Kuuest kohtumisest keskses sai mesimagusa võidu kirja Inglismaa, kes alistas uue peatreeneri Sam Allardyce'i debüütmatšis võõrsil Slovakkia 1:0. Kapteni Martin Škrteli rumala punase kaardi järel pidid slovakid viimase pooltunni vähemuses mängima ning pidasid inglaste survele suurepäraselt vastu, kuid neljast üleminutist viiendal (!) said külalised ikkagi oma tahtmise, kui skoori tegi Ragnar Klavani Liverpooli klubikaaslane Adam Lallana.

Tõele au andes tuleb märkida, et Inglismaa vääris võitu täielikult - slovakid ei teinud koduplatsil mitte ühtegi pealelööki, Inglismaa proovis õnne 19 korral.

Teistes mängudes oli Leedu võidule sama lähedal kui Slovakkia viigile - leedukad läksid kodumurul Sloveenia vastu avapoolajal 2:0 juhtima, kuid andsid teisel kolmveerandtunnil edu käest ning pidid kolmanda üleminuti värava tõttu viigipunktiga leppima.

Pettumusega alustas uut valiktsüklit ka Poola, kes ei saanud võõrsil jagu Kasahstanist - 2:0 eduseis mängiti Astanas maha 2:2 viigiks.

Õhtustes kohtumistes alustas tiitlikaitsmist kindla võiduga Saksamaa, kes alistas võõrsil 3:0 Norra. Eesti eelmise nädala vastane Malta pidas küll Šotimaa vastu kodus seisul 1:1 vastu pisut üle ühe poolaja, kuid sai siis 1:5 kaotuse ja kaks punast kaarti.

Ühes dramaatiliseimas kohtumises tegid 1:1 viigi Rumeenia ja Montenegro. Rumeenlased läksid 85. minutil matši juhtima, kuid montenegrolased suutsid juba järgmisel rünnakul viigistada. Koduplatsil pallinud rumeenlastel avanes küll seitsmendal üleminutil suurepärane võimalus kõik kolm punkti endale jätta, aga Nicolae Stanciu lõi penalti üle värava.