Eellugu:

Uruguay ja Lõuna-Korea mäng algab Port Elizabethis kell 17.00, omavahel on seni mängitud viiel korral, neljal korral on võidu võtnud Lõuna-Ameerika meeskond, üks mäng on lõppenud viigiga.

Selle mängu võitja saab veerandfinaalis endale vastase paarist USA - Ghana, kes kohtuvad kell 21.30 Rustenburgis.

Need tiimid on kohtunud vaid korra ja kibedamad mälestused on ameeriklastel, kes jäid neli aastat tagasi Saksamaa MM-il Ghanale alagrupis 1:2 alla ja seetõttu edasi ei pääsenud.

Algkoosseisud:

Uruguay:

1 Fernando Muslera, 2 Diego Lugano, 3 Diego Godin, 4 Jorge Fucile, 16 Maximiliano Pereira, 15 Diego Perez, 17 Egidio Arevalo, 7 Edinson Cavani, 11 Alvaro Pereira, 9 Luis Suarez, 10 Diego Forlan.

Lõuna-Korea:

18 Jung Sung-ryong, 22 Cha Du-ri, 12 Lee Young-pyo, 4 Cho Yong-hyung, 14 Lee Jung-soo, 8 Kim Jung-woo, 16 Ki Sung-yong, 13 Kim Jae-sung, 7 Park Ji-sung, 17 Lee Chung-yong, 10 Park Chu-young.

Väljakukohtunik on sakslane Wolfgang Stark, sooja on Port Elizabethis 18 kraadi.

Esimene poolaeg:

5. minut: Park lööb trahvilöögi 25-lt meetrilt posti! Muslera teeb kangestunult vaid paar sammu. Postid on väravavahtide sõbrad.

Mäng on alanud kiirelt ja lustlikult.

8. minut: Uruguay läks 1:0 juhtima! Forlan annab vasakult äärelt kaitsjate selja taha söödu, väravavaht pallini ei küündi ja väga vabaks unustatud Suarez lööb terava nurga alt palli võrku.

Kohtumine kulgeb jätkuvalt kõrges tempos, mõlemad otsivaid teid vastase väravani.

Arusaadavalt üritavad korealased rohkem, kuid Uruguay meeste üritused on natuke ohtlikumad.

27. minut: Suarez oli minemas üks-üks Jungiga, aga oli ülinapilt suluseisus.

32.  minut: korraliku löögi saab kirja Chu-young, meetrijagu mööda.

Paremkaitsja Cha Du-ri teeb kaks väga korralikku pealelööki, aga mõlemad pisut üle.

Huvitaval kombel on staadionil vabu kohti küllaga, nii umbes veerand istekohti on tühjad ...

42. minut: pall lendas korealasele tema 16-kastis vasut kätt, aga Stark oli resoluutne - ei mingit penaltit! Samas, kui oleks ta vastupidi otsustanud, poleks ka väga vale olnud.

Poolaeg Uruguyale 1:0.

Teine poolaeg:

Uruguay vahetab - hea mängu teinud Godin välja, Victorino sisse.

Vihma on hakanud sadama.

51. minut: Chuyoungil oli vaata et parim võimalus, aga Lõuna-Korea ründaja kõmmutas palli  vastase kastis mitu meetrit üle.

Lõuna-Korea on täielikult domineerimas, söötu lükatakse kenasti.

57. minut: kauni sööduvahetuse järel ölööb peaga Manchester Unitedi Park, Muslera hüppelt püüab.

61. Jaesung välja, veteranmängija Donggook sisse. See mees mängis viimati MM-il 1998. aastal!

68. minut: Lõuna-Korea viigistas! Pall oli Uruguay kastis pikalt õhus, kuni Chungyong selle võrku suskas.

See oli sel MM-il esimene pall Uruguay väravasse.

70. minut: Forlani üsna kauge tsenderduse püüab Lõuna-Korea väravavaht nii, et jalad on üle väravajoone, aga pall joont ei ületanud.

Pärast sisselastud väravat hakkas Uruguay taas kiiremini liigutama, vahepeal täitsa varjus olnud Suarezel oli paar poolmomenti.

80. minut: Suarez lööb teise värava ja Uruguay on ees 2:1! Forlan annab nurgalöögi, korealased saavad peaaegu puhtaks löödud, aga pall satub Suarezele, kes mängib ühest mehest mööda ja lööb paremalt äärelt 16-kasti joonelt postipõrkega oma selle mängu teise värava.

Vihm on muutunud paduvihmaks.

87. minut: supervõimalus Donggookil, oli silmitsi Musleraga, aga löök ei tulnud kõige parem, samas kobistas ka Uruguay väravavaht, lasi palli jalgade vajhelt värava poole veerema, aga kaitsjad jõudsid jaole.

Viimastel minutitel Lõuna-Korea enam ei leidnud võtteid, et vastase väravale ohtlikuks saada.

Uruguay võitis 2:1 ja on esimesena veerandfinaalis.