Kohtunik määras Islandi kasuks 11 meetri karistuslöögi 51. minutil, kui Gregory van der Wiel tegi karistusalas vea Birkir Bjarnasoni vastu. Hollandi olukord muutus nutuseks juba avapoolajal, kui esmalt jäädi vigastuse tõttu ilma kapten Arjen Robbenist ja 33. minutil sai Bruno Martins Indi veel ka punase kaardi.

Island, kes võitis Hollandit selles valiksarjas juba teistkordselt, juhib A-alagruppi 18 punktiga. Tšehhil, kes alistas eile Milan Skoda 74. ja 86. minuti väravatest Kasahstani 2:1, on 16 punkti ja Hollandil kolmandana vaid 10 silma. Eile kodus Lätiga 1:1 viiki mänginud Türgil on 9 ja lätlastel 7 punkti. Läti viigivärava lõi seejuures Valerijs Sabala kohtumise lõpuminutil.

B-alagrupis jätkas head seeriat Walesi meeskond, alistades võõrsil Küprose 1:0. Ainsa värava lõi Gareth Bale 82. minutil. Belgia sai koduväljakul jagu Bosnia ja Hertsegoviinast 3:1. Walesil on alagrupi liidrina 17 punkti, Belgial 14 ja Iisraelil 12 silma.

H-alagrupis tõusis Itaalia senise ainuliidri Horvaatia kõrvale, kui alistas kodus Graziano Pelle väravast Malta 1:0. Kuna Horvaatia piirdus võõrsil Aserbaidžaani vastu väravateta viigiga, on nii Itaalial kui Horvaatial nüüd 15 punkti, Norral (alistas Bulgaaria 1:0) on kolmandana 13 silma.