Suurimat kõneainet pakkus paljude vutisõprade lemmik Island, kes seljatas viimases mängus koduplatsil Kosovo ning tuli selle suurte jalgpallimaade Horvaatia, Türgi ja Ukraina ees I-alagrupi võitjaks. Esikoht saadab islandlased järgmisel suvel Venemaal toimuvale MM-finaalturniirile - seda läbi aegade kõige väiksema riigina!

Islandile tõid otsustava võidu grupis viimase koha saanud debütantide üle Gylfi Sigurdssoni 40. minuti ja Johann Gudmundssoni 68. minuti väravad.

Enne Islandit oli kõige väiksema MM-riigi au Trinidad ja Tobago käes, kes käis 2006. aasta MMil 1,3 miljoni elanikuga vutimaana.

Islandi järel sai pingelises alagrupis teise koha Horvaatia, kes kindlustas endale koha play-off'is 2:0 võiduga Ukraina üle. Soome tegi samal ajal tugeva Türgiga tubli 2:2 viigi.

Ülimalt põnev oli lõpplahendus ka D-grupis, kus 21 punktiga sai esikoha Serbia. Teine koht läks naabrite heitluses Iirimaale, kes alistas tulemusega 1:0 Gareth Bale'ita mänginud Walesi.

G-grupis olid edasipääsejad selged juba varem: Hispaania lõpetas kaotuseta, 28 punkti ja esikohaga, Itaalia sai 23 silmaga teise koha.

Üheksa alagrupi peale saavad kõik grupivõitjad otsepääsme MMile, kaheksa paremat teise koha meeskonda selgitavad ülejäänud neli edasipääsejat play-off'is.