Millised Euroopa suurriigid saavad jalgpalli MM-i play-off'iks eelise?


Itaalia jalgpallikoondislased.
Itaalia jalgpallikoondislased.Foto: Stringer, REUTERS

2018. aasta jalgpalli MM-i valiksarjas pandi teisipäeva õhtul punkt alagrupimängudele. Praeguseks on selged 9 Euroopa koondist, kes valiksarja kaudu MM-ile jõudsid. Ülejäänud 4 kohta täidetakse novembris toimuvate play-off'i mängude abil. Ametlikke asetusi ei ole selleks loosimiseks veel avaldatud, kuid esimene matemaatika on juba tehtud.

Play-off'is jätkavad Šveits, Itaalia, Taani, Horvaatia, Rootsi, Põhja-Iirimaa, Kreeka ja Iirimaa. Alagrupis teise koha saanud meeskondadest jäi play-off'ist välja Slovakkia.

Play-off'i paarid loositakse järgmise nädala teisipäeval (17. oktoobril). Asetused pannakse paika esmaspäeval avaldatava Rahvusvahelise Jalgpalli Liidu FIFA edetabeli põhjal.

Siiski on näiteks Eurosport ning ka mitmed teised väljaanded juba matemaatika ära teinud. Nende arvutuste põhjal saavad asetuse Itaalia, Šveits, Horvaatia ja Taani. Asetuseta jäävad aga Rootsi, Põhja-Iirimaa, Iirimaa ja Kreeka.

Play-off'i kohtumised peetakse 9.-11. ning 12.-14. novembril.

Alagruppide võitjatena pääsesid Euroopast MM-ile Prantsusmaa, Portugal, Saksamaa, Serbia, Poola, Inglismaa, Hispaania, Belgia ja Island.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare