BLOGI ja FOTOD | Eesti jalgpallikoondis võitles isukalt ja näitas hambaid, kuid Kreeka võttis napi võidu

(124)

Eesti jalgpallikoondis alustas uudset Rahvuste liigat kodumänguga Kreeka vastu. Lilleküla staadionil peetud kohtumine lõppes kreeklaste 1:0 võiduga.

Kreeka asus mängu juhtima juba 14. minutil, kui Eesti kaitseliin harutati korralikult lahti ning palli saatis väravasse Konstantinos Forounis.

Kohtumise edenedes sai Eesti ka aina paremini mängu sisse ja tekitati ka ise mitmeid võimalusi. Ohtlik oli ka Kreeka, kelle üks rünnaku lõppes löögiga posti.

Eesti ridades tegi üle ootuste korraliku esituse vanameister Konstantin Vassiljev, kes ülendati üllatuslikult algkoosseisu. Praegu klubitasemel Poola tugevuselt kuuendas liigas palliv Vassiljev võitles väljakul isukalt ning näitas sisuliselt enda parimate päevade taset. Ilmselgelt oli see kohtumine tema jaoks tõestamise võimalus nii koondist kui ka klubi silmas pidades.

Vassiljevi kõrval olid Eesti säravamateks mängijateks Siim Luts ja Henrik Ojamaa. Neist esimesel oli ka mitmeid korralikke rünnakuolukordi, mis jäid aga väravaks realiseermata.

Kohtumise lõpus oli Kreekal veel suurepärane võimalus teha skooriks 2:0, kuid Mihkel Aksalu suutis üks-üks olukorras jalaga tõrjuda kreeklaste võiduvärava autori Forounise pealelöögi.

Eesti koondis tuleb Rahvuste liigas taas väljakule teisipäeval, kui võõrsil kohtutakse Soomega. Soome alistas C-divisjoni 2. alagrupi avavoorus 1:0 Ungari.

Koosseisud:

Eesti: Mihkel Aksalu, Gert Kams, Nikita Baranov, Madis Vihmann, Karol Mets, Artur Pikk, Artjom Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Henrik Ojamaa (80. Joonas Tamm), Siim Luts (85. Sander Puri), Henri Anier (63. Sergei Zenjov).
Varus: Sergei Lepmets, Matvei Igonen, Joonas Tamm, Marek Kaljumäe, Sander Puri, Ats Purje, Sergei Zenjov, Ilja Antonov, Enar Jääger, Ken Kallaste, Taijo Teniste.

Kreeka: Vassilis Barkas, Kostas Manolas, Andreas Bouchalakis (78. Alexandros Tziolis), Kostas Fortounis, Kostas Mitroglou (50. Anastasios Bakasetas), Vasilis Torosidis, Dimitris Kourbelis, Dimitris Pelkas (90. Efthimios Koulouris), Sokratis Papastathopoulus, Petros Mantalos, Charalambos Lykogiannis.

Eesti kuulub Rahvuste liigas C-divisjoni 2. alagruppi, kus lisaks Kreekale on veel Soome ja Ungari. Kõik meeskonnad mängivad omavahel kaks korda läbi ning mängud peetakse septembrist novembrini.

Eesti - Kreeka
KÕIK! Kreeka kontrollib lisaminuteid hästi ning hoiab võidust kümne küünega edukalt kinni. Eestilt küll väga korralik teine poolaeg, kuid sarnaselt eelmise valiktsükliga peame kreeklastelt kodus vastu võtma "ilusa kaotuse". Eelmine kord 0:2, sedapuhku 0:1. Kahju - teisel poolajal oli sinisärkide poolt mängu küll ja veel.
Fortounis saab nüüd kõigi jõududega ründava Eesti vastu Aksaluga üks-ühele olukorda proovida, aga meie väravavaht jääb peale!
Kolm lisaminutit.
Barkas nopib selle taas ära ning jääb selle peale tükiks ajaks ka lamama.
Fortounis purjetab meie karistusalasse ning virutab üle värava. Meie mänguplaan on viimastel minutitel seisnenud pika palli ette mängimises, sinna pole see aga püsima jäänud. Karistuslöök keskjoone juurest nüüd meile.
87 minutit mängitud. Aega kipub väheks jääma, ent meile piisaks praegu ühest õnnestumisest, et viik välja pigistada. Lootus elab.
Sander Puri on Eesti tänaseks viimaseks vahetusest sekkujaks - ta asendab täna väga-väga ilusa mängu teinud Siim Lutsu.
Eestile veel üks standardijärgne šanss, ent ka Karol Metsa löök blokeeritakse.
Loll fänn tormas tribüünilt platsile. Teine üritaja saadi turvameeste poolt veel enne muru kätte.
Kreeka saab ka vahelduseks rünnakule ning kohe ka löögile - Aksalu tõrjub pommlöögi.
Pika audi järel saavad eestlased paar korda kastist lööki proovida, aga kreeklased on kümne mehega kaitses ning jäävad ette.
Eesti vahetab: Tamm asendab väga hea mängu teinud Ojamaad.
Kõigepealt vahetab aga Kreeka: Bouchalakis välja, Tziolis sisse.
Tundub, et Martin Reimi järgmine käik pingilt on Joonas Tamm.
Ojamaalt nurgalöögijärgses olukorras väga terav tsenderdus, aga napilt Vihmanni peast üle ja Metsa eest läbi.
Zenjov teenib Eestile nurgalöögi. Eesti koputab nüüd juba päris kõvasti Kreeka uksele!
Kreeka kapten Torosidis jääb kõrvulukustava vilekoori saatel oma karistusalasse pikali ning võtab sellega "aja maha". Kreeklastelt võib aja venitamist nüüd seisu püsides ootama hakata küll. 75 minutit sai just täis.
Publikus on teine poolaeg samuti lootust sütitanud. "Eesti, suru Kreeka vastu muru" käis päris jõuliselt.
OHTLIK! Baranovi suurepärane läbisööt toob Ojamaa väga hea tsenderduse, mida Luts suurelt kiiruselt ka kaitsjat ennetades ründab, ent pall lendab üle värava!
Andrus: Veelkord... Kostja võib olla väsinud, jalg pehme, aga...kui ikka on jalg lumalast ja jalgpalluri vaist viimase peal, siis tulevad ka söödud ja ootamatud lahendused. Kasvõi istudes:)
5567 pealtvaatajat on täna staadionil.
Jätkuolukorrast võrdlemisi ootamatult veel üks ohtlik pealelöök, õnneks napilt mööda.
Otse peale ning Aksalu toob paraadtõrjega ära!
Baranov võtab vastase karistusala kõrval maha ning kuigi vile tundub pisut ebaaus, saab Eesti mees ka kollase kaardi. Kreekale korralikust kohast trahvilöök.
Tundub, et Zenjov läheb ise kesktormajaks.
Eesti vahetab: Anier välja, Zenjov sisse. Huvitav, kas see tähendab Ojamaa tippu nihutamist või läheb Zenjov ise Anieri asendama?
Vassiljevi kõrge palli nopib Barkas aga ära. Kreeka fännid leiavad ka, et on aeg üle tüki aja natuke häält teha.Eestil valmistub samal ajal Sergei Zenjov mängu tulema.
Eesti lootus püsib praegu hea ning meeskond mängib teisel poolajal väga korralikku jalgpalli. Ojamaa teenib meile 40 meetrilt karistuslöögi. Standardeid on meil olnud kuhjaga.
Eestil teevad kaks ründavat mängijat sooja - Puri ja Zenjov.
OHTLIK! Tundus, et Siim Luts oli see, kes peaga üritada sai, aga ei tabanud palli hästi. Olukord jätkus ja Vassiljevilt tuli veel üks terav pall, mis väravaesisele lahtiseks jäi. Eesti koputab õrnalt uksele.
Eesti teeb jälle "rongi"!
Vassiljev ja Pikk teenivad kahe peale Eestile nurgalöögi.
Tundub, et Mitroglouga on kõik. Mees oli juba poolaja alguses küljejoone juures tohterdust saanud, nüüd istub ta lihtsalt keset väljakult maha. Vahetus tehaksegi kiirelt ära - tema asemele Tasos Bakasetas.
Vassiljevilt suurepärane kõrge pall kasti ning ei jää üldse palju puudu, et Dmitrijev selleni peaga ulatunud oleks. Väga hea mõte Kostjalt.
Teine poolaeg!
Poolaja lõpus hakkas paraku tunduma, et tal on jalg juba päris tönts. Tundub, et Eesti kohe poolajal vahetusi aga veel tegema ei hakka.
Andrus: Kostja võib mängida kasvõi Aruba teises liigas, aga kui ikka jalg on jumalast, siis mängige mees löögile ja rahvas saab möllama hakata.
Nikita Baranovi rasvane pallikaotus nurgalöögi järel saadab Fortounise vaat et poolelt platsilt Aksaluga üks-ühele olukorda, ent õnneks on ka temal 45 minutit jalgades ning kaitsjad jõuavad talle järele. Sealt oleks võinud vabalt tulla väga kole teine värav. Poolajavile.
Nurgalöök Eestile veel ainsa lisaminuti alustuseks.
Mets läheb keskväljal väga jõuliselt olukorda sisse ja teenib kollase kaardi.
Ohtlik pall Eesti värava alla, õnneks meie mehed klaarivad. Avapoolaja lõpuni veel viis minutit, ehk üks-kaks lisaminutit veel peale.
onnaguon: Valekostase tabamus saab kohe- kohe vastuse - Kostja kogub end pisut - esmalt tuleb viigini viiv sööt, ei tule kaua oodata, tuleb võiduvärav!
Tundub, et Eesti teeb vana head "Inglismaa rongi", mis MM-finaalturniiri ajal nurgalöökide ajal kuulsaks sai.
Pall läheb paraku Barkasele sülle, aga karistusalas ja tribüünidel tekitas selline lahendus korralikult elevust.
Luts teenib Eestile vasakult poolt nurgalöögi. Enne seda tekkis Kreeka karistusalas meie pika audi järel ohtlik olukord.
Eestilt nüüd üle tüki aja päris pikk ja mõtestatud rünnak, ent löögile lõpuks ei jõuta.
Eesti saab vahelduseks palli Kreeka kolmandiku peale ning Vassiljev vajutab kohe vaat et 30 meetrilt - Barkas tõrjub, aga ei suuda püüda.
Kreeklased panevad kaks korda järjest terava palli väravaesiselt läbi, meie õnneks keegi sellele pihta ei saa. Eesti ei saa palliga mängu kohe üldse käima, aga paraku ei ole see ka eriline üllatus.
Kõrge sööt karistusala joonele, sealt suunab Mitroglou palli edasi Fortounisele, kes võimalust kasutamata ei jäta. Kurb. 0:1 on tõsiasi.
KREEKA JUHIB! 14. Kostas FORTOUNIS!
Esimene hea šanss Eestile! Täna olude sunnil paremal äärel mängiv Ojamaa saatis hea diagonaalsöödu Lutsule, kes karistusalas ühele kaitsjale ära tegi ning seejärel oma nõrgema ehk parema jalaga löögile läks, aga pall läks meetri jagu väravast mööda.
Anier teeb haiget Klavani klubikaaslasele Lykogiannisele.
Eestil ka esimene rünnak kasutada, pall jääb ka mõnekümneks sekundiks Kreeka väljakupoolele pidama, ent löögile me ei pääse. Ojamaa tegi head survet ja võitis palli tagasi, ent siis lükati ta veahõnguliselt palli pealt ära.
Supertõrje Aksalult! Kreeka esimene väga hea võimalus saadab Mantalose karistusalast löögile ning vaid meie väravavahi suurepärane tõrje hoiab seisu nullis! Järgnenud nurgalöögist jäi pall lahtiseks, aga ka seal suutis Aksalu korra majja lüüa.
Kreeka alustab mängu enam kui kahe ja poole minuti pikkuse pallivaldamisega, mis lõpeb ebaõnnestunud pealelöögiga. Kas suures plaanis hakkabki kogu mäng selline välja nägema?
Mäng algas!
Vanemuise segakoori ja Lilleküla staadioni uue ja palju võimsama helisüsteemi koostöös kõlas Eesti hümn väga kenasti ja valjult.
Meeskonnad tulevad!
Publikut on praegu küll kolme-nelja tuhande kanti. Natuke nadi.
Täna Eesti hümni esitav segakoor on juba platsil, koondised pole veel välja astuma hakanud. Enam ei ole aga kaua jäänud.
Meeskondadel käib hetkel täie hooga soojendus. Publik on ka tasapisi teed staadionile leidmas, kuid seni on read veel päris hõredad.
Siin on ka tänased asetused:
Täna on Rahvuste liigas esimesed matšid juba peetud ning tulemused on märkimisväärsed. Meie alagrupis suutis Soome kodus 1:0 alistada Ungari, aga A-liigas purustas Šveits Islandi lausa 6:0!B-liigas alistas Bosnia võõrsil 2:1 Põhja-Iirimaa, D-liigas oli Valgevene 5:0 üle San Marinost.
Tere õhtust Lillekülast! Nagu ehk tähelepanelikumad juba näinud on, on Eesti algkoosseis juba väljas ning seal on ka suure üllatusena sees Konstantin Vassiljev. Ilja Antonov alustab tema asemel pingilt. Väikesed traumad on kõrvale sundinud ka Joonas Tamme ja Taijo Teniste, kelle asemel on põhirivistuses Madis Vihmann ja Gert Kams.https://www.facebook.com/jalgpalleestis/photos/a.10153306434928815/10156521421718815/?type=3
Suurim üllatus algkoosseis on kahtlemata see, et algrivistusse on usaldatud Konstantin Vassiljev, kes on viimasel ajal pallinud Poola tugevuselt kuuendas liigas.
Eesti koondise algkoosseis: Aksalu, Kams, Baranov, Vihmann, Mets, Pikk, Dmitrijev, Vassiljev, Ojamaa, Luts, Anier.
Kreeka asus Eesti vastu juhtima. Foto: Madis Veltman