Mängu käik:
Saksamaa-Uruguay LÕPPSEIS 3:2

Esimene poolaeg:

3. minut: Schweinsteiger annab karistuslöögi. Ei midagi ohtlikku.

4. minut: Pall on Uruguay väravas, kuid Cacau löök ei loe, sest vilistati suluseis.

6. minut: Uruguay karistuslöök müüri, kuna Cacau mängis käega, siis uus löök ja märksa lähemalt. Forlani uus karistuslöök napilt üle!

9. minut: Saksamaa lõi latti! Friedrich nurgalöögi järel.

18. minut: 1:0 Saksamaale! Schweinsteigeri kauglöögi tõrjub Uruguay väravavaht enda ette, esimesena on jaol Müller, kes lööb värava.

23. minut: Forlan saab lähedalt peaga löögile, kuid Mertesacker sai vahele.

27. minut: 1:1! Uruguay viigistab! Schweinsteiger kaotas keskväljal palli ja Uruguay pääses kolm kahe vastu. Suarezi hea söödu järel lööb Cavani 1:1!

36. minut: Cacau kukub ja nõuab penaltit. Kohtunik ei anna. Õige otsus.

41. Uruguay supervõimalus! Forlani hea söödu järel pääseb Suarez karistusala paremalt äärelt vabalt löögile, ees vaid väravavaht. Napilt mööda!

43. minut: Saksamaa ohtlik karistuslöök, kuid Schweinsteigeri sooritus lendab üle.

45.+1 Saksamaa ohtlik kiirrünnak, kuid Cacault võetakse viimasel hetkel pall ära.

Avapoolaeg lõppes viigiga 1:1.

Teine poolaeg:

Vahetusi tehtud ei ole.

47. minut: Uruguay supervõimalus! Cavani pääseb väravavahiga üks-ühele. Jätkuolukorrast saab ka Suarez veel löögile, kuid väravat ei tule.

51. minut: Uruguay lööb 2:1! Forlan saab karistusalasse hea söödu ja saadab palli väravasse!

56. minut: Saksamaa lööb 2:2! Marcell Jansen peaga värav, Fernando Muslera tuli valesti väravast välja.

Väga nauditav mäng. Üks terav olukord järgneb teisele.

62. minut: Suareze võimsa kauglöögi Butt tõrjub.

64. minut: Forlan väravavahiga üks-ühele, kuid nurk oli liiga terav ja Butt tasemel. Seis ikka 2:2.

72. minut: Esimene vahetus: Cacau asemele Stefan Kiessling.

74. minut: Uus mees Kiessling teeb kohe ohtliku pealelöögi.

77. minut: Maximiliano Pereira karistuslöök lendab üle värava.

80. minut: Boatengi hea tsenderdus, kuid Kiessling ei ulatu pallini.

81. minut: 3:2 Saksamaale! Nurgalöögi järel on Uruguay värava all suur segadus ja Sami Khedira suunab palli väravasse!

87. minut: Saksamaa kiirrünnaku ajal pääseb Kiessling täiesti vabalt löögile, kuid kõrgelt üle. 4:2 oli õhus.

Uruguay üritab, kuid sakslaste kaitse peab.

90.+3 minut: Uruguay karistuslöök viimasel minutil! Forlan põmmutab latti!

Mäng on lõppenud! Saksamaa võidab pronksmedalid!
--------------------

Algkoosseisud:

Uruguay: 1-Fernando Muslera; 2-Diego Lugano, 3-Diego Godin, 4-Jorge Fucile, 16-Maximiliano Pereira, 15-Diego Perez, 17-Egidio Arevalo, 7-Edinson Cavani, 22-Martin Caceres, 9-Luis Suarez, 10-Diego Forlan.

Saksamaa: 22-Hans-Jörg Butt; 2-Marcell Jansen, 3-Arne Friedrich, 17-Per Mertesacker, 20-Jerome Boateng, 13-Thomas Mueller, 4-Dennis Aogo, 6-Sami Khedira, 7-Bastian Schweinsteiger, 19-Cacau, 8-Mesut Özil.

------------------

Mängu eelvaade:

Seljavigastusega hädas olev Miroslav Klose ja külmetuse käes vaevlev Lukas Podolski täna ei mängi.

Kloset lahutab MM-finaalturniiride kõigi aegade väravaküti rekordist vaid üks värav - 32-aastane sakslane on löönud kolme turniiriga kokku 14, rekordimees Ronaldo 15 väravat.

Kuna Thomas Müller on distsiplinaarkaristuse alt vabanenud, võtab ta algkoosseisu koha Piotr Trochowskilt.

Uruguayl on tagasi koosseisus ründaja Luis Suarez, kes tõrjus mängus Ghanaga palli oma väravajoonelt käega ja sai punase kaardi.

Siiani on Saksamaa ja Uruguay omavahel kohtunud üheksa korda. Uruguay on võitnud vaid avakohtumise 1928. aastal, pärast seda on sakslased saanud kuus võitu, kaks mängu on lõppenud viigiga.

Viimati mängiti 1993. aasrtal, kui Saksamaa purustas Uruguay 5:0.

Tänane peakohtunik on Benito Archundia Mehhikost.