Väike intsident toimus juba meeskondade soojenduse ajal, kui väljakule jooksid Alžeeria fännid, et oma iidoleid kallistada. Pärast mõningast pusimist õnnestus turvameestel tulihingelised fännid platsilt minema toimetada.

Alžeeria ja Sloveenia omavahel seni kohtunud pole.

Algkoosseisud:

Alžeeria

Fawzi Chaouchi, Rafik Halliche, Madjid Bougherra, Antar Yahia, Nadir Belhadj, Mehdi Lacen, Hassan Yebda, Karim Ziani, Foued Kadir, Rafik Djebbour, Karim Matmour

Sloveenia: Samir Handanovic, Miso Brecko, Bostjan Cesar, Marko Suler, Bojan Jokic, Andraz Kirm, Aleksander Radosavljevic, Robert Koren, Valter Birsa, Zlatko Dedic, Milivoje Novakovic.

Väljakukohtunik: Carlos Batres (Guatemala).

Sooja on Polokwanes hetkel 19 kraadi.

Esimene poolaeg:

3. minut: Alžeerial 25-lt meetrilt karistuslöök, aga Belhadj lööb keskele lati alla ja Handanovic lükkab palli üle lati.

Alguses on alžeerlased pisut etemad, aga midagi erilist pole veel toimunud.

Esimese kümne minuti jooksul käib selline luuramine, kinnine mäng ja suht palju praaki.

21. minut: Sloveenia saab vasakult äärelt karistuslöögi, Birsa annab värava ette, aga otse Chaouchi suunas, kes tõrjub rusikatega.

Aga endiselt võib öelda käib selline ilmetu mäng.

31. minuti: Sander Puri klubikaaslane Larisast Radosavljevic saab meetri pealt palliga näkku. Väike paus.

Tribüünidel, kus on üsna palju tühjasid kohti, tehakse nö. mehhiko lainet.

33. minut: Dedic saab trahvikasti sisse, aga löögihetkel libastub ...

34. minut: esimene kollane - selle saab Radosavljevic.

36. minut: nätuke särtsu juurde, kui pärast nurgalööki saab peaga löögile Halliche, kuid pall lendab paari meetri jagu mööda.

Sloveenid on kehvakesed ja aegalsevõitu, üle paari söödu nad järjest (veel) anda ei suuda. Alžeeria on asjalikum.

43. minut: Birsa tugev löök, aga ikka keskele. Chaouchi tõrjub efektselt. Poolaeg 0:0.

Teine poolaeg:

Viis minutit mängitud ja midagi pole muutunud, ehk tempo on pisut kõrgem.

53. minut: esimene vahetus - Dedic välja, Ljubijankic sisse.

58. minut: esimene vahetus Alžeerial, Djebbour välja ja Ghezzal sisse. Kes saab umbes 10 sekundi pärast kollase!

60. minut: sloveenide suht terav rünnak, ent Kirm lööb nurga alt siseküljega ja jälle täpselt väravavahile kätte.

72. minut: Alžeeria jäi kümnekesi! 14 minutit tagasi mängu tulnud Ghezzal üritas palli käega maha võtta, kohtunik nägi seda, näitas kollast, mis talle oli teine. Seega mees platsilt minema.

77. minut: sloveenide lohakus oleks peaaegu karmilt kätte maksnud. Handanovic söötis Sulerile, ent kaitsja selja tagant hüppas välja Ziani, kes aga omakorda ei suutnud palli korralikult vallata ja väravavaht jõuds jaole.

79. minut: Kapten Koren viis Sloveenia ette! Chaouchi pakub sellega Inglise kolleegile tõsist konkurentsi, sest Koreni pealelöök 20-lt meetrilt oli nõrguke, kuid Alžeeria väravavaht ei suutnud palli tõrjuda.

Mängu lõpupoole sloveenide tegelevad vaid võidu hoidamisega. Nende esimese läbi aegade. Ja see tuligi!

Sloveenia võit tähendas seda, et nad asusid C-alagruppi juhtima.