Holland-Brasiilia veerandfinaal toimus Port Elizabethi staadionil, õhusooja 24 kraadi, väljakukohtunikuks jaapanlane Yuichi Nishimura.

Koosseisud:

Holland: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, Johnny Heitinga, Andre Ooijer, Giovanni van Bronckhorst (kapten), Mark van Bommel, Nigel de Jong, Arjen Robben, Wesley Sneijder, Dirk Kuyt, Robin van Persie.

Petareener: Bert van Marwijk

Brasiilia
: Julio Cesar, Maicon, Lucio (kapten), Juan, Michel Bastos, Felipe Melo, Gilberto Silva, Dani Alves, Kaka, Robinho, Luis Fabiano.

Peatreener: Dunga

Mängu käik: (Holland-Brasiilia 2:1)

1. POOLAEG

Holland tegi viimasel hetkel keskkaitsjate vahetuse Joris Mathijseni asemel tuli väljakule Andre Oojer.

Palli panid mängu hollandlased.

3. minut - algus on olnud närviline. Keskringis mitu ägedat sõnavahetust.

6. minut - Brasiilia kombineerib väga kenasti ja ohtliku rünnakuürituse neutraliseerib Johnny Heitinga.

8. minut - Pall on Robinho löögist Hollandi väravas, aga suluseis! Kordus näitab, et äärekohtunikul oli õigus, napis suluseisus Dani Alves.

10. minut - Robinho lõi 1:0! Brasiilia koondiselt super-rünnak. Keskelt mängiti plats täiesti puhtaks.

11. minut - Hollandi koondisel nurgalöök. Eelnevalt pidi Dirk Kuyt´i terava pealelöögi tõrjuma Julio Cesar.

14. minut - Hollandi koondise keskkaistja Johnny Heitinga teenis kollase kaardi. Tõmbas keskväljal maha Luis Fabiano.

17. minut - Hollandil 25 meetrilt karistuslöök. Van Persie põrutab üle. Viga tehti Arjen Robbeni vastu.

23. minut - Pool esimesest poolajast kulunud. Mäng on hasartne ja võitluslik.

25. minut - Brasiilia koondise esimene nurgalöök. Dani Alves suudab jätkuolukorrast anda väga hea tsenderduse ja Juan lööb napilt üle värava. 2:0 oli reaalselt oli õhus.

28. minut - Kaka tõmmatakse maha ja Brasiilial hea koha pealt võimalus karistuslöögiks. Tsenderduse järel pääseb peaga palli suunama Luis Fabiano, aga täiesti mööda.

31. minut - Super rünnak Brasiilial vasakult äärelt. Robinho eeltöö järel lajatas Kaka palli ristnurga suunas, aga Stekelenburg toob fantastilise tõrjega palli postide vahelt välja. Brasside nurgalöök.

34. minut - Hollandi nurgalöök, aga see mängitakse enda arust superosavalt lahti, kuid Dani Alves "hammustab" asja läbi.

35. minut - Hollandi karistuslöök umbes 30 meetrilt. Wesley Sneijder lööb ja Julio Cesar on omal kohal.

37. minut - Brasiilia vasakkaitsja Michel Bastos saab kollase kaardi. Sõidab tagant sisse Robbenile.

Viimased minutid on möödunud väga närviliselt. Treenerid õiendavad, mängijad nõuavad vastastele kaarte, kohtunik hoiab esialgu sündmuste käiku kontrolli all.

43. minut - Brasiilial karistuslöök vastaste karistusala parema külje pealt. Maiconi tõmbas maha van Persie. Midagi ohtlikku siiski ei sünni.

44. minut - Brasiilia nurgalöök. Lucio ulatub peaga pallini, kuid suunata ei suuda.

45. minut - Julio Cesar pillab tsenderduse järgselt palli, aga Brasiilia koondise kaitsjad suudavad olukorra klaarida.

45. minut - Robben luhtab löögivõimaluse brasside karistusala lähistelt. Veab palliga niikaua kuni 3-4 vastast on ümber ja ongi kõik.

Üleminutil veel Maiconi terav pealelöök, mis läheb napilt mööda. Atraktiivne esimene poolaeg on lõppenud.

2. POOLAEG

Esimene ohtlik rünnak teisel poolajal Hollandilt. Aga Robbenit valvatakse pingsalt ja võimalus luhtub.

47. minut - Gregory van der Wiel saab liiga kerge kukkumise ehk näitlemise eest kollase.

48. minut - Brasiilia nurgalöök. Juan ulatub palli peaga suunama, aga ei midagi väga ohtlikku.

52. minut - Bastos oli lähedal teisele kollasele. Taas võttis maha Robbeni.

53. minut - Holland vastab 1:1! Julio Cesar eksib väljatulekul kui tsenderduse andis Wesley Sneijder. Värav ei millestki. Värav läheb kirja brasside omaväravana, kuna pall puudutas enne väravasse maandumist Felipe Melo pead.

55. minut - van Persie sai kergelt vigastada ja vajas turgutust.

Tund mänguaega kulunud ja mänguseis väga intrigeeriv 1:1!

61. minut - Dani Alves sai umbes 25 meetrilt löögile, kuid ei tule kõige parem sooritus.

62. minut - Brasiilia ja kogu kohtumise esimene vahetus. Michel Bastos välja ja Gilberto Melo sisse.

63. minut - Terav rünnak Hollandi koondiselt, aga olukorda eeskujulikult lõpuni ei mängitud.

64. minut - Nigel de Jong teenib kollase, kuna peatab keskväljal kätega kinni hoides Robinho.

66. minut - Brasiilia ohtliku rünnaku lõpetab karistusala joonelt löögiga Kaka. Ei lähe palju mööda.

67. minut - Hollandi koondise nurgalöök.

68. minut - 2:1 Holland ette! Veel üks nurgalöök, kus pea saab väravaesisel õigel hetkel vahele Sneijder. Nurgalöögi andis Robben, Kuyt suunas palli eest postist edasi ja Sneijder vormistas.

Ja mäng läheb taas väga närviliseks.

73. minut - inetu käitumise eest teenib otse punase Felipe Melo. Astub tahtlikult ja robustselt Robbeni jalale.

76. minut - Andre Ooijer teenib Kaka vastu tegutsedes kollase kaardi. Brasiillased nõuavad muidugi punast.

77. minut - Brasiilia teine vahetus. Täna täiesti kahvatult tegutsenud Luis Fabiano välja ja Nilmar sisse.

80. minut - Hollandil vähem kui 30 meetrilt karistuslöök, aga van Persie põrutab kõrgele ja kaugele.

81. minut - Brasiilia saab kolm korda järjest nurgalöögi. Teise ja kolmanda nurgalöögi ajal oli viigivärav reaalselt õhus, aga Holland tuli veel puhta nahaga välja.

84. minut - Sneijderil hiilgav võimalus teha 3:1, aga 10-11 meetrilt sooritatud löök ei õnnestu. Julio Cesar püüab.

84. minut - Kaka pääseb vasakult äärelt läbi ja saab ka löögile. Aga Ooijeri jalg vahel ning tuleb nurgalöök.

86. minut - Kuyt´il võimalus mäng ära otsustada, aga venitab löögiga liiga kaua. Brasiilia on läinud riskile ja kaitse jäänud hõredaks.

88. minut - Brasiilial umbes 25 meetrilt karistuslöök, aga Dani Alves põrutab müüri.

Kohtunik lisas kolm üleminutit. Hollandlased enam väravat lüüa ei taha, täiesti arusaamatult jäeti löömata kolmas värav. Aga tundub, et Brasiilia enam viigiväravat ei saa. Kohtumine lõppenud!

-----------------------------------------------------------------

Eelinfo: (Holland - Brasiilia)

Maailma edetabeli alusel on tegemist kõige tugevama veerandfinaaliga, sest Brasiilia hetkel juhib FIFA pingerida ja Holland on neljas.

Brasiilial ei saa kaasa teha poolkaitsjad Elano ja Ramires. Esimest vaevab vigastus, teine kannab distsiplinaarkaristust.

Hollandi peatreener ei pea vigastuste ja mängukeeldude pärast muretsema ning võib platsile saata samad mängijad, kes alustasid kaheksandikfinaali Slovakkia vastu.

Tänane on meeskondade kümnes omavaheline mõõduvõtt - siiani on Brasiilia võitnud kolm ja Holland kaks mängu, neli kohtumist on lõppenud viigiga. MMil on kohtutud kolm korda - 1974. aastal võitis Holland 2:0, 1994. aasta veerandfinaalis võitis Brasiilia 3:2 ja 1998. aasta poolfinaalis taas Brasiilia ja seda penaltiseerias.

Käesoleval turniiril võitis Brasiilia alagrupis 2:1 Põhja-Korea, 3:1 Elevandiluuranniku ja tegi 0:0 viigi Portugaliga. Kaheksandikfinalis alistati Tšiili 3:0.

Holland võitis alagrupis 2:0 Taani, 1:0 Jaapani ja 2:1 Kameruni. Kaheksandikfinaalis oldi 2:1 paremad Slovakkiast.

21:30 Uruguay - Ghana

Uruguay peatreener Oscar Tabarez  teatas oma meeskonna algkoosseisu juba kolmapäeval. Rivistuses peaksid olema Muslera, Lugano, Victorino, Fucile, Pereira, Perez, Arevalo, Cavani, Fernandez, Suarez ja Forlan. Vigastatud  Diego Godinat asendab keskkaitses Mauricio Victorino.

Ghana rivistuses peaks mängukeeldu kandvat kaitsjat Jonathan Mensahi asendama Isaac Vorsa.

Ghanast saaks tänase võidu korral läbi aegade esimene Aafrika meeskond, kes MMi poolfinaali pääsenud. Uruguay suutis viimati nelja parema hulka jõuda 1970. aastal.

Varem pole Uruguay ja Ghana omavahel vutiväljakul kohtunud.