Sama alagrupi avamängus alistas Tšiili 1:0 Hondurase.

Hispaania purustas viimases MM-i eelses kontrollmängus Poola koondise 6:0, vigastustest on paranenud ka nende tähtmängijad Fernando Torres ning Cesc Fabregas.

Algkoosseisud
:

Hispaania: Iker Casillas, Gerard Pique, Carles Puyol, Andres Iniesta, David Villa, Xavi, Joan Capdevila, Xabi Alonso, Sergio Ramos, Sergio Busquets, David Silva.

Šveits: Diego Benaglio, Stephan Lichtsteiner, Philippe Senderos, Benjamin Huggel, Tranquillo Barnetta, Gökhan Inler, Blaise Nkufo, Stephane Grichting, Gelson Fernandes, Reto Ziegler, Eren Derdiyok.

Väljakukohtunik on britt Howard Webb.

Esimene poolaeg:

Avaminutid on rahulikud, vast hispaanlased valdavad pisut rohkem palli.

9. minut: šveitslaste nurgalöök oli mannaetu.

10. minut: Benaglio napsas palli meetrijagu enne Villat.

16. minut: Silva pealelöögi Benaglio püüab.

17. minut: Romas pääseb vasakult äärelt läbi, lööb mööda, aga tabab värava taga maas olevaid (kalleid) fotoaparaate.

24. minut: senise mängu KÕIGE ohtlikum moment - kaitsja Pique tuleb kõigist mööda, aga löök lähedalt tabab Benaglio jalga.

31. minut: Grichting saab kollase ja Hispaania 17-lt meetrilt karistuslöögi. Villa löök tabab müüri.

33. minut: meelete meestesumm ja pusimine Šveitsi 16-kastis, aga millega asjalikuni see ei vii.

36. minut: juba esimene vahetus - Senderos, kes taklas isegi oma mängijat ja kellel oli vist nägemisega probleeme, võetakse välja ja Steve von Bergen saadetakse sisse.

43. minut: Villa ilusasti paremalt äärelt läbi, kuid selle asemel, et väravale lüüa, annab miskipärast kaarpalli värava ette, kust see minema lüüakse.

Hispaanlased omasid küll täiesti selget ülekaalu, kuid vaheajaks seis 0:0.

Teine poolaeg:

Hispaanlased jätkavad domineerimist, üks rünnak järgneb teisele: Kaua Šveits kestab?

52. minut: kestis küll ja lööb hoopis ise värava!! Kiirel vasturünnakul tõmbab Casillas jalust maha Derdiyoki, aga pall satub Fernandese ette, kelle löögi esmalt maas lebavat Pique'd, aga ta jõuab ise esimese pallini ja lööb 1:0!

Sealt edasi hakkab jälle Hispaania rünnakulõnga kerima ja kerima. Šveitslased on sisuliselt kümnekesi oma kastis.

60. minut: Benaglio tõrjub palli läbimurdva Villa jalalt.

61. minut: del Bosque teeb kohe kaks vahetust, Torres ja Navas sisse, Busquets ja Silva välja.

68. minut: Torres pääseb peaaegu üks-üks Benaglioga, aga suts jääb kiirust väheks.

70. minut: Alonso saab kohe nurgalöögist tulnud palli südamest lüüa 20-lt meetritl, kuid latti! terve värav väriseb!

74. minut: 2:0 polnud mägede taga! Derdiyok lööb posti, saab veel uuesti lüüa, aga tabab Pique'd. Mis toimub?

77. minut: INiesta saab natuke haiget ja tema asemele tuleb Pedro.

78. minut: Navase löök vihiseb paarkümmend senti postist mööda.

80. mimnut: Derdiyok puhkama, vanameister Hakan Yakin platsile.

Pallid muudkui pudenevad Šveitsi trahvikasti, aga Benaglio&co on tasemel.

Webb annab koguni viis lisaminutit.

90+1. minut: Šveits veel vahetab - Barnetta ära, Mario Eggimann sisse.

Hispaanial on meeletu surve, aga häid ideid pole.

Mäng lõppeski 1:0 Šveitsi kasuks ja MM-i avaringi lõppes päris suure üllatusega!

Šveits kordas Itaalia rekordit, olles nüüd viies MM-i järjestikuses mängus oma värava hoidnud puutumatuna.

Samas said šveitslased hispaanlastest jagu üldse esimest korda - kokku on nüüd peetud 19 mängu.