Brasiilia ja Põhja-Korea kohtusid Johannesburgis, Ellis Parki staadionil. Õhusooja mängupaigas vaid kolm kraadi! Väljakukohtunikuks oli ungarlane Viktor Kassai.

Brasiilia pidas MMi eel kaks sõprusmängu FIFA reitingus teise saja algusesse kuuluvate Aafrika meeskondade Zimbabwe ja Tansaaniaga. Võidud saadi tulemusega 3:0 ja 5:1. Põhja-Korea peaks olema sama masti meeskond, asudes FIFA reitingus 105. kohal.

Põhja-Korea tegi viimastes kontrollmängudes Kreekaga 2:2 viigi ja kaotas Nigeeriale 1:3. Põhja-Korea mängis viimati MMil 44 aastat tagasi.

Brasiilia algkoosseis: Julio Cesar, Maicon, Lucio (kapten), Juan, Felipe Melo, Michel Bastos, Elano, Gilberto Silva, Luis Fabiano, Kaka, Robinho.

Mängu käik (Brasiilia - Põhja-Korea 2:1):

1. POOLAEG

Korea mängijad nutavad juba hümni ajal, mis saab siis veel pärast kohtumist?

Palli panid mängu korealased.

5. minut - Brasiilia loomulikult kontrollib mängu, aga ei midagi ohtlikku seni.

7. minut - Elano proovib paaarikümnelt meetrilt, kuid üle värava.

11. minut - Korealaste läbimurre ja pealelöök väravale! Julio Cesar´ile siiski lihtne saak.

13. minut - Elano pääseb karistusalast löögile, korealaste väravavaht püüab.

17. minut - korealaselt pealelöök vasakuga, karistusala lähistelt. Mööda, aga brassid annavad liiga lihtsalt vaba ruumi.

20. minut - Brasiilial on olnud väga vähe võimalusi. Peatreener Dunga on platsi ääres juba suhteliselt hapu näoga.

21. minut - Robinho pääseb karistusalast löögile. Otse väravavahile sülle ja löök jääb nõrgaks.

Korelaste ründaja Jong Tae Se on päris osav sell. Möllab Brasiilia kaitse vahel üsna uljalt. Korea Rooney´ks hüütav mees on 24 koondisemänguga löönud 16 väravat ja möngib klubijalgpalli Jaapanis (Kawasaki Frontale).

28. minut - Brasiilia esimene nurgalöök. Asi korealaste jaoks siiski laheneb.

31. minut - esimese nurgalöögi teenib ka Põhja-Korea! Ja tuleb veel ilus rünnak!

Korea kaitse töötab hästi ja kindlalt ning brassidel pole midagi hõisata.

38. minut - Brasiilia koondis on nüüd saanud väga hea surve.

43. minut - Brasiilia kolmas nurgalöök. Aga ise puterdatakse võimalik löögikoht ära.

Korea meeskond on teinud avapoolajal kokku vaid kolm määrusterikkumist. Uskumatu number! Mängitakse puhtalt ja distsiplineeritult.

2. POOLAEG

50. minut - Brasiilia teenib 20meetrilt karistuslöögi. Kaka kukub kergelt, aga saab vile kätte. Bastos lööb, aga mööda.

52. minut - Robinho proovib kaugelt, aga samuti mööda.

54. minut - Põhja-Korea teenib nurgalöögi. Brasiilia kaitse klaarib olukorra.

55. minut - Basiilia 1:0! Brasiilia paremkaitsja Maiconi super-apsakas kui nii võib öelda. Otsajoone juurest üritas brasiillane pigem värava eest läbisöötu, aga pall keris vindiga värava ette nurka sisse.

62. minut - Brasiilia karistuslöök 25 meetrilt. Elano ilus tsenderdus, aga meeskonnakaaslased munavad võimaluse.

Peale väravat on brasiillased saanud mängu üle täieliku kontrolli. Ohtlikke rünnakuid on tulnud ridamisi.

68. minut - Korea mängijaid hakkavad kimbutama krambid. Tehaksegi sunnitud vahetus.

72. minut - Elano lööb 2:0! Fantastiline läbisööt Robinholt ja Elano lööb ühe puutega kindlalt ära.

73. minut - Brasside esimene vahetus. Elano välja ja Barcelona mees Dani Alves sisse.

76. minut - Brasiilia nurgalöök. Mängitakse lahti, aga midagi ohtlikku ei sünni.

78. minut - Kaka saab puhkust ja Villarreali mees Nilmar sisse.

79. minut - Nilmar kontrollis kohe kauglöögiga vastaste väravavahti.

83. minut - Lucio trikitab vastaste karistusalas, aga löögiüritus takerdub Korea kaitsjate jalgadesse.

84. minut - Brasiillaste viimane vahetus. Felipe Melo välja ja Ramires platsile.

87. minut - Korea teenib "Rooney" väga teravast läbiminekust nurgalöögi.

88. minut - Ramires saab kohtumise esimese kollase kaardi.

89. minut - Põhja-Korea teeb skoori 1:2! Brasiilia kaitsest tormas läbi ja lõi püüdmatult Ji Yun Nam. Tõsiselt ilus värav.