FOTOD JA VIDEO | Aafrika meistrivõistluste valikmäng Gambias osutus tõeliseks farsiks. Hümni asemel poplaul, 15 000 illegaalset pealtvaatajat ja maas istuvad vahetusmehed

(18)
Salahi tihe tööpäev: kaks väravat, kaks söötu, kaks eksitud penaltit
Pealtvaatajad Gambias tribüünilt väljaku äärde ronimasFoto: Twitter

Egiptuse jalgpallikoondise liidri Mohamed Salahi jaoks osutus Aafrika Rahvaste Karika valikmatš Nigeri koondise vastu tegusaks: 6:0 võidumängus sai ta kirja kaks väravat ja kaks resultatiivset söötu, aga eksis koguni kahel korral ka penaltil.

Salahi mängu sündmused said alguse juba esimesel minutil, kui ta penalti teenis, mille väravavaht tõrjus. Hoolimata sellest läksid egiptlased 20. minutiks 2:0 juhtima ning kulgesid lõpuks kindla 6:0 võiduni.

Salah eksis sealjuures veel ühel penaltil, ent suutis väravavahi tõrje järel tagasipõrkunud palli siiski võrku toimetada.

Sealjuures oli Salah mängu eel kõvasti pahandanud Egiptuse jalgpalliametnikega, muuhulgas seetõttu, et egiptlased ei olnud suutnud teda piisavalt turvata.

Samal ajal peeti valikmatš ka Gambias, kus kohalik koondis oli vastamisi Alžeeriaga. Redditi kasutaja DriesMertens on teinud farsiks osutunud kohtumisest omapärase ülevaate:

• Gambias 25 000 pealtvaatajat mahutavale staadionile oli end esialgsetel hinnangutel pressinud vaat et 40 000 inimest. Seetõttu ronisid paljud gambialased üle tribüüni äärte väljakut ümbritsevate jooksuradade peale, ronisid prožektoripostide otsa ja tegid muud ohtlikku.
  • Alžeeria koondis keeldus esialgu sellistes tingimustes väljakule tulemast, ent lõpuks leebus, sest loobumiskaotus oleks kaasa toonud suured trahvid.
  • Kohtumise algusaeg venis seetõttu esialgsest poolteist tundi hilisemaks.
  • Kui meeskonnad lõpuks platsile tulid, mängiti Alžeeria hümni asemel suvalist Aafrika poplaulu!
  • Ühel Gambia mängijal oli jalgpalliliidu vapp särgi peale kleepsuga kleebitud.
  • Mängu alguses väljakule toodud Gambia lipp oli Alžeeria omast mitu korda väiksem.
  • Vahetusmängijad pidid kohtumise ajal istuma väljaku ääres... maas!

Gambia ja Alžeeria leppisid lõpuks 1:1 viiki.