Tegemist oli A-alagrupi kohtumisega, kus viigi tegid avamängus ka LAV ja Mehhiko.

Mäng peeti Kaplinnas, Green Point staadionil (mahutab 65 000 pealtvaatajat). Sooja 12 kraadi, väljakukohtunik Yuichi Nishimura Jaapanist.

Uruguay viimasest kohtumisest MMil möödus täna täpselt kaheksa aastat. 2002. aasta 11. juunil viigistati Senegaliga 3:3. Viimasest 14 kohtumisest MMil on Uruguay võitnud vaid ühe.

Prantsusmaa on nelja aasta tagune finalist. Mälestusväärses finaalis, kus Zinedane Zidane lõpetas koodisekarjääri punase kaardiga, jäädi penaltite järel alla Itaaliale.

Prantslasi juhendab teist MM-finaalturniiri järjest Raymond Domenech. Varem on selline luksus osaks saanud vaid Michel Hidalgo´le, kes oli peatreenerina ametis 1978 ja 1982.

-----------------------------------------------------

Algkoosseisud:

Uruguay: Fernando Muslera, Diego Lugano (kapten), Diego Godin, Mauricio Victorino, Luis Suarez, Diego Forlan, Alvaro Pereira, Diego Perez, Maxi Pereira, Egidio Arevalo Rios, Ignacio Gonzalez.

Peatreener: Oscar Tabarez

Prantsusmaa: Hugo Lloris, Bacary Sagna, Eric Abidal, William Gallas, Franck Ribery, Yoann Gourcuff, Sidney Govou, Patrice Evra (kapten), Jeremy Toulalan, Abou Diaby, Nicolas Anelka.

Peatreener: Raymond Domenech

Mängu käik (Uruguay - Prantsusmaa 0:0):

5. minut - Seni midagi ohtlikku sündinud pole. Suhteliselt sumbuurne mäng keskväljal.

Faktidest veel niipalju, et Uruguay ja Prantsusmaa olid kaks viimast kvalifitseerujat MM-finaalturniirile. Prantsusmaa alistas skandaalses play-off mängus mäetatavasti Iirimaa.

7. minut - Ribery tegi vasakult äärelt suurepärase läbimineku ja andis sealt terava söödu värava ette. Govou ei kasuta head väravavõimalust ära.

12. minut - Prantslaste kapten Evra sai kollase kaardi. Kaotas keskväljal palli ja tõmbas seejärel vastase maha.

13. minut - Kohtumise esimese nurgalöögi teenisid prantslased. Kokkuvõttes ei midagi ohtlikku, aga kerge initsiatiiv prantslastel on.

16. minut - Diego Forlan´ilt ohtlik pealelöök karistusala joonelt. Uruguay mängis ilusa rünnaku.

18. minut - Ribery teenis prantslastele karistusala lähistelt karistuslöögi. Yoann Gourcuffy´i ilusa löögi ristnurka tõrjub Uruguay puurilukk Muslera. Järgnes Prantsusmaa nurgalöök.

19. minut - kollase kaardi sai Ribery.

Mäng kogub tuure ja olukorrad vahelduvad üsna kiiresti.

30. minut - Sai vist ära sõnatud. Tükk aega pole ühtegi tõsiselt ohtlikku olukorda enam olnud.

31. minut - Anelka nurjas suluseisuga ära Prantsusmaa koondise terava rünnaku. Govou oli puhtalt läbi jooksmas.

Avapoolaja viimasel veerandtunnil toimus võrdne mäng, ilma suurema elevuseta. Väravad seni löömata.

2. poolaeg

Kumbki meeskond vaheajal vahetusi ei teinud.

51. minut - Uruguay alustas vähe teravamalt. Paaril korral on pääsetud ohtlikult löögile.

William Gallas´il oli valugrimass näol. Kas Prantsusmaa koondise kaitse tugisammas sai kergelt vigastada?

56. minut - Toulalan lõi 35 meetrilt peale. Vastaste väravavaht püüdis kindlalt.

59. minut - Evra teenis vastaste karistusala lähistel karistuslöögi. Uruguay kaitsja Mauricio Victorino sai kollase kaardi. Karistuslöök mängiti lahti, pika sööduga Ribery ette, kes põrutas mööda.

Palli valdamise protsendid: Uruguay 51 ja Prantsusmaa 49.

63. minut - Uruguay vahetas sisse Amsterdami Ajaxi mehe Nicolas Lodeiro. Uruguay´l kasutada samal ajal ka karistuslöök, umbes 22-23 meetrilt, Forlan lõi otse värava keskele.

65. minut - Uruguay mängija Arevalo sai kollase kaardi.

67. minut - Uruguay koondise ründaja Suarez pääses 5m kastis peaga löögile, aga tekkis kontakt prantslaste väravavahiga ja fikseeriti viga.

68. minut - Toulalan sai kollase ja prantslased kaartide arvestuses taas peal 3-2.

72. minut - Thierry Henry vahetatakse sisse, Anelka välja.

73. minut - Diego Forlan jätab kasutamata hea võimaluse. Pääseb karistusala keskelt löögile, aga üsna selgelt mööda.

74. minut - Uruguay vahetab ka ründajat. Suarez välja ja Sebastian Abreu sisse. Ja prantslastelt kohe otsa teine vahetus. Platsile pääseb Florent Malouda, välja Gourcuff.

81. minut - Loidero teeb toore vea ja teenib teise kollase. Uruguay jääb vähemusse. Loideiro tuli mängu vahetusest 63. minutil.

85. minut - Prantsusmaa tegi ära kolmanda vahetuse ja tõi rünnakule jõudu juurde. Mängu toodi Andre-Pierre Gignac, välja vanameister Govou.

Prantslased suruvad viimastel minutitel päris kõvasti, aga midagi väga ohtlikku pole sündinud. Paar nurgalööki ei midagi rohkemat.

Kolmandal lisaminutil said prantslased 20 meetrilt karistuslöögi, üsna värava keskel. Uruguay kapten Lugano teenis müüri paikapanekul veel kollase kaardi.