kohe uuesti proovida.

9. minut - Uus nurgalöök brassidel. Eelnevalt tegi korraliku löögi Gilberto Silva, mille Claudio Bravo raskustega tõrjus.

10. minut - Kaka sai löögile karistusala joonelt, aga kõvasti mööda.

13. minut - Tšiili oli valmis teravalt nõelama. Humberto Suazo ei suutnud siiski palli Julio Cesari seljataha saata.

15. minut - Brasiilia poiss Ramires proovis 23-24 meetrilt, aga Bravo oli valvel.

21. minut - Gonzalo Jara proovis kaugelt. Sihik pole Tšiili mehel veel paigas.

24. minut - Tšiili nurgalöök ja Suazo annab selle teravalt värava ette. Webb fikseerib ründavale poolele vea.

27. minut - Brasiilia koondise neljas nurgalöök. Lucio teeb värava ees komejanti, aga Webbi haneks ei tõmba. Brassid saavad siiski veel ühe nurgalöögi.

30. minut - Tšiili teenib päris ohtlikult kohalt karistuslöögi. Suazo põrutab otse müüri. Mäng on läinud jõulisemaks. Kaka sai kollase kaardi.

34. minut - Maicon teenib brasside kuuenda nurgalöögi. Ja värav!!!!!!!!! Keskkaitsja Juan saadab palli peaga väravasse. Brasiiliale 1:0.

38. minut - Brasiilia ilusa rünnaku lõpetab väravaga Luis Fabiano. Brasiilia ees 2:0!

44. minut - Luis Fabiano pääseb peaga löögile. Hea tsenderduse andis paremalt äärelt Maicon.

Tšiili peatreener Marcelo Bielsa käib platsi ääres ringi hirmus rahulolematu näoga.

Poolaeg lõppenud.

2. POOLAEG

Tšiili teeb kohe teise poolaja algul kaks vahetust. Minnakse täispangale, kaotada pole midagi. Sisse Valdivia ja Tello.

47. minut - Kaka võetakse karistusala lähistel rajalt maha. Karistuslöök, kollase kaardi teenib Arturo Vidal. Dani Alves põrutab karistuslöögi üle värava.

51. minut - Tšiili karistuslöök umbes 35 meetrilt. Värava ette antud pall suurt segadust ei tekitanud.

53. minut - Kaka ebaõnnestunud sööt nurjas Robinho läbisööstu.

55. minut - Lucio algatas võimsa tulekuga korraliku rünnaku. Robinho teenis brassidele nurgalöögi.

59. minut - Robinho teeb 3:0! Hiilgav eeltöö Ramires´e esituses.

62. minut - Tšiili kolmas vahetus, sisse Rodrigo Millar.

64. minut - Tšiili teenis karistuslöögi, aga Tello üritus raksatas müüri.

66. minut - Valdivia proovis paarikümnelt meetrilt ja ei läinud palju üle värava.

68. minut - Tšiili kaitsja Ismael Fuentes sai kollase kaardi.

70. minut - Juan saab viimasel hetkel kaitses jala vahele ning Tšiili ohtlik rünnak maandub nurgalöögiks.

72. minut - Ramires võtab keskväljal kollase kaardi, mis tähendab, et veerandfinaalis Hollandi vastu ta platsile tulla ei saa.

74. minut - Robinhol oli hea võimalus teha seisuks 4:0. Aga Bravo sai näpud vahele ja brassidele nurgalöök.

75. minut - Mängu astus Julio Cesar. Suazo lähilöök oli päris ohtlik.

76. minut - Brasiilia esimene vahetus. Teise värava auto Luis Fabiano välja ja Nilmar sisse.

78. minut - Aktsioonis jällegi Suazo. Nurgalöögist tulnud pall õnnestub Tšiili ründajal suunata värava poole ja napilt-napilt üle värava.

80. minut - Millar sai kollase kaardi.

81. minut - Kaka puhkama ja Kleberson asemele. Tema esimene mäng MM-finaalturniiril.

83. minut - Nilmaril päris hea võimalus, aga ei suuda peaga tugevat tsenderdust korralikult suunata.

85. minut - Brasiilia viimane vahetus. Gilberto sisse ja Robinho välja.

Au Tšiilile, kes üritas lõpuni, kuid jõu vastu ei saa. Kohtumine lõppenud, Brasiilia võitis 3:0.