FOTOD: Liverpool ja algkoosseisus alustanud Klavan said Inglise meistriliigas raske võidu

(32)

SOCCER-ENGLAND-LIV-BUR/ Foto: Phil Noble, REUTERS

Ragnar Klavani koduklubi Liverpool alistas pühapäeval Inglismaa Premier League'is kodusel Anfieldil Burnley meeskonna 0:1 kaotusseisust 2:1. Eesti jalgpallikoondise kapten alustas teist liigamängu järjest algkoosseisus ja sai taas kirja täismängu.

Väga ebakindlalt alustanud Liverpool jäi juba 7. minutil kaotusseisu, kui terava läbisöödu saanud Ashley Barnes suunas tagumise posti juurest palli väravasse.

Terve avapoolaja kahvatult mänginud Liverpool jõudis ootamatult viigiväravani vahetult poolajavile eel, mil Burnley kaitsjad jätsid Georginio Wijnaldumi karistusalas valveta ja lasid hollandlasel palli teise puutega võrku saata.

Liverpooli 2:1 võiduvärav sündis sama ootamatult kui viigivärav. Saksamaa koondislane Emre Can purjetas 61. minutil palliga karistusala jooneni ja saatis täpse löögi värava alanurka posti äärde. Burnley küll üritas lõpus kõvasti, kuid Liverpooli kaitse pidas lõpuvileni vastu.

Klavan tegi ka täna keskkaitses igati tubli esituse ja aitas meeskonnal neljandat kohta kindlustada.

Tabeliseis: 1. Chelsea 66 punkti, 2. Tottenham 56. 3. Manchester City 56, 4. Liverpool 55 (mäng enam peetud), 5. Arsenal 50, 6. Manu 49 (kahel viimasel Chelseast mäng vähem peetud).

Liverpool - Burnley
Tabeliseis: 1. Chelsea 66, 2. Tottenham 56. 3. Manchester City 56, 4. Liverpool 55 (mäng enam peetud), 5. Arsenal 50 ja 6. Manu 49 (mõlemal Chelseast mäng vähem peetud).
Mäng on lõppenud Liverpooli 2:1 võiduga! Raske, aga magus ja tähtis võit.
90+3. Lowton pääseb lähedalt löögile, kuid saadab palli üle värava! Klavan suutis Burnley meest ka korralikult suruda.
Kohtunik lisab neli lisaminutit.
89. minut: Heaton päästab Burnley, tõrjudes Mane ohtliku lähilöögi.
Liverpool jätab ohtliku kontrarünnaku realiseerimata ja teenib vaid nurgalöögi.
Liverpoolil jääb veel 7 minutit + lisaminutid vastu pidada.
Klavani vastu tehti viga ning eestlane näitab ka välja, mis ta sellisest jõhkrast mängust arvab.
79. minut: Brady kõmmutab peale, Liverpooli õnneks täiesti mööda.
76. minut: Burnley surub viimastel minutitel maruliselt. Liverpooli kaitse peab siiani. 2:1 püsib.
Pealtvaataja: Just nii oligi. 63. minut: Pall kukub standardolukorra järgses olukorras penaltipunkti peale Burnley mängijale ette, kuid Klavan viskub ennastsalgavalt pallile ette ja blokeerib löögi. Seis jätkuvalt 2-1
Klopp tõi 60. minutil väljakule 17-aastase Walesi vutimehe Benjamin Woodburni. Puhkama pääses Coutinho.
Liverpoolil siiani vaid kaks lööki raamidesse jõudnud ja mõlemad pallid on ka väravas maandunud. https://twitter.com/LFC/status/840975592577257474
60. minut: Emre Can mängis end karistusala joonel vabaks ja lõi väga täpselt alla nurka. See oli tema Premier League`i karjääri 16. värav.
Can lööb 2:1 Liverpooli juhtima!
57. minut: Liverpool mängib karistuslöögi ebaõnnestunult lahti, kuid jätkuolukorrast teenitakse nurgalöök. Burnley kaitse lööb nurgalöögi puhtaks.
Teise poolaja kümne esimese minutiga pole Liverpooli mängus suurt paranemist toimunud.
Teine poolaeg on alanud, vahetusi tehtud ei ole.
Nii lasid Burnley kaitsjad Georginio Wijnaldumil viigistada.
Avapoolaeg on lõppenud 1:1. Väljaanne This Is Anfield võtab kodumeeskonna senise mängu kokku sõnaga kohutav. https://twitter.com/thisisanfield/status/840967226295480320
45. minut: Origi tsenderdab kasti ning Burnley kaitse laseb Georginio Wijnaldumil kaks korda palli lüüa. Teisest puutest lendab pall väravasse.
Liverpool lööb 1:1!
42. minut: Origi ei ulatu Milneri tsenderduseni. Liverpool pole terve poolajaga suutnud pakkuda ühtegi üliohtlikku olukorda.
37. minut: Liverpool üritab kaugelt, kuid Wijnaldumi sooritus on väga ebatäpne. Pealelöögid siiani Burnley kasuks 4:3.
Burnley saab kollase kaardi ja Liverpoolile karistuslöök umbes 28-lt meetrilt.
Ohtlik rünnak Liverpoolilt, ent Cani löök takerdub Burnley kaitsjatesse.
Vahele uudis meistermeeskonnalt: Craig Shakespeare nimetati Leicesteri peatreeneriks kuni hooaja lõpuni. https://twitter.com/LCFC/status/840957903603453952
20. minut: Liverpooli kaitseliin on taas peata ja Barnes pääseb löögile, ent kohtunik fikseeris suluseisu.
Hetk, mil Burnley tähistab avaväravat.
Liverpool teenib koguni kolm nurgalööki järjest, kuid midagi ohtlikku ei teki.
Liverpooli mäng on esimesel veerandtunnil täiesti hambutu.
11. minut: Burnley karistuslöök edu ei too, Boyd lööb mööda ja üle.
7. minut: Võimsalt alustanud Burnley jõuab teenitud väravani, kui Barnes saab heale söödule jala vahele ja lükkab palli tagumise posti juurest võrku. Ka Klavan ei ulatunud läbisööduni.
Ja Burnley lööb 1:0!
Burnley ründaja Boyd pääseb nurgalöögi järel karistusala joonelt löögile, kuid pall lendab väravast täiesti mööda.
Joel Matip peab Liverpooli hea sekkumisega päästma. Burnley on alustanud üllatavalt ründavalt.
3. minut: Burnley teenib nurgalöögi.