Mõlemal meeskonnal on all kolm punkti - Tšiili alistas avavoorus 1:0 Hondurase ja Šveits sama tulemusega valitseva Euroopa meistri Hispaania.

Tänane kohutmine on suure tähtsusega, sest võitja pääseb juba kaheksandikfinaali.

Omavahel on peetud kolm mängu, nendest kaks on võitnud Šveits ja ühe Tšiili.

Algkoosseisud:

Tšiili: Claudio Bravo, Waldo Ponce, Mauricio Isla, Carlos Carmona, Alexis Sanchez, Arturo Vidal, Humberto Suazo, Matias Fernandez, Jean Beausejour, Gary Medel, Gonzalo Jara.

Šveits: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Steve von Bergen, Benjamin Huggel, Gökhan Inler, Alexander Frei, Blaise Nkufo, Valon Behrami, Stephane Grichting, Gelson Fernandes, Reto Ziegler.

Väljakukohtunik on Khalil Al Ghamdi (Saudi Araabia), sooja on normaalsed 18 kraadi.

Esimene poolaeg:

2. minut: Saudi Araabia vilemees asub kohe oma kohtustuste juurde ja näitab Suazole kollast kaarti.

10. minut: Benagliolt kaks tõrjet järjest, hea pealelöögi tegid esmalt Videl ja siis Carmona.

18. minut: kollane Nkufole, mees on natuke hämmingus.

Tempo on hästi rahulik, palli valdab rohkem Tšiili.

23. minut: kollane Carmonale, Šveitsi trahvilöök lüüakse rahulikult puhtaks.

31. minut: Behrami vehkis kätega nagu tuuleveski, Vidal sai väikese matsu vastu nina, kukkus kui niidetult ja kohtunik ... näitas Behrami punast kaarti! Pisut ülekohtune otsus, pakun.

40. minut: Sanchez võtab tsenderduse kasti kauni8lt rinnaga maha, aga lööb mõnelt meetrilt otse Benagliole kätte.

42. minut: Hitzfeld võttis välja kapten Frei, mängu tuleb Tranquillo Barnetta.

Avapoolaja lõpus surub Tšiili pidevalt, aga suuri võimalusi pole. Vaheajaks 0:0.

Teine poolaeg:

Tšiililt kohe kaks vahetust - värskust ja särtsu juurde, mängitakse ju enamuses.

Marcelo Bielsa võtab välja Suazo ja Vidali, väljakule saadeti Gonzalez ja Valdivia.

48. minut: kollane Barnettale.

Pall käib Šveitsi väravas, Sanchez jõuab juubeldada, aga joonekohtunikul on ammu lipp püsti - suluseis.

55. minut: SUPERVÕIMALUS TŠIILIL - meeletu töövõimega Sanchez röövib palli Grichtingult, tormab silmitsi Benaglioga, aga Šveitsi väravavaht tõrjub! Tšiilil on peal ülikõva pressing.

Kollaste kaartide sadu - edsmalt nügivad üksteist Inler ja Fernandez. Siis ka Medel, kes lükkab näkku von Bergenit. Behrami sai sisuliselt sama liigutuse eest punase ...

67. minut: Nkufo välja, Derdiyok sisse.

69. minut: Šveits on püstitanud MM-il omalaadse rekordi - nendele pole normaalajal väravat löödud 551 minuti jooksul. Rekordseeria algas juba USA MM-ist 1994. aastal ...

75. minut: Tšiili läheb juhtima! Paredes petab Benaglio ära, annab otsajoone palli värava ette, kust Durbanis sündinud ja Moskva CSKA-s mängiv Mark Gonzalezi selle peaga põrkega maast ja lati kaudu väravasse suunab.

Tšiili jätkab surumist, aga jätavad päris mitu võimalust kasutamata.

90. minut: Šveitsile kingitakse viigivõimalus, aga Derdiyok lööb 12-lt meetrilt meetrijagu mööda!

Tšiili võitis 1:0 ja on nüüd kogunud kuus punkti, aga viimases voorus kohtutakse Hispaaniaga.