Hetkel on G-alagrupist taganud edasipääsu Brasiilia, kes on kahe mänguga kogunud 6 punkti. Portugalil on nüüd 4, Elevandiluurannikul 1 ja Põhja-Koreal 0 punkti. Viimases voorus kohtuvad põnevuspaaris Brasiilia ja Portugal..

Mängu käik:

Algkoosseisud:

Portugal: Eduardo; Miguel, Carvalho, Alves, Coentrao; Meireles, Pedro Mendes; Simao, Tiago, Ronaldo; Hugo Almeida.

Põhja Korea: Myong-Guk; Jong-Hyok, Chol-Jin, Jun-Il, Kwang-Chon, Yun-Nam; In-Guk, Yong-Hak, Nam-Chol; Yong-Jo; Tae-Se

Portugali peatreener Carlos Queiroz on võrreldes avamänguga teinud neli muudatust - algkoosseisust on jäetud välja kahvatult mänginud Danny, Liedson, Paulo Ferreira ja vigastatud Deco.

1. poolaeg:

3. minut: Esimene pealelöök, mille sooritab Ronaldo, lendab Põhja-Korea väravavahi sülle.

5. minut: Carvalho pääseb karistusala keskelt ootamatult löögile, kuid pall lendab kõrgelt üle värava.

7. minut: Põhja-Korea väravavaht eksib väljatulekul ja Carvalho lööb nurgalöögi järel posti!

10. minut: Põhja-Korea paremkaitsja Jong-Hyok pääseb oma äärelt löögile, kuid pall vuhiseb mööda.

16. minut - Yong-Jo pääseb paremalt äärelt terava nurga alt löögile. Eduardo tõrjub värava ette, kust korealased saavad veel ka pealööki üritada, kuid pall lendab üle värava.

19. minut: Sajab lakkamatult ja plats on väga libe.

23. minut: Portugali surve, kuid Põhja-Korea kaitse peab.

28. minut: Meireles lööb 1:0 Portugalile. Ilusa söödu läbijooksule andis Tiago.

37. minut: Pedro Mendes hilineb ja sõidab korealasele jalgadesse. Kohtunikult kollane kaart.

40. minut: Põhja-Korea mängib märksa julgemalt kui Brasiilia vastu, kuid Portugal ei lase end üllatada.

45. minut: Kohtunik lisab ühe lisaminuti, mille jooksul enam midagi märkimisväärset ei juhtu. Avapoolaeg 1:0 Portugalile. Pealelöögid Portugalile 11:7, värava raamidesse löögid 3:1

2. poolaeg:

47. minut: Ronaldo pealelöök lendab üle värava. Korealased jätsid Madridi Reali pallivõluri karistusala lähistel täiesti vabaks.

53. minut: Simao lööb ilusa kombinatsiooni lõpetuseks 2:0. Korealased jätsid Simao vasakul äärel vabaks.

55. minut: Hugo Almeida on värava ees täitsa vaba ja lööb hea tsenderduse järel 3:0!

59. minut: Tiago lööb 4:0! Põhja-Korea kaitse ei pea üldse.

65. minut: Kummaline, et Portugal pole teinud veel ühtegi vahetust, kuigi põhimehed vajaks enne Brasiiliaga mängu ehk puhkust..

70. minut: Ja ongi Portugali esimene vahetus: Meireles vahetatakse välja Miguel Velosoga.

71. minut: Ronaldo põrutab latti. Seis endiselt 4:0. Portugali tähe arvel on sellel MMil nüüd üks post ja üks latt...

75. minut: Portugali teine vahetus: Duda tuleb Simao asemele. Korea on toonud siiani platsile kaks uut Kimi - Kum-il Kimi ja Yong-Jun Kimi.

77. minut: Portugal toob Almeida asemele Liedsoni.

80. minut: Liedson lööb kohe ka värava 5:0!

87. Ronaldo lööb juba 6:0. Täielik seljavõit.

88. minut: Tiagolt oma teine värav ja seis juba 7:0.

Lõpuvile on kõlanud ja Põhja-Korea piinad lõppenud..

Mängu eelvaade: Cristiano Ronaldo lubas värava lüüa

Portugali jalgpallitäht Cristiano Ronaldo, kes ei ole suutnud rahvuskoondise eest kaks aastat väravat lüüa, lubas Põhja-Korea vastu skoori teha.

"Põhja-Koreaga mängus on kõige tähtsam värav lüüa. Pole vahet, mitu väravat me lööme, peaasi, et me võtaks kolm võidupunkti," sõnas Ronaldo, vahendab goal.com.

"Ma ei ole kaks aastat koondises väravat löönud, kuid Põhja-Korea vastu pean ma seda tegema," kinnitas Ronaldo. "Küll need väravad tulevad. Ma olen väga enesekindel."